Jakie czasopisma literackie warto czytać?
Świat literatury ma Ci wiele do zaproponowania. Przykład? Liczne konkursy literackie, w których możesz spróbować swoich sił i sprawdzić, jak osoby bezstronne oceniają Twoje literackie próby. Dla osób, które chcą wiedzieć co w trawie piszczy doskonałym rozwiązaniem będą również czasopisma literackie, w których znajdziesz informacje o wydawniczych nowościach, recenzjach utworów, a także próbki twórczości różnych autorów.
Czasopisma literackie w Polsce
Czasopisma literackie wydawane w Polsce pojawiały się na rynku od wielu lat. Część z nich była i jest poświęcona wyłącznie literaturze, czasami literaturze konkretnego gatunku, inne na swoich łamach, poza tematyką literacką, podejmowały również kwestie ogólnie związane z szeroko pojętą kulturą. Czasopisma kulturalne i literackie to świetny sposób na to, żeby trzymać rękę na pulsie nowości oraz móc rozwijać swoją wiedzę. Polskie czasopisma literackie często publikują artykuły krytyków, analizy twórczości pisarzy czy zapowiedzi nowych utworów, które dopiero mają się ukazać na rynku. Współczesne czasopisma literackie są wydawane z różną częstotliwością, w zależności od tytułu. Ich różnorodność jest jednak na tyle duża, że z pewnością znajdziesz pozycję, która będzie odpowiadała Twoim indywidualnym oczekiwaniom.
Współczesne czasopisma literackie: 4 tytuły, które warto znać
Czasopismo literackie może dostarczać wielu ciekawych informacji osobom zainteresowanym literaturą i lubiącym czytać. Jakie magazyny literackie są obecnie wydawane na polskim rynku?
- Nowa Fantastyka. Pismo należy do miesięczników literackich, a jego tematyką jest fantastyka – popularny gatunek literacki, w którym świat jest wzbogacony przez nadnaturalne wątki. Doskonała propozycja czytelnicza dla wszystkich osób, które są zainteresowane tego rodzaju twórczością. Miesięcznik funkcjonuje od lat 80.
- Książki. Magazyn do czytania. Kwartalnik dla osób, które kochają czytać i chcą wiedzieć, po jakie książki zdecydowanie warto sięgnąć.
- Literatura na świecie. Miesięcznik wydawany przez Instytut Książki, w którym można znaleźć m.in. pasjonujące dyskusje, analizy krytyczne i ciekawe przekłady.
- Pamiętnik literacki. Kwartalnik naukowy, omawiający przede wszystkim zagadnienia z dziedziny historii literatury polskiej.
Oczywiście, to tylko przykłady periodyków literackich, jakie możesz znaleźć na polskim rynku. Jak widzisz, wybór jest dość duży, mimo spadku poziomu czytelnictwa, o którym często alarmują media.
Czy istnieją czasopisma literackie online?
Czasopisma literackie online to świetne rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie możliwość zrezygnowania z papierowej wersji magazynu i chcą zyskać wygodny, bezproblemowy dostęp do ciekawych treści. Periodyki literackie dostępne online łatwiej kupić bez konieczności szukania ich w stacjonarnych księgarniach i salonach z prasą lub w przypadku zakupów internetowych, czekania na przesyłkę. Jakie gazety literackie możesz czytać bez wychodzenia z domu? Bardzo dobrą propozycją jest kwartalnik Kontent oraz magazyn Wizje.
Podsumowując: czasopismo, którego tematem jest literatura, może w praktyce być źródłem dodatkowej wiedzy, świeżym spojrzeniem na znane utwory lub okazją do poznania twórców, których w przeciwnym razie trudno byłoby Ci wyłuskać z proponowanych treści. Oczywiście, to, jakie kwestie podejmuje dany magazyn jest w dużej mierze związane z jego profilem.
Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do częstszego sięgania po czasopisma literackie. Pamiętaj, że w naszej ofercie znajdziesz podręczniki do szkoły podstawowej i innych poziomów edukacji, lektury i pomocne szkolne oraz nowe lub używane książki różnych gatunków. Zapraszamy!
Również warte przeczytania
Sprzedaj książki
Wypłaciliśmy już 29 549 411 zł za sprzedane książki w Skupszop.pl
Polecamy sprawdzić
-
7.54 zł
dobry
-
6.24 zł
jak nowa
-
7.54 zł
dobry
-
4.32 zł
widoczne ślady używania
Taniej o 32.45 zł 39.99 zł
-
Korzystaj wygodnie z naszej aplikacji
Powiązane wpisy
24 lipca 2022
19 maja 2021
1 marca 2023
11 maja 2021
2 grudnia 2020
25 maja 2022
12 kwietnia 2022
Komentarze
Brak komentarzy...
Dodaj komentarz
Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość komentowania. Przejdź do strony logowania.