Juliusz Słowacki - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
4 Listopada 1809 w Krzemieniec
Data i miejsce zgonu:
3 Kwietnia 1849 w Paryż
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski

Juliusz Słowacki to jeden z najwybitniejszych polskich poetów, razem z Adamem Mickiewiczem zaliczany do wieszczów. Urodził się w 1809 roku, w inteligenckiej rodzinie. W czasie powstania listopadowego, z uwagi na stan zdrowia, rozpoczął pracę w Biurze Dyplomatycznym księcia Adama Jerzego Czartoryskiego. Mieszkając w Paryżu, Juliusz Słowacki był członkiem ruchu o charakterze religijnym, jakim było Koło Sprawy Bożej. Jednak przez wzgląd na niezgodność poglądów, opuścił organizację ponad rok później. Poeta zmarł na gruźlicę w 1849 roku i został pochowany na paryskim Cmentarzu Montmartre, ale w 1927 roku, w dużej mierze dzięki staraniom Józefa Piłsudskiego, prochy Słowackiego zostały sprowadzone do Polski, a poetę pochowano na Wawelu, co było ogromnym wydarzeniem społecznym.

Juliusz Słowacki, mimo kłopotów zdrowotnych był żywo zaangażowany w walki niepodległościowe w Polsce. Jego debiutem literackim był poemat „Hugo”. Najważniejsze utwory Juliusz Słowackiego na stałe zapisały się na kartach polskiej kultury i do dzisiaj cieszą się dużą popularnością oraz estymą w środowisku literackim. Najsłynniejsze wiersze Juliusza Słowackiego to, między innymi: „Oda do wolności”, „Gród Agamemnona” oraz „Testament mój”.

W twórczości Juliusza Słowackiego na szczególną uwagę zasługują również dramaty, zwłaszcza „Balladyna”, „Horsztyński”, „Kordian”, „Mazepa” oraz „Sen srebrny Salomei”. Dramaty Juliusza Słowackiego to jeden z najważniejszych elementów kategorii, jaką jest literatura piękna polska – książki poety są fascynującą literacką podróżą, zachęcającą do myślenia i refleksji. Wśród najważniejszych dzieł Juliusza Słowackiego należy wymienić także takie poematy, jak: „Beniowski”, „Godzina myśli”, „Król – duch” oraz „Ojciec zadżumionych”. Poezja Juliusza Słowackiego to utwory podejmujące różnorodną tematykę. Pomimo tego, że poeta zmarł w bardzo młodym wieku, zostawił po sobie bardzo dużą spuściznę literacką, która przez lata inspirowała innych twórców literackich. Słowacki był także twórcą koncepcji filozofii genezyjskiej. 

Juliusz Słowacki - bestsellery
Twarda , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 7.99 zł 28.00 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 15.62 zł 22.90 zł

Broszurowa , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 4.64 zł 9.35 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 7.43 zł 8.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż

Taniej o 12.39 zł 3.40 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 7.91 zł 7.08 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 9.12 zł 7.17 zł

Broszurowa , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 1.54 zł 19.95 zł

Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 12.44 zł 8.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż

Juliusz Słowacki - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner