Lew Tołstoj - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
9 Września 1828 w Yasnaya Polyana
Data i miejsce zgonu:
20 Listopada 1910 w Lew Tołstoj
Kraj pochodzenia:
Rosja
Język:
rosyjski
Nagrody:
Nominacja: Literacka Nagroda Nobla 1902 r.

Lew Tołstoj – rosyjski pisarz – to jedna z najważniejszych postaci światowej literatury. Urodził się w latach 20. XIX wieku, w arystokrackiej rodzinie. Duże znaczenie w życiu Tołstoja miała edukacja dzieci z obszarów wiejskich. Przekonania oraz poglądy głoszone przez Tołstoja wskazywały, między innymi, na pochwałę pracy chłopskiej oraz wyraźne potępienie wszelkich przejawów agresji i przemocy. Co więcej, pisarz propagował niejedzenia mięsa.

Twórczość Tołstoja może szczególnie zainteresować osoby, które lubią lektury z kategorii: literatura piękna czy literatura obyczajowa. Książki Lwa Tołstoja należą do kanonu literackiego i wywarły bardzo duży wpływ na światową kulturę. Do najbardziej znanych dzieł Lwa Tołstoja należy oczywiście powieść „Anna Karenina”, opowiadająca o zamężnej kobiecie – Annie, która poznając hrabiego Wrońskiego decyduje się na wywrócenie swojego dotychczasowego życia do góry nogami, narażając się tym samym na spór z mężem. Postępowanie Anny Kareniny oznacza również określone reakcje jej otoczenia, co stanowi bardzo ciekawe studium ówczesnego społeczeństwa zamożnych Rosjan. Historia Anny Kareniny była wielokrotnie przenoszona na srebrny ekran. Powieść jest zresztą zaliczana do najważniejszych książek w światowej literaturze.

Twórczość Lwa Tołstoja inspiruje, zmusza do myślenia i stanowi intelektualną pożywkę, dlatego zdecydowanie warto się z nią bliżej zapoznać. Do najlepszych książek Lwa Tołstoja zalicza się również powieść „Wojna i pokój”, której tłem są ważne momenty rosyjskiej historii. Wśród utworów Lwa Tołstoja istotne znaczenie mają też nowele i opowiadania. Lew Tołstoj podejmował w swoim dorobku literackim wiele ważnych tematów, często świetnie przedstawiając psychologiczne studium ludzkiej natury. 

Do najważniejszych nowel i opowiadań Tołstoja zdecydowanie można zaliczyć takie utwory, jak: „Śmierć Iwana Ilicza”, „Diabeł”, „Polikuszka”, „Trzy śmierci”, „Czy dużo człowiekowi trzeba ziemi?”, „Pieśń na wsi”, „Alosza Garnek” czy „Siła dzieciństwa”. Wiele utworów pochodzących z bibliografii Lwa Tołstoja doczekało się filmowych lub serialowych adaptacji. Sam Tołstoj zmarł w 1910 roku.

Lew Tołstoj - bestsellery
Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 6.57 zł 38.00 zł

Twarda , W magazynie
Używana
Twarda z o... , W magazynie
Używana

Lew Tołstoj - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner