Meg Cabot - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
1 Lutego 1967 w Bloomington, Indiana
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Pamiętnik księżniczki 7. Księżniczka imprezuje, Pamiętnik księżniczki 8. Księżniczka w rozpaczy, Pamiętnik księżniczki 9. Księżniczka Mia, Pamiętnik Księżniczki 2 Księżniczka w świetle reflektorów, Pamiętnik księżniczki 3. Zakochana księżniczka, Pamiętnik Księżniczki 4 Księżniczka na dworze, Pamiętnik księżniczki 5, Pamiętnik księżniczki 6 Księżniczka uczy się rządzić, Pamiętnik księżniczki 10 i ostatni
Nagrody:
Nagroda im. Edgara Allana Poe

Meg Cabot to amerykańska pisarka książek romantycznych pisząca pod pseudonimem Jenny Carroll oraz swoim prawdziwym nazwiskiem. Urodziła się 1 lutego 1967 roku. Pochodzi z Bloomington w stanie Indiana. Jest jedną z odnoszących największe sukcesy autorek dla dzieci i młodzieży w Stanach Zjednoczonych. Jej książki w krótkim czasie stają się bestsellerami New York Timesa. Po ukończeniu studiów przeniosła się do Nowego Jorku i napisała swoją pierwszą powieść “Tam, gdzie rosną dzikie róże”. Meg Cabot stworzyła kilka serii książek, między innymi “Pośredniczka”, “Dziewczyna Ameryki”, “Ally radzi dziewczynom”, “Top modelka” czy “Porzuceni”.

Oprócz tego na swoim koncie ma również pojedyncze utwory takie jak: “Chłopak z sąsiedztwa”, “Włoskie szaleństwo”, “Śledztwo numer XXl” czy “Gwiazdka”. Największą popularność przyniosła jej jednak seria książek dla dziewczyn “Pamiętnik księżniczki”. Opowiada ona o nastolatce, która dowiaduje się, że jest jedyną następczynią tronu Genowii. Choć świadomość bycia księżniczką, a później królową nie podoba się dziewczynie, decyduje się porzucić swoje dotychczasowe życie i zamieszkać w zamku. Cykl książek o Mii Thermopolis przyniósł aktorce ogromny sukces: sprzedał się miliony razy, pojawił się w 38 krajach i na jego podstawie zostały nakręcone dwa filmy familijne z Anne Hathaway w roli głównej.

Meg Cabot jest autorką ponad sześćdziesięciu książek, które sprzedały się na całym świecie w około 25 milionach egzemplarzy. 

Meg Cabot - bestsellery
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 23.63 zł 29.80 zł

W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 4.45 zł 9.80 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 1.53 zł 4.85 zł

Kartonowa... , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 23.98 zł 28.38 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 25.67 zł 4.90 zł

Kartonowa... , W magazynie
Używana

Taniej o 12.66 zł 4.59 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.79 zł 6.43 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 6.03 zł 9.10 zł

Meg Cabot - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner