Rick Riordan - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
5 Czerwca 1964 w San Antonio, Teksas
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Nagrody:
Goodreads Choice Award: Książka dziecięca, Shamus Award for Best First P. I. Novel, Hampshire Book Award

Rick Riordan to urodzony w Stanach Zjednoczonych pisarz specjalizujący się przede wszystkim w pisaniu książek z kategorii fantasy. Wszystkie książki Ricka Riordana to świetna propozycja czytelnicza dla osób, które szukają niebanalnych inspiracji literackich, ciekawej fabuły oraz doskonale zarysowanych postaci. Co więcej, twórczość Ricka Riordana może przypaść do gustu czytelnikom, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z literaturą, jaką są książki fantasy.

W dotychczasowym dorobku literackim pisarza na szczególną uwagę zasługują książki, których głównym bohaterem jest Percy Jackson – syn Posejdona, jednego z głównych greckich bogów. Chcąc przeczytać po kolei książki Ricka Riodana z serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” należy w pierwszej kolejności sięgnąć po część „Złodziej pioruna”, a potem „Morze potworów”, „Klątwa tytana”, „Bitwa w labiryncie” oraz „Ostatni olimpijczyk”. Warto pamiętać, że Percy Jackson jest głównym bohaterem filmów „Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej Pioruna” oraz „Percy Jackson: Morze potworów” z Loganem Lermanem w roli tytułowej.

W bibliografii Ricka Riordana na szczególną uwagę zasługuje również książkowa seria o Magnusie Chase, w której pojawiają się bogowie Asgardu – krainy z mitologii nordyckiej. Czytając chronologicznie książki Ricka Riordana z tej serii trzeba zacząć od „Miecza lata”. Tom II to Młot Thora”, a III „Statek umarłych”. W serii ukazały się jeszcze dwie części: „9 z dziewięciu światów” oraz „Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckich”.

Inną serią książek autorstwa Ricka Riordana, która korzysta z bogactwa mitologii starożytnej Grecji jest cykl: „Apollo i boskie próby”. W pierwszej części cyklu czytelnik poznaje boga – Apollo, którego ojciec za karę wyrzuca z Olimpu – boskiej góry. Cykl składa się z pięciu tomów („Ukryta wyrocznia”, „Mroczna przepowiednia”, „Labirynt ognia”, „Grobowiec tyrana” oraz „Wieża Nerona”), które mogą okazać się nie lada czytelniczą gratką dla wszystkich osób uwielbiających podobną tematykę.
 

Rick Riordan - bestsellery
Twarda , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż
Oprawa bro... , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana

Taniej o 0.13 zł 34.90 zł

Twarda , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 28.05 zł 39.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 11.40 zł 36.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 23.26 zł 36.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 10.09 zł 36.90 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 19.63 zł 29.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 5.35 zł 39.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż

Rick Riordan - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner