Wydawnictwo Bellona funkcjonuje na polskim rynku od 1990 roku i jest tym samym jednym z najstarszych rodzimych wydawnictw. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w publikowaniu książek historycznych, jednak pod jego egidą wydane zostały również klasyki literatury i liczne poradniki.

Autorzy, z którymi współpracuje Bellona, otrzymali wiele literackich nagród. Wśród laureatów Nagrody Klio, ustanowionej przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, znalazła się Joanna Rolińska. Wydawnictwo jest współorganizatorem Targów Książki Historycznej, w trakcie których publiczność poznaje jej zwycięzców. Nagrodę Historyczną M.St. Warszawy otrzymał natomiast Mariusz Mazur.

Oferta Wydawnictwa Bellona

Wydawnictwo Bellona książki historyczne dzieli na kilka kategorii. W jego ofercie znajdziemy m.in. książki o historii Polski i świata. Wiele tytułów poświęconych jest tematyce II Wojny Światowej. Wybierając książki tego wydawnictwa, poznamy biografię Elżbiety II, Winstona Churchilla i Księżnej Diany. Nie zabraknie także obszerniejszych pozycji, takich jak ,,Skandale we współczesnych rodach królewskich”.

Osoby odpowiedzialne za wydawnictwo nie boją się włączać do swojej oferty książek trudnych, o kontrowersyjnej tematyce. Czytelnicy znajdą wśród nich dzienniki Josepha Goebbelsa i jego córki, Helgi Goebbels. Co więcej, to właśnie nakładem Wydawnictwa Bellona ukazało się wznowione wydanie książki Adolfa Hitlera ,,Mein Kampf”.

Wydawnictwo Bellona książki kieruje także do studentów historii i profesorów, którzy chcą zdobywać szczegółową wiedzę. Posiada ono szeroki wachlarz tytułów poświęconych konkretnym bitwom i powstaniom, zarówno tym, które miały miejsce w Polsce, jak i poza jej granicami. Ich autorzy opisali nie tylko wydarzenia XX wieku, ale także te o wiele bardziej odległe, przenoszące czytelników do średniowiecznej Jerozolimy czy Konstantynopola.

Bellona wyróżnia się ofertą książek ukazujących historię od strony obyczajowej. Przeszłość to w końcu nie tylko wojny i królowie, ale także choroby, życie codzienne, romanse i rozwijający się handel. ,,Plagi królewskie” autorstwa Karoliny Stojek-Sawickiej przybliżą nam kwestię dbania o zdrowie w czasach wielkich władców. W ofercie wydawnictwa znajdują się także e-booki i audiobooki.

Asortyment Wydawnictwa Bellona systematycznie poszerza się także o tytuły spoza tematyki historycznej. W jego ofercie pojawiają się pojedyncze książki dla dzieci i dzieła twórców fantastyki i kryminału. Bellona kieruje swój asortyment także do uczniów w różnym wieku za sprawą wznawiania wydań lektur szkolnych.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner