John Grisham - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
8 Lutego 1955 w Jonesboro, Arkansas, Stany Zjednoczone
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Nagrody:
USC scripter award, Helmerich Distinguished Author Award

John Grisham jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy, który słynie z ekscytujących powieści z gatunku thrillera prawniczego oraz kryminału. W swoim życiu zawodowo zajmował się prawem oraz polityką. Jego twórczość obejmuje ponad 40 utworów, w tym powieści z serii Jake Brigance oraz cykl przeznaczony dla młodszych czytelników o Theodorze Boone. Książki amerykańskiego autora sprzedały się już w ponad 300 milionach sztuk. Od 1991 roku, kiedy pojawiła się jego pierwsza powieść sensacyjna "Firma", Grisham niemal rok po roku dostarcza swoim czytelnikom kolejne ekscytujące pozycje.

Urodzony 8 lutego 1995 roku, John Grisham ukończył studia na kierunkach rachunkowość oraz prawo. Podczas swojej kariery prawniczej specjalizował się w sprawach o charakterze karnym oraz sporach sądowych dotyczących obrażeń ciała. W wyborach w 1983 roku został wybrany do Izby Reprezentantów stanu Missisipi. Wraz z żoną Renee ma dwoje dzieci. Grisham przyznaje, że nigdy nie marzył o zostaniu pisarzem, a jego kariera nie rozpoczęłaby się bez wykształcenia prawniczego oraz możliwości bycia w centrum procesów sądowych.

Początki kariery Grishama nie należały do łatwych. "Czas zabijania", będący pierwszą przedstawioną światu powieścią Grishama, nie zyskała uznania wydawców i została opublikowana w nakładzie jedynie 5 tys. egzemplarzy. Rozgłos i szerokie uznanie zyskało za to kolejne dzieło autorstwa powieściopisarza pt. "Firma", które rozpoczęło jego drogę na sam szczyt list światowych bestsellerów. Do najpopularniejszych dzieł mistrza thrillerów prawniczych należą "Firma", "Apelacja", "Czas zabijania", "Klient" oraz "Czas zabijania". 

Książki napisane przez Johna Grishama doczekały się, aż jedenastu ekranizacji, z których największy sukces odniosły: "Firma" z Tomem Cruise'm, "Raport Pelikana" z Denzelem Washingtonem oraz Julią Roberts oraz "Czas Zabijania" z Sandrą Bullock oraz Samuelem L. Jacksonem w rolach głównych. 

Większość powieści Grishama jest utrzymana w gatunku thrillera prawniczego, choć jego dzieła niejednokrotnie odbiegają od prawa, by pójść w kierunkach czystego kryminału, sensacji oraz dramatu. Otaczający nas świat pełen moralnych problemów nie jest obcy autorowi. Za pomocą swoich utworów dostarcza czytelnikom dobrej zabawy, ale również tematów do refleksji, które obejmują m.in moralność, sądownictwo, sprawiedliwość, ludzką psychikę, a nawet środowisko naturalne. Kreowani przez Grishama bohaterowie są wyraziści i nieustępliwi. Walcząc ze swoimi słabościami, podejmują również próbę sprawienia, aby świat wokół nich stał się lepszym miejscem. 

John Grisham, wybrany najpopularniejszym pisarzem lat 90., stale dostarcza w swoich książkach duże dawki napięcia, humoru, niezapomnianych scenerii oraz opisów prosto zza kulis świata prawniczego. Po ponad 30 latach kariery pisarskiej, nie można mieć wątpliwości, że stał się jedną z ikon współczesnej literatury. 

John Grisham - bestsellery
Towar , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 1.13 zł 7.00 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.27 zł 6.93 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.93 zł 9.11 zł

Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 3.99 zł 7.99 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 1.88 zł 9.06 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.00 zł 7.00 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 22.12 zł 38.60 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 2.31 zł 8.49 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 4.78 zł 9.10 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 0.23 zł 7.29 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż

John Grisham - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner