Wydawnictwo: Dwie Siostry - wszystkie książki

Wydawnictwo i księgarnia Dwie Siostry działa na polskim rynku od 2005 roku. Powstała w Warszawie za sprawą Katarzyny Matuszewskiej, Jadwigi Jędryas, Joanny Rzyskiej i Ewu Stiasny. Mimo stosunkowo krótkiego stażu, zdążyła już zacementować swoją pozycję jako wiodąca oficyna z zakresu literatury dziecięcej w Polsce, stawiając na różnorodność oferty wydawniczej, tak, aby odpowiedzieć na potrzeby jak najszerszej gamy czytelników.

Wydawnictwo Dwie Siostry – wyjątkowe książki dla dzieci

Swoje książki dla dzieci Dwie Siostry kierują do maluchów ze wszystkich kategorii wiekowych. Od najmłodszych czytelników, którym publikacje zapewne czytać będą rodzice, przez początkujących czytelników, po nastolatków. Chociaż dzieci i młodzież to główni odbiorcy oficyny, posiada ona w swojej ofercie także kilka tytułów adresowanych do osób dorosłych, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Wydawnictwo łączy zupełnie nowe pozycje z szeroką ofertą klasyków, w tym dziełami najbardziej uznanych twórców literatury dziecięcej i młodzieżowej (zarówno z Polski, jak i zagranicy). Opublikowało między innymi niektóre utwory Juliana Tuwima i Aleksandra Fredry, ale też wielu przedstawicieli nurtów współczesnych. 

Na pierwszy plan wybijają się wśród cyklów wydawnictwa Dwie Siostry “Mapy”  Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Ten cykl wyjątkowych atlasów zabiera czytelników w niezwykłą podróż po wszystkich kontynentach. Inne popularne serie to chociażby “Felek i Tola”, “Pożyczalscy” czy “Małe Katastrofy”.

W skład oferty wydawniczej wchodzą pozycje z różnorodnych gatunków, od literatury (m.in. przygodowej), przez książki obrazkowe, kierowane przede wszystkim do czytelników poniżej 8 roku życia, typowo edukacyjne (np. rozwijające umiejętność logicznego myślenia lub wiedzę matematyczną), aktywnościowe, po tytuły kulinarne. 

Oficyna dba zarówno o wysoką jakość merytoryczną publikacji, jak i ich warstwę wizualną, która w przypadku pozycji kierowanych do najmłodszych czytelników (ale nie tylko) ma ogromne znaczenie. Piękne, żywe ilustracje uprzyjemniają lekturę i wciągają dzieci w niezwykły świat czytelnictwa.

Zarówno sama oficyna Dwie Siostry, jak i publikowane przez nią pozycje były wielokrotnie doceniane przez kapituły licznych nagród, m.in. Nagród Literackich miasta stołecznego Warszawy, Bologna Ragazzi Awards, The London Book Fair International Excellence Awards czy Nagrody “Lew Hieronima”. Opublikowana przez wydawnictwo Dwie Siostry książka “Dwa słowa” Anny Taraski otrzymała nagrodę edytorską Dobre Strony 2022.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner