Henryk Sienkiewicz - książki

Henryk Sienkiewicz polski pisarz, znany ze swoich nowel i powieści. Uważany jest za jednego z najpopularniejszych pisarzy. Początki kariery pisarskiej zaczynał w gazecie “Przegląd tygodniowy” oraz “Tygodnik ilustrowany”. Pod pseudonimem “Litwos” pisał artykuły do “Gazety Polskiej”. Pierwszą powieścią jaką napisał, była książka z 1872 roku “Na marne”. Popularność przyniósł mu cykl reportaży “Listy z podróży do Ameryki”. Opisywał w nich przebieg podróży, w którą wybrał się wraz z grupką przyjaciół. Zwraca naszą uwagę na szybko rozwijające się miasta, dzieli się swoimi refleksjami na temat życia Indian oraz opowiada o dzikiej roślinności i zwierzynie.

Rozgłos przyniosła mu “Trylogia”, która była pisana dla pokrzepienia serc. W jej skład wchodzą dzieła: “Ogniem i mieczem”, “Potop” oraz “Pan Wołodyjowski”. Oprócz tego napisał takie książki jak: “W pustyni i w puszczy” - powieść, która przedstawia nam losy Staś i Nel, “Krzyżacy”, “Latarnik”, “Janko Muzykant”, “Szkice Węglem”. Za całokształt swojej twórczości w 1905 roku otrzymał Nagrodę Nobla. 

Henryk Sienkiewicz - dostępne książki

Pokaż na stronie

30

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner