Andrzej Pilipiuk - książki

Andrzej Pilipiuk to jeden z czołowych przedstawicieli polskiego świata literatury fantastycznej. Z wykształcenia archeolog, okazał się bardzo płodnym autorem. Jako pisarz, Andrzej Pilipiuk jest laureatem Nagrody Nautilusa oraz Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – liczących się w środowisku fantastycznym wyróżnień literackich. Książki fantasy Andrzeja Pilipiuka to świetna propozycja czytelniczka dla wszystkich osób, które szukają interesującej fabuły, humoru oraz świetnie zarysowanych postaci.

W pokaźnej bibliografii Andrzeja Pilipiuka można znaleźć kilka ciekawych literackich cyklów oraz zbiorów opowiadań. Andrzej Pilipuk chętnie sięga w swojej twórczości po motywy historyczne, co wyraźnie widać, na przykład, w cyklu o wampirach mieszkających na warszawskiej Pradze („Wampir z M-3”, „Wampir z MO” oraz „Wampir z KC”), w którym znajdziesz humorystyczne opowiadania przedstawiające perypetie wampirów próbujących sobie radzić z trudną rzeczywistością Polski Ludowej. Jak się okazuje, braki w zaopatrzeniu dotyczą nawet krwiopijców.

Na szczególną uwagę zasługuje również cała seria zabawnych książek, której głównym bohaterem jest Jakub Wędrowycz – wiejski egzorcysta zdecydowanie nie stroniący od zaglądania do kieliszka. Jakub Wędrowczy mieszka w Starym Majdanie i specjalizuje się w świadczeniu usług na rzecz lokalnej społeczności. W cyklu o kuzynkach Kruszewskich Pilipiuk natomiast po mistrzowsku miesza historię z teraźniejszością, w pasjonujący sposób przedstawiając historię trzech nietypowych kobiet rzucających się w wir przygód.

Poza książkowymi cyklami, autor ma na swoim koncie wiele pojedynczych zbiorów opowiadań (między innymi: „2586 kroków”, „Wilcze leże”, „Carska manierka”, „Upiór w ruderze”, „Litr ciekłego ołowiu” czy „Rzeźnik drzew”) o różnorodnej tematyce, co umożliwia czytelnikowi wybór lektury dostosowanej do jego oczekiwań. Książki Andrzeja Pilipiuka będą świetnym czytelniczym początkiem, jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z polską literaturą fantastyczną.

Andrzej Pilipiuk - dostępne książki

Pokaż na stronie

30

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner