George R.R. Martin - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
20 Września 1948 w Bayonne, New Jersey
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Nagrody:
Nagroda Nebula, Nagroda Hugo, World Fantasy Award, Nagroda Brama Stokera

George R. R. Martin to zdecydowanie jeden z najbardziej znanych pisarzy fantasy, który zasłynął przede wszystkim bestsellerowym cyklem „Pieśń lodu i ognia”, na podstawie którego stworzono również bardzo popularny serial HBO – „Gra o tron”. Książki Georga R. R. Martina to świetna okazja, żeby zanurzyć się w świecie wyobraźni i zapomnieć o rzeczywistości! Dotychczas w serii „Pieśń lodu i ognia” ukazało się pięć części: „Gra o tron”, „Starcie królów”, „Nawałnica mieczy. Stal i śnieg”, „Nawałnica mieczy. Krew i złoto”, „Uczta dla wron. Cienie śmierci”, „Uczta dla wron. Sieć spisków”, „Taniec ze smokami. Część I” oraz „Taniec ze smokami. Część II”.

Powieści Georga Marina, które wchodzą w skład cyklu to nie lada gratka dla wszystkich miłośników oryginalnych, nietypowych historii oraz elektryzujących zwrotów akcji. Westeros – kraina Siedmiu Królestw – staje przed dużym wyzwaniem: z jednej strony, pojawiają się bardzo niepokojące doniesienia zza Muru, a zbliżająca się zima wzbudza strach, z drugiej, wśród możnych rodów rozpoczyna się brutalna i bezwzględna walka o władze. „Pieśń lodu i ognia” to fascynująca literacka podróż oraz prawdziwy majstersztyk literatury fantasy, który zdecydowanie warto poznać!

Co więcej, George R. R. Martin ma na swoim koncie również książki science – fiction oraz opowiadania, które mogą przypaść do gustu wielbicielom krótszych form literackich. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza takie zbiory jak: „Piaseczniki”, „Wędrowcy” oraz „Lodowy smok”. Poza tym, jeśli jesteś fanką/fanem twórczości Martina, masz za sobą lekturę „Pieśni lodu i ognia” i chcesz jeszcze raz wrócić do świata Westeros, koniecznie sięgnij po zbiór opowiadań „Opowieści z Siedmiu Królestw” oraz książkę „Ogień i krew”, której fabuła opowiada o wydarzeniach mających miejsce kilkaset lat przed zdarzeniami przedstawionymi w cyklu. „Wichry zimy” to z kolei nowa książka Georga R. R. Martina, która ma powstać w ramach serii „Pieśń lodu i ognia”. Ponadto, cykl ma uzupełnić jeszcze jeden planowany tom, dlatego jego fani mają na co czekać!

George R.R. Martin - bestsellery
Twarda , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana
Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 4.58 zł 36.37 zł

Oprawa twa... , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 41.29 zł 59.00 zł

Oprawa bro... , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 28.06 zł 49.00 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 24.68 zł 42.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 30.16 zł 49.00 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.06 zł 17.51 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 29.00 zł 49.00 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 27.30 zł 59.00 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 23.71 zł 59.00 zł

George R.R. Martin - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner