Jacek Dukaj - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
30 Lipca 1947 w Tarnów
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Nagrody:
Nagroda Fundacji im. Kościelskich, Nagroda Literacka Unii Europejskiej, Śląkfa Twórca Roku

Jacek Dukaj to jeden z najbardziej popularnych i cenionych polskich pisarzy fantastyki. Urodził się w 1974 roku. Studia wyższe podjął na prestiżowym Uniwersytecie Jagiellońskim. Książki pisarza cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju, dlatego są tłumaczone na wiele języków obcych. Jacek Dukaj jest laureatem prestiżowych nagród literackich, w tym, między innymi, nagrody Fundacji im. Kościeliskich, Nagrody im. Janusza A. Zajdla czy Europejskiej Nagrody Literackiej. Książki science – fiction oraz książki fantasy Jacka Dukaja to doskonała czytelnicza propozycja dla wszystkich osób, które chcą zacząć swoją literacką przygodę z fantastyką i szukają ciekawych, wciągających historii.

Trudno wskazać jednoznacznie najlepszą książkę Jacka Dukaja – pisarz posługuje się nie tylko bardzo interesującymi rozwiązaniami fabularnymi, ale również doskonale operuje językiem polskim, dlatego jego książki to nie lada gratka dla wszystkich wielbicieli literatury na wysokim poziomie. W bibliografii autora zdecydowanie na uwagę zasługuje powieść Jacka Dukaja „Czarne oceany” – utwór science – fiction, którego akcja została umieszczona w Stanach Zjednoczonych, w niedalekiej przyszłości. Poza tym, chcąc bliżej zapoznać się z twórczością Dukaja warto sięgnąć po takie książki, jak: „Extensa”, „Wroniec”, „Perfekcyjna niedoskonałość” czy „Lód”. Książka Jacka Dukaja będzie również doskonałym pomysłem na prezent dla wszystkich miłośników fantastyki. Chcąc przeczytać nową książkę Jacka Dukaja, należy wybrać powieść „Imperium chmur”.

Dodatkowo, pisarz ma na swoim koncie również absolutnie wciągające opowiadania, które podobnie jak powieści mogą przyciągnąć czytelników niesztampową fabułą oraz interesującymi postaciami. Opowiadania Jacka Dukaja są znakomitą opcją czytelniczą dla wszystkich osób, które wolą krótsze formy literackie. Opowiadanie „Katedra” było motywem wykorzystanym przez Tomasza Bagińskiego do stworzenia krótkiego filmu anonimowego, również noszącego tytuł „Katedra”.

Jacek Dukaj - bestsellery
W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 20.65 zł 49.90 zł

Twarda , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.65 zł 44.90 zł

Broszurowa , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 3.24 zł 24.90 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 20.79 zł 49.90 zł

Jacek Dukaj - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner