wosp

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Fundacja, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Statutowym celem fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia i ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci. Środki przeznaczane są m.in. na wsparcie hospicjów dziecięcych, zakup defibrylatorów, sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci. Najbardziej znana forma działalności to coroczna impreza o charakterze charytatywnym, nazwana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy finał odbył się w styczniu 1993 roku i jest organizowany cyklicznie do dnia dzisiejszego. Fundacja działa prężnie przez cały rok jej drugorzędne cele to organizacja imprez kulturalnych, szkolenia młodzieży w zakresie pierwszej pomocy.

wosp
poh

Polska Akcja Humanitarna Pajacyk

Program Pajacyk działa od 1998 roku, polega on na dożywianiu dzieci w szkołach i placówkach środowiskowych. Pajacyk obejmuje również swoim zasięgiem kraje, w których panuje ubóstwo lub toczą się wojny takie, jak Somalia czy Sudan Południowy.

Pieniądze przekazane fundacji pomagają w realizacji jej statusowego celu, jakim jest zapewnienie posiłków dzieciom potrzebującym.

pajacyk

Jak możesz pomagać

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz pomóc innym sprzedając książki? Chciałabyś/Chciałbyś przekazać środki uzyskane ze sprzedaży książek na fundację charytatywną? W SkupSzopie jest to możliwe.

Zobacz jak pomagać

Wpłata na cele charytatywne

Aby wpłacić środki na cele charytatywne w trzecim kroku sprzedaży, kliknij w rozwijane menu i wybierz fundację na którą mamy przekazać pieniądze.

Zacznij sprzedawać książki

charytatywne
charytatywne
charytatywne

Możesz zmienić wybór kiedy chcesz

Jeżeli zmienisz zdanie, cel przekazania pieniędzy możesz edytować do momentu przyjęcia przez nas paczki.

Zacznij sprzedawać książki

Fundacje, które biorą udział w akcji to Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Polska Akcja Humanitarna Pajacyk. Dwie rozpoznawalne fundacje charytatywne skupiające się szczególnie na pomocy dzieciom. Pierwsza z nich działa na rzecz ratowania chorych oraz poprawy ich stanu zdrowia, druga z kolei skupia się na finasowaniu posiłków w szkołach i placówkach oświatowych.

Dlaczego wprowadziliśmy tę funkcję? Jednym z celów naszej firmy jest ułatwienie i przyśpieszenie procesu sprzedaży przeczytanych książek. Średnia wartość koszyka sprzedaży to ok 60 zł, nie wszyscy użytkownicy traktują sprzedaż poprzez nasz serwis jako formę zarobkową, a bardziej jako wygodną formę pozbycia się nadmiaru książek oraz zapewnienia im drugiego życia, dlatego dodatkowa wartość w postaci pomocy innym, mobilizuje do zrealizowania sprzedaży.

Często zadawane pytania:

Kiedy pieniądze zostaną wypłacone fundacji?

O wypłacie pieniędzy zostaniesz poinformowana/y poprzez email oraz sms. Wypłata nastąpi po przyjęciu przez nas Twojej paczki.

Jaka kwota zostanie przekazana na wybrany cel?

Przekazane zostanie 100% środków uzyskanych ze sprzedaży książek, zgodnie z regulaminem Skupszop.pl

Jaką mam pewność, że środki zostaną przekazane na wybraną fundację?

W tytule przelewu widnieje Twój numer transakcji. Ze względu na brak systemu umożliwiającego automatyczne potwierdzenie przelewu od strony fundacji, na życzenie Sprzedającego przekazujemy potwierdzenie wykonanego przelewu.

Na jaki numer konta zostaną przekazane środki?

Środki przekazywane są na oficjalne numery kont fundacji podane niżej:

wosp

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

ul. Dominikańska 19c

02-738 Warszawa

14 1140 1010 0000 5244 4400 1007

polska akcja humanitarna

Polska Akcja Humanitarna

00-031 Warszawa

ul. Szpitalna 5 lok. 3

02 2490 0005 0000 4600 8316 8772

Zadecyduj gdzie trafią pieniądze

Już teraz możesz przejść do wyceny swoich książek.

Zacznij sprzedawać książki

charytatywne