Wanda Chotomska - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
20 Listopada 1929 w Warszawa
Data i miejsce zgonu:
2 Sierpnia 2017 w Warszawa
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Ważne dzieła:
Dlaczego ciele ogonem miele...CD MP3, Wiersze pod psem, Tadek Niejadek, Kurczę blade/ What a cheek
Nagrody:
Order Uśmiechu, Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis

Wanda Chotomska to jedna z najbardziej utalentowanych polskich pisarek. Urodziła się w Warszawie, w dwudziestoleciu międzywojennym i na rodzimym rynku literackim zasłynęła przede wszystkim, jako autorka popularnych utworów dla dzieci. Laureatka Orderu Uśmiechu, odznaczenia przyznawanego osobom, które swoją działalnością przysługują się najmłodszym. Teksty i wiersze dla dzieci Wandy Chotomskiej to zdecydowanie klasyka dziecięcej literatury, której warto się bliżej przyjrzeć. To właśnie jej polska kultura zawdzięcza legendarny telewizyjny program dla dzieci „Jacek i Agatka”, w którym występowały charakterystyczne pacynki.

Twórczość Wandy Chotomskiej to nie tylko wiersze dla młodzieży i dzieci, ale również scenariusze bajkowe oraz pasjonujące opowiadania. Do książek Wandy Chotomskiej, po które koniecznie trzeba sięgnąć, należą takie tytuły, jak „Tere – Fere”, czyli tomik wierszyków. Wanda Chotomska ma na swoim koncie również rymowaną książeczkę „Dzieci Pana Astronoma”, w przystępny sposób opowiadającą o kosmosie oraz „Legendy polskie”, czyli opowieści o najsłynniejszych rodzimych legendach. Wierszyki, opowieści i bajki dla najmłodszych Wandy Chotomskiej to świetny sposób na to, żeby uzupełnić dziecięcą biblioteczkę.

Razem z Ewą Chotomską, autorka napisała książkę „Zasypiajki”. Wanda Chotomska jest również autorką wierszowanej książeczki „Pralnia Pana Szopa”, „Matyldy”, książeczki, której główną bohaterką jest tytułowa Matylda – krówka oraz „Kołysanek dla Zuzanki”. Bibliografia autorki jest bardzo szeroka, dlatego rodzice mogą bez problemu znaleźć w niej książki, które będą odpowiadały indywidualnym zainteresowaniom ich dzieci.

Wśród utworów Wandy Chotomskiej na uwagę zasługuje także rymowanka „Tadek Niejadek”, która może być czytelniczym strzałem w dziesiątkę dla dzieci, będących, podobnie jak główny bohater, niejadkami. Ciekawe książki dla młodzieży i dzieci to świetny sposób, żeby zachęcić młodych czytelników do częstszego sięgania po książkę. Książki Wandy Chotomskiej nadal są aktualne i w dalszym ciągu cieszą się dużą popularnością.

Wanda Chotomska - bestsellery
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.47 zł 8.96 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 24.78 zł 34.90 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 10.05 zł 13.65 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.67 zł 7.70 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 5.28 zł 16.74 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 17.70 zł 34.99 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.62 zł 9.00 zł

Twarda , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 0.59 zł 3.99 zł

Wanda Chotomska - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner