Harlan Coben - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
4 Stycznia 1962 w Newark, New Jersey, Stany Zjednoczone
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Nagrody:
Edgar Poe Award, Barry Award for Best Paperback Original

Harlan Coben jest jednym z najpoczytniejszych współczesnych autorów, którego powieści gatunkowo przynależą do kryminału, thrillera i sensacji. Jego książki wydano w nakładzie ponad 75 milionów sztuk oraz przetłumaczono na 45 języków, a napisane przez niego historie doczekały się wielu serialowych ekranizacji.

Harlan Coben, którego nazwisko już od wielu lat automatycznie przywodzi na myśl gatunki kryminału i thrillera, urodził się 4 stycznia 1962 roku w Newark w stanie New Jersey. Ukończył studia politologiczne w Amherst College, pod koniec których zrozumiał, że pisanie to zawód, który chce wykonywać.

Zadebiutował w 1990 roku, wydając powieść sensacyjną pt. "Mistyfikacja". Wielką popularność wśród czytelników zyskała seria opowiadająca o brawurowym agencie sportowym Myronie Bolitarze, który po raz pierwszy pojawił się w książce pt. "Bez skrupułów", kryminale z 1995 roku. Do jednych z największych dzieł Harlana Cobena należy powieść "Nie mów nikomu", która błyskawicznie podbiła listy bestsellerów i zdobyła uznanie wśród krytyków literackich. "Tylko jedno spojrzenie", "Zostań przy mnie" czy "Zachowaj spokój" ugruntowały pozycję pisarza, a zapowiedzi każdej nowej książki nieprzerwanie wywołują ogromne zainteresowanie czytelników.

Coben wyróżnia się charakterystycznym stylem pisania, który niesie za sobą liczne zwroty akcji, dynamiczną akcję oraz zaskakujące zakończenia wielowątkowych fabuł. Pisarz w wielu swoich powieściach nie stroni od humoru i sarkazmu, a poprzez skomplikowane sytuacje, w których umieszcza swoich bohaterów, stara się stawiać przed czytelnikami moralne dylematy. Jak sam przyznaje, każdą nową książkę rozpoczyna pisać, mając już w głowie jej zakończenie.

Proza Harlana Cobena doczekała się wielu filmowych i serialowych adaptacji, m.in: "Już mnie nie oszukasz" z Julią Roberts oraz wyprodukowane dla platformy Netflix seriale "Nieznajomy" oraz "W głębi lasu".

Jako jedyny autor w historii zdołał zdobyć wszystkie trzy prestiżowe nagrody wyróżniające książki z gatunku kryminał/thriller: Anthony Award, Shamus Award oraz Nagrodę im. Edgara Allana Poe.

Harlan Coben - bestsellery
W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.33 zł 12.00 zł

W magazynie
Używana Wyprzedaż
W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 1.35 zł 26.00 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 1.14 zł 15.00 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.91 zł 9.10 zł

Miękka , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.58 zł 9.10 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 1.38 zł 9.10 zł

Harlan Coben - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner