Joanna Chmielewska - książki

Joanna Chmielewska a właściwie Irena Barbara Kuhn polska pisarka. Autorka powieści sensacyjnych, książek kryminalnych, komedii obyczajowych. W swoim dorobku posiada również książki dla dzieci i młodzieży. Jej literacki debiut nastąpił w 1951 roku, pisała wówczas do magazynu “Kultura i życie”.

Jej pierwsza powieść ukazała się trzynaście lat później, w 1964 roku. “Klin” jest książką z gatunku sensacji, Joanna spędza długie godziny przy telefonie, czekając na wiadomość od swojego ukochanego. Telefoniczna pomyłka obraca jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Zrzuca na nią lawinę komediowych wydarzeń. Na podstawie tej powieści powstał film pod tytułem “Lekarstwo na miłość”. Polka jest znana również z książki “Lesio” czy też “Wszyscy jesteśmy podejrzani”. Powieści Joanny Chmielewskiej są popularne nie tylko w Polsce ale i w Rosji. Sprzedały się w nakładzie liczącym ponad kilkanaście milionów egzemplarzy. Są one tłumaczone na kilka języków. Pisarka otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru w 2006 roku za swoją twórczość kryminalną.

Joanna Chmielewska - dostępne książki

Pokaż na stronie

30

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner