Małgorzata Musierowicz - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
9 Stycznia 1945 w Poznań
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Ważne dzieła:
Sprężyna, Kwiat kalafiora, Czarna polewka, Pakiet Jeżycjada edycja limitowana
Nagrody:
Order Uśmiechu

Małgorzata Musierowicz to jedna z najbardziej popularnych polskich pisarek dla dzieci i młodzieży, najbardziej znana z książkowego cyklu „Jeżycjada”. Musierowicz urodziła się w Poznaniu – mieście, które później stało się również miejscem zamieszkania wielu bohaterów „Jeżycjady”. Nazwa cyklu wzięła się natomiast od poznańskiej dzielnicy, jaką są Jeżyce.

Książki dla młodzieży Małgorzaty Musierowicz to ciepłe, humorystyczne i zabawne opowieści o relacjach rodzinnych, pierwszych miłościach oraz codziennych kłopotach, które pojawiają się w życiu każdego człowieka. To właśnie uniwersalny wydźwięk powieści Małgorzaty Musierowicz w dużej mierze decyduje o ich popularności wśród młodych ludzi.

Cykl „Jeżycjada” zaczyna się od powieści młodzieżowej „Małomówny i rodzina”. Kolejne części to „Szósta klepka”, „Kłamczucha”, „Kwiat kalafiora”, „Ida sierpniowa” oraz „Opium w rosole”. Łącznie „Jeżycjada” składa się z aż 23 części, w których pojawiają się rodzina Borejków (rodzice, siostry Borejko oraz ich późniejsi mężowie i dzieci), ich znajomi i przyjaciele.

Poza „Jeżycjadą” Małgorzata Musierowicz ma w swoim literackim dorobku książki kulinarne, felietony oraz opowiadania dla dzieci. Autorka jest laureatką wielu prestiżowych nagród literackich, a na podstawie jej powieści „Kłamczucha” nakręcono film pod tym samym tytułem. Na srebrny ekran przeniesiono również elementy dwóch innych powieści z cyklu „Jeżycjada” – „Kwiat kalafiora” i „Ida sierpniowa”, tworząc film pod tytułem „ESD”. Jedną z nowych książek Małgorzaty Musierowicz, która nawiązuje do „Jeżycjady” jest „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” napisana z Emilią Kiereś, córką.

Książki autorstwa Małgorzaty Musierowicz na stałe weszły do kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Autorka potrafi pieczołowicie tkać fabułę i budować realistyczne postacie, z którymi może utożsamiać się czytelnik. Bohaterowie książek Musierowicz to postacie z krwi i kości, mający nie tylko zalety, ale również wady, co zdecydowanie jest siłą opowieści pisanych przez autorkę „Jeżycjady”.

Małgorzata Musierowicz - bestsellery
Broszurowa , W magazynie
Używana
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 6.22 zł 27.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 12.94 zł 26.94 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana
Miękka , W magazynie
Używana

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner