Andrzej Sapkowski - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
21 Czerwca 1948 w Łódź
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Nagrody:
Legend Award for Best Fantasy Novel, Nagroda im. Janusza A. Zajdla 1990 r,., Śląkfa Twórca Roku

Andrzej Sapkowski to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich pisarzy. Jego utwory zostały przetłumaczone na wiele obcych języków, a sam pisarz jest wielokrotnym laureatem krajowych i zagranicznych prestiżowych nagród literackich (między innymi: Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, Paszportu Polityki oraz World Fantasy Award).

Do grona najważniejszych książek Andrzeja Sapkowskiego zdecydowanie należy cykl opisujący przygody wiedźmina Geralta z Rivii, na podstawie którego nakręcono także serial telewizyjny z Michałem Żebrowskim w roli głównej. Motywy z sagi o wiedźminie wykorzystano również przy tworzeniu serialu udostępnionego na platformie Netflix. Tym razem rolę wiedźmina Geralta zagrał Henry Cavill, natomiast głos Michała Żebrowskiego wykorzystano w polskiej wersji dubbingu.
Warto pamiętać, że bibliografia Andrzeja Sapkowskiego to jednak nie tylko saga o wiedźminie! Autor ma na swoim koncie wiele innych wciągających pozycji książkowych, które zdecydowanie trzeba przeczytać, jeżeli szuka się literatury na najwyższym poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje, między innymi, „Trylogia husycka” („Narrenturm”, „Boży bojownicy” oraz „Lux perpetua”), opowiadająca o losach Reynevana z Bielawy – młodego adepta magii, który niestety często wpada w kłopoty. Do Reynevana dołącza Szarlej oraz Samson Miodek, a cała trójka przeżywa razem masę niesamowitych przygód. Nie bez znaczenia jest także fakt, że historia przedstawiona w „Trylogii husyckiej” rozgrywa się w czasie wojen husyckich. 

Poza tym, chcąc lepiej zapoznać się z pisarstwem Andrzeja Sapkowskiego, warto sięgnąć również po fascynującą powieść „Żmija”, w której czytelnik poznaje Pawła Lewarta – żołnierza posiadającego szczególne zdolności, na nowo zaktywizowane przez złotą żmiję. Twórczość Andrzeja Sapkowskiego – jego powieści i opowiadania – to punkt obowiązkowy na liście wszystkich miłośników fantastyki. Andrzej Sapkowski należy bowiem do grona czołowych przedstawicieli autorów fantasy w polskiej literaturze. Książki fantastyka, horror to generalnie ciekawa propozycja czytelnicza dla osób szukających nieszablonowych lektur. W przypadku fantasy – twórczość Sapkowskiego jest absolutną klasyką. 

Andrzej Sapkowski - bestsellery
Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 0.18 zł 29.93 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 13.70 zł 37.16 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 20.08 zł 47.00 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż

Andrzej Sapkowski - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner