Agatha Christie - książki

Agatha Christie to jedna z najpopularniejszych pisarek, specjalizująca się przede wszystkim w literaturze kryminalnej. Jej książki odniosły ogromny sukces i nadal cieszą się bardzo dużą popularnością wśród wielbicieli wątków kryminalnych. Agatha Christie urodziła się w 1890 roku, w Anglii. Dwukrotnie zamężna, doczekała się jednej córki.

Książki kryminały Agathy Christie w dalszym ciągu są bardzo popularne na całym świecie, mimo że pisarka zmarła ponad 40 lat temu. To właśnie ona wykreowała znaną wielbicielom kryminałów postać jaką jest detektyw Herkules Poirot, który wystąpił w wielu jej powieściach. Pisarka zadebiutowała w latach 20. XX wieku książką „Tajemnicza historia w Styles”, w której po raz pierwszy poznajemy detektywa Poirot, próbującego rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety. Do najpopularniejszych książek Agathy Christie można zaliczyć takie tytuły jak, między innymi: „Morderstwo w Orient Expressie (książkę przeniesiono na ekran aż dwukrotnie, ostatni raz w 2017 roku, z Kennethem Branaghtem w roli Herkulesa Poirot), „A.B.C.”, „Śmierć na Nilu”, „4.50 z Paddington”, „Spotkanie w Bagdadzie” czy „Pięć małych świnek”. 

Kolekcja wszystkich książek Agathy Christie to kilkadziesiąt pasjonujących powieści, które bez reszty pochłaniają czytelnika. Każda pozycja zresztą zasługuje na uwagę. W bibliografii Agathy Christie znajdziesz nie tylko kryminały, ale również zbiory opowiadań oraz książki romansowe. Poza Herkulesem Poirot, znaną postacią, która występuje w twórczości Agathy Christie, jest, między innymi, staruszka – panna Marple, która bawi się amatorsko w rozwiązywanie spraw kryminalnych oraz Tommy i Tuppence Beresford.

Powieści i opowiadania Agathy Christie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników trzymających w napięciu historii, dlatego zdecydowanie warto bliżej zapoznać się z twórczością autorki. Kryminały Agathy Christie prezentują wysoki poziom literacki, w którym warto się zanurzyć, a zgadywanie, który z bohaterów książki tym razem maczał palce w zbrodni może okazać się niezwykle wciągające.

Agatha Christie - dostępne książki

Pokaż na stronie

30

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner