Virginia Woolf - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
25 Stycznia 1882 w Kensington, Londyn
Data i miejsce zgonu:
28 Marca 1941 w Lewes
Kraj pochodzenia:
Wielka Brytania
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Pokój Jakuba, Noc i dzień, Eseje wybrane, Własny pokój, Pokrewne dusze. Wybór listów

Virginia Woolf urodziła się w 1882 roku w Wielkiej Brytanii i na stałe zapisała się na kartach międzynarodowej literatury. Pisarka przyszła na świat w inteligenckiej rodzinie z tradycjami literackimi, co miało bardzo duży wpływ na jej wychowanie. Niestety, śmierć członków rodziny była dla Virginii Woolf ciężkim doświadczeniem – śmierć matki, siostry i ojca przyczyniła się do pojawienia się problemów na tle nerwowym. Pisarka przez jakiś czas przebywała w zakładzie psychiatrycznym. Miała za sobą również próby samobójcze.

Mimo wychowania w inteligenckiej rodzinie (ojciec Virginii Woolf – Leslie Stephen – był cenionym pisarzem i krytykiem literackim), Woolf mogła liczyć wyłącznie na kształcenie w domu. Pisarka poślubiła pisarza – Leonarda Woolfa, z którym pozostawała w związku małżeńskim aż do swojej śmierci. Razem z mężem prowadzili wydawnictwo literackie.

Książki Virginii Woolf to niesamowita literacka podróż. Pisarka podejmowała w swoich utworach ważną tematykę, zachęcając czytelnika do myślenia i refleksji. W twórczości Virginii Woolf widoczne są również jej feministyczne poglądy, zwłaszcza w eseju „Własny pokój”, w którym autorka wyraźnie podkreśliła znaczenie edukacji kobiet. Do najważniejszych powieści pisarki należą, między innymi: „Noc i dzień”, „Pokój Jakuba”, „Do latarni morskiej” oraz „Pani Dalloway” – jedna z najlepszych książek Virginii Woolf. Debiutancką powieścią autorki była natomiast wydana w 1915 roku „Podróż w świat”.

Pisarka jest również autorką opowiadań i innych form literackich. Jej twórczość o przykład zastosowania niesamowitego języka literackiego – Virginia Woolf w swoich dziełach często wykorzystywała tak zwany „strumień świadomości”, jako sposób przedstawienia książkowej narracji. Niestety, w 1941 roku Virginia Woolf popełniła samobójstwo. Twórczość pisarki zdecydowanie była powiewem świeżości w ówczesnej literaturze, dlatego nadal zalicza się ją do grona najważniejszych twórców literackich. Dzieła Woolf warto przeczytać niezależnie od tego, czy preferuje się książki: fantastyka, horror, powieści obyczajowe, romanse itp. Jej książki w dalszym ciągu stanowią czytelniczą inspirację dla kolejnych pokoleń.

Virginia Woolf - bestsellery
Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 11.14 zł 44.90 zł

Miękka , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 4.54 zł 49.00 zł

Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 8.61 zł 42.62 zł

W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 9.81 zł 20.00 zł

Virginia Woolf - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner