Monika Szwaja - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
12 Grudnia 1949 w Krobielewko
Data i miejsce zgonu:
22 Listopada 2015 w Szczecin
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski

Monika Szwaja to polska pisarka, absolwentka Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. W swojej zawodowej karierze, pisarka pracowała również, jako nauczycielka oraz dziennikarka telewizyjna. Zmarła w 2015 roku. Książki Moniki Szwai to świetna propozycja czytelnicza dla wszystkich osób, które szukają ciekawej fabuły, znakomitego języka literackiego oraz doskonale zarysowanych postaci. Zakres tematów poruszanych przez autorkę jest na tyle szeroki, że w jej dorobku literackim wielu czytelników znajdzie książki odpowiadające ich indywidualnym preferencjom. Osoby najczęściej sięgające po książki kryminały powinny zdecydowanie zwrócić uwagę na niesztampową opowieść „Powtórka z morderstwa” – zabawny, nietypowy kryminał, dla którego tłem jest praca w telewizji.

Bibliografia literacka Moniki Szwai to także doskonała literatura obyczajowa. Wielbiciele tego gatunku koniecznie powinni sięgnąć po cykl literacki autorki: „Klub mało używanych dziewic”, składający się z trzech bardzo interesujących tomów, które zdecydowanie wciągają oraz uwodzą ciekawą akcją. Osoby uwielbiające cykle literackie muszą zainteresować się również serią książkową, której bohaterką jest Wiktoria Sokołowska. Chcąc czytać chronologicznie książki Moniki Szwai z tego cyklu należy zacząć od tomu I – „Zapiski stanu poważnego”. Tom II to „Romans na receptę”, a tom III „Artystka wędrowna”.

W kolekcji książek Moniki Szwai na uwagę zasługują również, między innymi, takie tytuły, jak: „Matka wszystkich lalek”, „Zupa z ryby fugu”, „Dom na klifie”, „Stateczna i postrzelona”, „Jestem nudziarą”, „Anioł w kapeluszu”, „Gosposia prawie do wszystkiego” czy „Słońce świeci wszystkim”. Powieści Moniki Szwai to ciekawe, bardzo często wzruszające lub naprawdę zabawne historie, w których czytelnik poznaje niekonwencjonalnych, ciekawych bohaterów, dlatego warto umieścić je na swojej liście „do przeczytania”. Twórczość literacka Moniki Szwai to nie tylko literatura piękna i obyczajowa, ale również książki z wątkami romansowymi.

Monika Szwaja - bestsellery
Oprawa bro... , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.01 zł 6.83 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.06 zł 6.83 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 0.88 zł 6.83 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.12 zł 6.83 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 1.34 zł 29.90 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.51 zł 13.11 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 6.94 zł 9.86 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 2.04 zł 6.83 zł

Monika Szwaja - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner