Jacek Piekara - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
19 Maja 1965 w Kraków
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Nagrody:
Złoty Meteor w 2005

Jacek Piekara to jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy literatury fantasy. Do najbardziej znanych książek fantasy Jacka Piekary zalicza się między innymi literacki cykl, w którym głównym bohaterem jest Mordimer Madderdin – inkwizytor żyjący w świecie, w którym Jezus Chrystus wcale nie umarł na krzyżu, ale zszedł z niego i ukarał własnych oprawców. W ramach tego cyklu ukazało się dotychczas już piętnaście wciągających tomów książkowych, opowiadających o przygodach Madderdina, który jest dodatkowo obdarzony szczególnymi umiejętnościami, przydatnymi w pracy inkwizytora. Cykl inkwizytorski to przede wszystkim bardzo ciekawa i co najważniejsze – oryginalna historia, przedstawiona w intrygujący czytelnika sposób.

Twórczość Jacka Piekary to zdecydowanie nie lada gratka dla wszystkich miłośników fantasy, szukających pasjonujących pozycji czytelniczych oraz osób lubujących się w lekturach z kategorii: fantastyka, horror. Książki Piekary są gwarancją doskonałej przygody. W swoim literackim dorobku autor ma na koncie wiele interesujących lektur, w tym, między innymi „Ani słowa prawdy” – zbiór opowiadań, w których pierwsze skrzypce gra postać Arivalda z Wybrzeża, dwutomowy cykl „Szubienicznik” czy książki „Charakternik”, „Przenajświętsza Rzeczpospolita”, „Mój przyjaciel Kaligula” oraz „Rycerz kielichów”.


 Jedną z nowych książek Jacka Piekary jest kolejna część cyklu o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie – „Ja inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie”, wydana w 2020 roku. Bibliografia Jacka Piekary to kilkadziesiąt pozycji książkowych, w których autor udowadnia, że potrafi budować doskonałą fabułę i ciekawe postacie, jednocześnie świetnie operując literackim językiem, dostosowanym do tematyki książki.

Twórczość Jacka Piekary to absolutnie punkt obowiązkowy dla wszystkich osób, które chcą eksplorować polską literaturę fantasy. Co więcej, lista książek Jacka Piekary będzie bardzo ciekawym pomysłem na prezent dla wielbicieli lektur o podobnej tematyce. Autor, poza działalnością związaną z pisaniem książek, w swoim dorobku zawodowym ma również pracę w charakterze redaktora.

Jacek Piekara - bestsellery
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 16.89 zł 36.79 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.53 zł 9.06 zł

W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 9.65 zł 29.52 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 9.42 zł 31.19 zł

Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 18.34 zł 35.91 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 31.31 zł 44.90 zł

Broszurowa , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż

Jacek Piekara - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner