Henning Mankell - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
3 Lutego 1948 w Sztokholm
Data i miejsce zgonu:
5 Października 2015 w Goteborg
Kraj pochodzenia:
Szwecja
Język:
szwedzki
Ważne dzieła:
Nagrody:
Szklany Klucz, Corine Literature Prize for Fiction, Litteris et Artibus, Nils Holgersson Plaque Award

Henning Mankell to popularny szwedzki pisarz, który w swoim dorobku literackim ma zarówno książki dla dzieci, jak również powieści dla dorosłych, przede wszystkim o tematyce kryminalnej i społecznej. Książki Henninga Mankella to świetna propozycja dla wszystkich osób, które szukają ciekawych, wciągających historii oraz szerokiej, zróżnicowanej tematyki. Osoby, które bardzo chętnie sięgają po książki kryminały, powinny bliżej zapoznać się z powieściami autorstwa pisarza, których głównym bohaterem jest Kurt Wallander – policjant zajmujący się sprawami zabójstwo. Kryminały Henninga Mankella wyróżnia interesująca, niesztampowa fabuła. Co więcej, pisarz bardzo duży nacisk kładzie także na przedstawianie strony psychologicznej postaci, co ubogaca opisywane historie.

Chcąc czytać w kolejności książki Henninga Mankella z cyklu o Kurcie Wallanderze należy zacząć od powieści „Morderca bez twarzy”. Pozostała kolejność książek Henninga Mankella z tego cyklu to: „Psy z Rygi”, „Biała lwica”, „Mężczyzna, który się uśmiechał”, „Fałszywy trop”, „Piąta kobieta”, „O krok”, „Zapora”, „Nim nadejdzie mróz”, „Piramida”, „Niespokojny człowiek” oraz „Ręka. Ostatnie śledztwo Kurta Wallandera”.

W kolekcji książek Henninga Mankella na szczególną uwagę zasługują również dwa tomy, w których autor skupia się na postaci starszego lekarza – Frederica Welina. „Szwedzkie kalosze” z Federicem Welinem w roli głównego bohatera to ostatnia książka Henninga Menkella, która uwodzi trzymającą w napięciu fabułą. W dorobku literackim pisarza warto zainteresować się także książkami poświęconymi Afryce – Mankell, poza Szwecją, mieszkał także w Mozambiku.

Trudno jednoznacznie określić, która książka Henninga Mankella jest najlepsza. Twórczość pisarza jest doceniana nie tylko przez czytelników – Mankell został laureatem wielu prestiżowych nagród literackich, takich jak: Nagroda Szwedzkiego Radia czy Nagroda Astrid Lindgren. Wśród ciekawych propozycji czytelniczych dla dzieci i młodzieży w twórczości Mankella warto sięgnąć, między innymi, po takie publikacje, jak: „Chłopiec, który spał pod pierzyną ze śniegu”, „Cienie rosną o zmierzchu” czy „Podróż na koniec świata”. Pisarz zmarł w Szwecji, w 2015 roku.

Henning Mankell - bestsellery
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 4.19 zł 8.19 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 14.86 zł 27.93 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 12.76 zł 25.41 zł

Miękka , W magazynie
Używana
Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 4.40 zł 8.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 10.80 zł 27.80 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 11.99 zł 41.75 zł

Henning Mankell - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner