Jan Twardowski - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
1 Czerwca 1915 w Warszawa
Data i miejsce zgonu:
18 Stycznia 2006 w Warszawa
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Nagrody:
Order Uśmiechu, Order Orła Białego, Order Odrodzenia Polski

Jan Twardowski to jeden z najbardziej znanych polskich poetów. Urodził się w 1915 roku. Jego życie przypadło na okres trudnych wydarzeń historycznych. Twardowski młodość spędził w Warszawie, gdzie szybko zaangażował się w działalność literacką. Maturę zdał jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Poeta należał do Armii Krajowej, a w czasie powstania warszawskiego aktywnie brał udział w walkach z okupantem. Po wojnie wstąpił do seminarium duchownego, które ukończył, otrzymując święcenia kapłańskie.

Wiersze księdza Jana Twardowskiego podejmują różnorodną tematykę. W twórczości Jana Twardowskiego można znaleźć utwory, które poruszają problematykę związaną z codziennym życiem każdego człowieka, jego radościami, smutkami oraz przeżyciami, które dotykają każdej osoby. Poezja ks. Jana Twardowskiego charakteryzuje się prostym, zrozumiałym dla odbiorcy językiem. Ks. Jan Twardowski tworzył wiersze dla dzieci oraz dorosłych, bardzo często odnosząc się w nich do wiary i Boga. W swoim literackim dorobku Jan Twardowski ma również wiersze o miłości. To właśnie uniwersalne tematy, wartości i ludzkie przeżycia, które są przedmiotem poezji Twardowskiego w dużej mierze decydują o jej popularności.

Na szczególną uwagę czytelnika zasługuje również proza księdza Jana Twardowskiego, zwłaszcza jego rozważania dotyczące wiary i Boga oraz utwory w książkach dla dzieci. Wśród tytułów zawierających teksty księdza Twardowskiego, przeznaczonych dla młodszych czytelników można znaleźć takie pozycje jak: „Serce za serce, czyli co to znaczy kochać?” czy „Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie”.

Jan Twardowski to zdecydowanie jedna z najwybitniejszych postaci polskiej literatury. Proza i liryka autora to niesamowite doświadczenie literackie, skłaniające do myślenia i refleksji – twórczość księdza na stałe zapisała się w kategorii: literatura piękna polska. Książki Jana Twardowskiego mogą okazać się bardzo pomocne osobom, które szukają odpowiedzi na ważne pytania. Ksiądz Jan Twardowski zmarł w 2006 roku, pozostawiając po sobie wiele utworów, które mają ogromny wpływ na polską literaturę.

Jan Twardowski - bestsellery
Twarda , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 7.63 zł 19.56 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 9.60 zł 19.95 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 7.48 zł 24.95 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 16.91 zł 29.95 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 31.00 zł 34.90 zł

Twarda , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż

Taniej o 0.79 zł 34.90 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż

Jan Twardowski - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner