Bracia Grimm - książki

Wilhelm Karl Grimm urodził się 24 lutego 1786 roku w Hanau, zmarł 16 grudnia 1859 roku w Berlinie. Jako wydawca publikował legendy, mity i sagi niemieckie. 
Jacob Ludwig Karl Grimm urodził się 4 stycznia 1785 roku w Hanau, zmarł 20 września 1863 roku w Berlinie. Publikował liczne teksty średniowiecznej literatury niemieckiej.

Bracia Grimm byli zbieraczami baśni i podań ludowych. Tworzyli i publikowali razem książki dla dzieci. Największy rozgłos przyniosło im zebranie i opracowanie bajek dziecięcych i baśni ludowych. Ostatnie wydanie “Baśni braci Grimm” z 1857 roku zawiera 200 opowiadań. Były one popularne nie tylko w Niemczech ale i w krajach, w których były tłumaczone. Bajki braci Grimm są do dnia dzisiejszego wznawiane i tłumaczone na prawie wszystkie języki, dzięki czemu zyskały światowy wpływ literacki. W 1858 roku zaczęli publikację Słownika niemieckiego. Dzieło to, nie zostało przez nich dokończone, kontynuowało je następne pokolenia niemieckich uczonych. Ostatni tom ukazał się w 1961 roku. 
 

Bracia Grimm - dostępne książki

Pokaż na stronie

30

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner