Maria Czubaszek - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
9 Sierpnia 1939 w Warszawa
Data i miejsce zgonu:
12 Maja 2016 w Warszawa
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Nagrody:
Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"

Maria Czubaszek to jedna z najbardziej znanych postaci polskiej literatury. Zabawna, dowcipna i błyskotliwa pisarka ma na swoim koncie wiele interesujących słuchowisk radiowych oraz tekstów piosenek pisanych dla ważnych muzyków rodzimej sceny muzycznej. Książki Marii Czubaszek to świetna propozycja dla osób szukających humorystycznych i prezentujących bardzo wysoki poziom literacki propozycji czytelniczych.

Uwielbiając książki biografie i chcąc bliżej poznać postać Czubaszek, zdecydowanie warto sięgnąć po pozycję „Nienachalna z urody”. Jednocześnie jest to ostatnia książka Marii Czubaszek. Bardzo ciekawa lektura, dzięki której możesz dowiedzieć się więcej o życiu pisarki oraz jej osobistych poglądach. Książka jest zabawna, ale jednocześnie porusza ważne tematy – autorka nie boi się bowiem wyraźnie i zdecydowanie wyrażać swoich poglądów. „Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem” to kolejna książka, która pozwala na lepsze poznanie postaci pisarki.

 „Dzień dobry, jestem z kobry, czyli jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady” to kolejna książka Marii Czubaszek, która absolutnie zasługuje na uwagę czytelników spragnionych humorystycznej lektury. I tym razem w książce nie zabraknie punktu widzenia autorki podanego w bardzo interesujący sposób. Inne utwory Marii Czubaszek, po które warto sięgnąć to książki: „Blog niecodzienny”, „Dziewczyny na ścianę i na życie”, „Pytania tendencyjne i jeszcze jedno” oraz „Na wyspach Hula-Gula” (zbiór utworów Czubaszek, w tym tych, które tworzyła dla czasopisma „Szpilki”).

Maria Czubaszek pisała również scenariusze serialowe oraz występowała w telewizyjnym programie „Spadkobiercy” – improwizowanej satyrze, która bazowała na charakterystycznej budowie oper mydlanych. Utwory Marii Czubaszek to bardzo ciekawa czytelnicza podróż – autorka to zasłużona postać dla polskiej literatury oraz kultury. Pisarka była również autorką wielu interesujących felietonów publikowanych w uznanych pismach, a jej poczucie humoru nie tylko bawiło, ale także zmuszało do głębszej refleksji.

Maria Czubaszek - Bestsellery
Miękka, sk... W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana

Maria Czubaszek - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner