Clive Staples Lewis - książki

C. S. Lewis a właściwie Clive Staples Lewis (1898-1963) to brytyjski pisarz i literaturoznawca. Był jednym z intelektualnych gigantów XX wieku i prawdopodobnie jednym z najbardziej wpływowych pisarzy swoich czasów. Stypendysta i wykładowca literatury angielskiej na Uniwersytecie Oksfordzkim do 1954 roku, kiedy to został jednogłośnie wybrany na Katedrę Literatury Średniowiecznej i Renesansowej na Uniwersytecie w Cambridge, posadę tę pełnił aż do przejścia na emeryturę. Napisał ponad trzydzieści książek (m. in. “Listy starego diabła do nowego”, “ Dopóki mamy twarze”), co pozwoliło mu dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, a jego prace co roku przyciągają tysiące nowych czytelników.

Jego prace utrzymane są w gatunku książki fantasy. Najbardziej znany jest z serii książek dla dzieci „Opowieści z Narnii”, które sprzedały się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Jest również autorem rozważań dla dorosłych oraz powieści. Książki C. S. Lewisa przetłumaczono na ponad 40 języków.

Clive Staples Lewis - dostępne książki

Pokaż na stronie

30

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner