Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Co czytać dzieciom? Wybór odpowiedniej książki dla Twojej pociechy ma znaczenie!

Wiesz, że czytanie może mieć pozytywny wpływ na rozwój Twojego dziecka, ale zastanawiasz się, co wziąć pod uwagę wybierając odpowiednie lektury? Jakie książki dla dzieci mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Które bajki do czytania dzieciom będą najlepsze? Jakie książki dla dzieci warto czytać? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Książki, które warto czytać dzieciom: dlaczego?

Zanim jednak przejdziemy do zagadnienia, jakim jest wybór książki do czytania dzieciom, przypomnijmy sobie, dlaczego w ogóle warto to robić. Po pierwsze: czytanie rozwija wyobraźnię. Dziecko nie otrzymuje gotowych rozwiązań, co ma wpływ na jego kreatywność. Po drugie: odpowiednio dopasowane książki warte czytania dzieciom poszerzają słownictwo. Po trzecie: bajki do czytania dzieciom na dobranoc są doskonałym sposobem na spędzanie wspólnego czasu razem z dzieckiem – czytanie przed snem z powodzeniem można uczynić rodzinnym rytuałem.

Kryteria wyboru książek do czytania dzieciom: na co zwrócić uwagę?

Wiemy już, z jakich powodów czytanie pociechom to dobry pomysł, ale teraz pojawia się kolejne pytanie: co warto czytać dzieciom? Jakie książki powinny zwrócić naszą uwagę? Jakie książki czytać rocznemu dziecku, a jakie książki będą odpowiednie dla dzieci w starszym wieku? Co musisz mieć na względzie, jeśli chcesz wybrać odpowiednie lektury dla własnej pociechy?

Wiek dziecka. Jeżeli zastanawiasz się, jakie książki czytać niemowlakowi lub stajesz przed pytaniem: co czytać dzieciom mającym 7 lat, pamiętaj, że książeczki muszą być dopasowane do wieku dziecka. Ogromne znaczenie mają bowiem możliwości percepcyjne i potrzeby brzdąca.

Indywidualne zainteresowania pociechy. Co czytać dziecku na dobranoc? Po jakie książki rzeczywiście warto sięgnąć? Szukając książki odpowiedniej dla Twojego dziecka, zwróć uwagę na jego zainteresowania. Zastanów się, jaka tematyka książeczek sprawiała mu dotąd największą radość? Poza tym, bardzo ważna jest również forma książeczki. 

Przekazywane wartości/informacje. To, jakie książki czytać dzieciom, warto dopasować do tego, co ostatecznie chcemy dziecku przekazać, czego go nauczyć itp. Przykładowo: jeśli zależy nam na tym, by uświadomić dziecku, jak ważna jest prawidłowa higiena, wybierzmy książeczkę (dopasowaną do wieku dziecka), która w przystępny sposób mu to wytłumaczy.

Potrzeby dziecka. Co czytać małym dzieciom lub starszym pociechom? Wybierając odpowiednią książkę, dobrze jest określić potrzeby brzdąca – czy jest jakaś dziedzina wiedzy, którą warto, by dziecko nadrobiło? Czy określona książka pomoże w ukierunkowaniu jego rozwoju? To tylko niektóre z pytań, jakie warto sobie zadać.

Co czytać 1,5-rocznemu dziecku? Jakie lektury będą dla niego najlepsze? Co czytać dzieciom w wieku przedszkolnym? Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, jakie bajki czytać małym dzieciom, czy sen z powiek spędza Ci pytanie: co czytać starszemu dziecku, pamiętaj, że wiek, zainteresowania i potrzeby dziecka to kwestie priorytetowe. 

Ale, ale… pytanie powinno brzmieć nie tylko, jakie książki czytać małym i starszym dzieciom, ale również: co sprawia, że wybór najlepszej książki ma tak wielkie znaczenie? Jeżeli książka będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom i możliwościom brzdąca, jest większa szansa na to, że lektura rzeczywiście dziecko zainteresuje, czas spędzony na czytaniu będzie dla niego przyjemnością, a co za tym idzie, zachęcimy pociechę do podejmowania podobnych aktywności w przyszłości.

ZAPAMIĘTAJMY!

Książka powinna być dopasowana, między innymi, do wieku, zainteresowań i potrzeb dziecka. 

Umiejętne dopasowanie książki może zwiększyć szansę na to, że czytanie stanie się dla pociechy przyjemną formą spędzania wolnego czasu.

Równiez warte przeczytania

5 maja 2020
jakie-ksiazki-warto-wybierac-dla-2-latka

Jakie książki warto wybierać dla 2-latka?

Nie jest tajemnicą, że czytanie dziecku już od najmłodszych lat może mieć bardzo duży wpływ na jego rozwój. W związku z tym, rodzice często stają przed pytaniem: co czytać trzylatkowi oraz jakie książki wybierać dla dwulatków. Odpowiedni wybór książek może przecież rzutować na dziecięca chęć do słuchania czytanych przez rodzica treści. Podpowiemy Ci, jakie książki dla 2-latka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i czym warto się kierować wybierając odpowiednią lekturę.

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-wybierac-dla-5-latka

Jakie książki wybierać dla 5-latka?

Zamierzasz uzupełnić swoją domową biblioteczkę o ciekawe książki, które przyciągną uwagę Twojej pociechy? Zastanawiasz się, jakie książki dla 6-latka mogą przypaść dziecku do gustu? Chcesz w nim rozwijać miłość do słowa pisanego, ale nie masz pojęcia co czytać 5-latkowi? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi! 

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-wybierac-dla-3-latka

Jakie książki wybierać dla 3-latka? Krótki przewodnik po świecie dziecięcych lektur!

Twój trzylatek uwielbia, kiedy mu czytasz? Może wręcz przeciwnie, nie jest w stanie dłużej skupić się na tekście? Podpowiemy Ci, jak wybierać książki dla 3-latka i czym warto się kierować wybierając lektury, które mają wzbogacić domową biblioteczkę. Zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać w kompletowaniu zbioru książeczek dla Twojej pociechy.

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-dla-8-latka-powinny-zalezc-sie-w-dzieciecej-biblioteczce

Jakie książki dla 8-latka powinny się znaleźć w dziecięcej biblioteczce?

Masz w planach uzupełnienie dziecięcej biblioteczki? Nie wiesz jednak, jakie bestsellery – książki dla 7-latka będą najlepszym nabytkiem w książkowych zbiorach? Zastanawiasz się, jakie książki dla 8-latka mogą wzbudzić ciekawość dziecka i zachęcić je do kontynuowania czytelniczej przygody? Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby podjąć dobrą decyzję!

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jakie-ksiazki-dla-7-latka-powinny-trafic-w-dzieciece-raczki

Jakie książki dla 7-latka powinny trafić w dziecięce rączki?

Czytanie ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka, dlatego w miarę możliwości warto zachęcać własną pociechę do takiej aktywności. Zastanawiasz się, jakie książki dla 7-latka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Nie wiesz, po które lektury warto sięgnąć, żeby zmobilizować dziecko do czytania? Zebraliśmy kilka książkowych propozycji, które warto znać. 

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jaka-ksiazka-dla-10-latka-i-10-latki

Jaka książka dla 10-latka i 10-latki powinna trafić do dziecięcych rąk?

Czytanie książek ma wiele zalet. W zależności od wybranej lektury, rozszerza słownictwo dziecka, ćwiczy jego kreatywność i wyobraźnię oraz uzupełnia wiedzę. Jak w takim razie wybierać książki dla dzieci mających 10 lat, żeby podsuwać im interesujące i rozwijające lektury? Podpowiadamy! 

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jaka-ksiazka-bedzie-idealna-na-prezent-slubny

Jaka książka będzie idealna na prezent ślubny?

Wybieracie się na ślub, a Młoda Para, zamiast kwiatów poprosiła o książki? To częste rozwiązanie, dlatego warto zastanowić się, jaka książka na ślub będzie najbardziej odpowiednim upominkiem. Pomożemy Wam w wyborze!

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
jak-zrobic-ksiazke-okolicznosciowa-na-slub-krok-po-kroku

Jak zrobić książkę okolicznościową na ślub krok po kroku?

Ślub zbliża się wielkimi krokami i chcecie część potrzebnych dekoracji wykonać samodzielnie? Niezależnie od tego, czy kierują Wami względu finansowe, czy po prostu chcecie tchnąć duszę nawet w najdrobniejsze przedmioty wykorzystywane w tym szczególnym dniu, ręcznie robione księgi pamiątkowe będą świetną pamiątką. Podpowiemy Wam, jak łatwo zrobić książkę okolicznościową, która ozdobi Wasz ślub!

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
jak-robic-notatki-z-ksiazki-zeby-zapamietac-jak-najwiecej

Jak robić notatki z książki, żeby zapamiętać jak najwięcej?

Musisz przeczytać szkolną lekturę? Przygotowujesz się do egzaminu i czeka na Ciebie cała sterta książek? Piszesz pracę dyplomową, więc potrzebne są Ci umiejętnie przygotowane notatki z książek, które zamierzasz umieścić w bibliografii? Podpowiemy Ci, jak notować z książek, żeby łatwiej wyłuskać najważniejsze informacje.

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
co-czytac-6-latkowi

Co czytać 6-latkowi? Krótkie kompendium książkowej wiedzy

Czytanie dzieciom ma wiele zalet: pozwala rozwijać słownictwo, poszerzać wiedzę, którą dysponuje Twoja pociecha oraz, w zależności od wyboru lektury, umożliwia wyjaśnienie nurtujących kwestii w sposób dostosowany do wieku dziecka. Rodzice, rozumiejąc wagę regularnego czytania, często zastanawiają się, co czytać 5-latkowi czy jakie lektury wybierać dla 6-latków. Podpowiemy Ci, jakie książki dla 6-latka mogą okazać się świetnym uzupełnieniem Waszej domowej biblioteczki i na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę kupując odpowiednie książeczki.

Przeczytaj wpis
21 kwietnia 2020
ksiazki-religijne-ktore-warto-przeczytac

Książki religijne, które warto przeczytać. 9 interesujących pozycji!

Literatura niejedno ma imię! Jeżeli szukasz ciekawych książek poświęconych religii chrześcijańskiej, skorzystaj z naszej listy - specjalnie dla Ciebie przedstawimy interesujące pozycje książkowe, po które zdecydowanie warto sięgnąć! Dowiedz się, jakie książki religijne zasługują na szczególną uwagę. 

Przeczytaj wpis
21 kwietnia 2020
ksiazki-psychologiczne-warte-przeczytania

Książki psychologiczne warte przeczytania. 9 pozycji, po które musisz sięgnąć!

Interesujesz się psychologią? W takim razie - czytaj dalej! Właśnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę dobrych książek psychologicznych, które zdecydowanie warto przeczytać. To co, udasz się razem z nami na wycieczkę po meandrach ludzkiego umysłu?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 535 494 643
Napisz: info@skupszop.pl

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA