Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Jakie książki rozwijają inteligencję?

W poprzednich artykułach na naszym blogu często wspominaliśmy o tym, jak duży wpływ na nasz rozwój mogą mieć odpowiednio dobrane książki. Jeżeli chcesz zatroszczyć się o swoją kondycję intelektualną, sięgnij po dedykowane książki rozwijające umysł! Dzisiaj spróbujemy sobie nieco szerzej omówić ich temat.

Książki rozwijające inteligencję emocjonalną

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które czują, że to jest obszar, nad którym chcieliby w swoim przypadku popracować, mogą okazać się książki zwiększające inteligencję emocjonalną. Tego rodzaju rozwijające książki mają szansę odpowiedzieć na dręczące nas pytania i wyposażyć w potrzebną wiedzę, dzięki której zrozumiemy konkretne mechanizmy, do tej pory będące dla nas zagadką. Rzecz jasna, wiele zależy od tego, jaką tematykę konkretnie dana książka porusza, dlatego dobre, rozwijające książki o inteligencji emocjonalnej warto dopasować do indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Książki rozwijające słownictwo

W przypadku dzieci, które dopiero starają się posiąść podstawową umiejętność, jaką jest mówienie, strzałem w dziesiątkę bywają książki rozwijające mowę, dopasowane do wieku dziecka. Dlaczego? Czytanie tego rodzaju książek w towarzystwie rodzica może mieć pozytywny wpływ na brzdąca i zapoznać malucha z nowymi słowami. Ponadto, czytanie książek ma szansę być dla dziecka przyjemnością, co dodatkowo uprości naukę, a wspólne czytanie z rodzicem pozwala na zacieśnienie rodzinnych więzi.

Rzecz jasna, odpowiednie książki poprawiające elokwencje są interesującą propozycją również dla osób dorosłych, które pragną poszerzyć swoje słownictwo. Umiejętnie dopasowane książki poprawiające słownictwo bywają szczególnie przydatne, jeśli jesteśmy na etapie nauki języka obcego i chcemy wzbogacić nasz słowniczek. 

Książki rozwijające logiczne myślenie

Jakie książki rozwijają umysł? Interesującą propozycją dla brzdąców w różnym wieku mogą być dodatkowo książki rozwijające spostrzegawczość, zawierające pomocne i przede wszystkim, dopasowane do wieku dziecka ćwiczenia. Bardzo często polegają one na przykład na konieczności znalezienia określonej liczby różnic pomiędzy jednym obrazkiem a drugim.

Najlepsze książki rozwijające intelekt często zawierają zagadki logiczne, zmuszające czytelnika do myślenia oraz szukania najlepszych rozwiązań. Książki, które rozwijają umysł dostępne są zarówno w wersjach dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, dlatego podstawowe znaczenie ma dopasowanie wybieranej książki do wieku potencjalnego odbiorcy.

Książki, które rozwijają – wybór należy do Ciebie

Wybierając najbardziej rozwijające dla nas książki warto określić, jaki cel nam przyświeca: jaki obszar własnej aktywności umysłowej pragniemy poćwiczyć. Czy chcemy wybrać książki rozwijające mózg w zakresie logicznego myślenia, czy może jednak zależy nam na tym, by ubogacić posiadany zasób słownictwa itp.? 

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które są zainteresowane inteligencją człowieka, jego rozwojem i pokrewnymi zagadnieniami może być lektura książek, które przedstawiają sposób działania ludzkiego mózgu lub mechanizmy uczenia się. Nasza wiedza na temat ludzkiego mózgu, mimo że nadal nie jest jeszcze pełna, bardzo szybko się rozwija, dlatego warto uzupełnić posiadane w tym kontekście informacje.

W jaki sposób natomiast mogą nas rozwijać zwyczajne książki, które czytamy po prostu dla przyjemności? Poza tym, że mają szansę pozytywnie wpłynąć na zakres posiadanego słownictwa, bardzo często, rzecz jasna, w zależności od tematyki, zachęcają do myślenia i analizy opisanych zdarzeń, stanów emocjonalnych bohaterów itp., a w konsekwencji niekiedy zmuszają do zajęcia stanowiska w danej kwestii. Ponadto, książki w przypadku których zachowana jest wierność prawdziwym zdarzeniom, na przykład wydarzeniom historycznym, mogą stać się bardzo ciekawym źródłem wiedzy łatwiejszej do przyswojenia. Dodatkowo, czytając książki trzeba skupić swoją uwagę na tekście. 

REASUMUJĄC: czytanie książek dla przyjemności może wywierać pozytywny wpływ na rozwój osób dorosłych oraz dzieci – oczywiście pod warunkiem, że książka zostanie umiejętnie dopasowana do wieku czytelnika. Właśnie dlatego ciekawym rozwiązaniem może być przygotowanie listy, na której umieścisz książki, które każdy powinien przeczytać i konsekwentne czytanie kolejnych punktów. Inną opcją jest wybór książek, które są dedykowane rozwojowi człowieka, na przykład książek zawierających łamigłówki ćwiczące logiczne myślenie. Wybierając tego rodzaju pozycje książkowe warto zwrócić uwagę przede wszystkim na obszar, który chcemy rozwijać. 

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia

Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie

Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki

Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki

Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac

Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer

Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter

Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA