Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Co czytać noworodkowi i niemowlakowi?

Jesteś młodą mamą lub młodym tatą i stajesz przed szeregiem pytań, próbując określić, co będzie najlepsze dla Twojego dziecka? Zastanawiasz się, jakie bajki do czytania dzieciom wybrać? Chcesz wiedzieć, jakie książki dla małych dzieci mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i co czytać dzieciom w wieku przedszkolnym, by pozytywnie oddziaływać na ich rozwój? Czytaj dalej!

Jakie książki czytać noworodkom?

Zacznijmy od tego, że wybór książki do czytania dzieciom powinien być podyktowany w pierwszej kolejności wiekiem Twojej pociechy. Co to oznacza? Jeżeli zadajesz sobie pytanie, co czytać półrocznemu dziecku lub próbujesz się dowiedzieć, co czytać 8-miesięcznemu dziecku, wybierając książeczki, zawsze zwracaj uwagę na to, do dzieci w jakim wieku są one skierowane. Dlaczego to tak istotne? Przede wszystkim: książki muszą odpowiadać potrzebom i możliwościom dzieci. 

Jakie książki czytać małym dzieciom – noworodkom? Ze względu na możliwości wzrokowe nowonarodzonego dziecka, dla tak małych szkrabów polecane są książeczki kontrastowe, utrzymane w dwóch przeciwstawnych kolorach: czerni i bieli. Takie książeczki zwykle nie mają tekstu lub jest go stosunkowo niewiele, ich głównym walorem jest prezentacja czarno-białych kształtów, co stymuluje wzrok noworodka. Uwaga: sprawdzaj dla dzieci w jakim wieku dana książeczka jest przeznaczona i czy może być użytkowana w pracy z noworodkami.

Jakie książki czytać niemowlakom?

Co czytać małym dzieciom – niemowlętom? W tym przypadku mamy nieco szersze pole do popisu, ponieważ niemowlę rozwija się bardzo szybko, nabywając kolejnych umiejętności. Dlatego, jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie: co czytać 6-miesięcznemu dziecku lub zastanawiasz się, co czytać 7-miesięcznemu dziecku, ponownie, musisz zwrócić uwagę na wiek dziecka. Kupując książeczkę, sprawdź, dla dzieci w jakich miesiącach życia została ona stworzona. Jest to istotne ze względu na możliwości i potrzeby brzdąca. 

Jakie książki dla niemowląt mogą okazać się trafionym wyborem? Znakomitym rozwiązaniem bywają książeczki dotykowe, które jak sama nazwa wskazuje, stymulują zmysł dotyku. Ponadto, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również książeczki interaktywne wspierające rozwój dziecka na wielu płaszczyznach, ale jeszcze raz uczulamy – wybór jakiejkolwiek książeczki musi być podyktowany wiekiem dziecka, dla którego jest ona przeznaczona. 

Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o książki z bajkami dla dzieci. Jeśli chcemy uczynić z czytania dziecku pewnego rodzaju rytuał, dobór odpowiedniej książki ma priorytetowe znaczenie. Jeżeli bajka będzie zbyt długa i zbyt skomplikowana dla percepcji konkretnego dziecka, możliwe, że maluch będzie się nudził w trakcie czytania. Właśnie dlatego, książki z bajeczkami również powinny odpowiadać wiekowi dziecka.

ZAPAMIĘTAJMY!

Jakie książki czytać niemowlakowi lub noworodkowi? Na co zwrócić uwagę? Priorytetowe znaczenie powinien mieć przede wszystkim wiek dziecka – książka musi być przystosowana do jego potrzeb i możliwości.

Jakie książki wybrać dla niemowlaka spośród tych, które są odpowiednie dla wieku konkretnego dziecka (liczby jego miesięcy)? W takim przypadku warto zwrócić uwagę na indywidualne preferencje szkraba i zastanowić się, jaki rodzaj książeczek jest przez dziecko najbardziej lubiany.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia

Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie

Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki

Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki

Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac

Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer

Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter

Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA