Książki o resocjalizacji. 4 ciekawe propozycje czytelnicze
Książki to jeden ze sposobów przyswajania wiedzy, którą warto rozwijać także po zakończeniu kolejnych stopni nauki. Książki pedagogiczne, psychologiczne, społeczne – jeżeli są ciekawe, mogą otworzyć okno na świat. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, po jakie książki o resocjalizacji zdecydowanie warto sięgnąć. Sprawdź, które tytuły powinny zwrócić Twoją uwagę!
Czym jest resocjalizacja?
Resocjalizacja to termin naukowy używany na określenie procesu przystosowania danej jednostki do funkcjonowania w społeczeństwie. Oznacza to, między innymi, naukę społecznie akceptowalnych sposobów postępowania, na przykład, w kontekście podejmowania określonych ról. Innymi słowy, resocjalizacja ma na celu pomoc osobom, które z różnych powodów nie są dostosowane społecznie, co ma konsekwencje w ich zachowaniu.
Literatura resocjalizacyjna – nie tylko na studiach
Resocjalizacja w literaturze to temat, który zdecydowanie może być fascynujący nie tylko dla osób, które zdecydowały się na studiowanie tego kierunku, ale również dla postronnych czytelników, zainteresowanych szeroko pojętymi problemami społecznymi. Książki o tematyce resocjalizacyjnej to nie tylko rozprawy naukowe lub pozycje przeznaczone dla specjalistów, ale również tytuły tworzone z myślą o osobach postronnych, nakreślające w szerszym kontekście określone zjawiska czy grupy społeczne, borykające się z konkretnymi trudnościami socjalnymi. Podręczniki do resocjalizacji, na przykład książki o pedagogice resocjalizacyjnej są literaturą przeznaczoną przede wszystkim dla studentów podobnych kierunków, ale na współczesnym rynku wydawniczym dostępnych jest też wiele interesujących książek popularnonaukowych.
Książki o tematyce resocjalizacyjnej: 4 tytuły, po które warto sięgnąć
Książki o resocjalizacji są w stanie dobrze naświetlić konkretny problem lub zjawisko społeczne. Właśnie dlatego mogą stać się cennym źródłem wiedzy dla osób, które chcą ją poszerzać. Po jakie pozycje książkowe w takim razie zdecydowanie warto sięgnąć?
- „Czynniki ryzyka powrotu do przestępstwa” Wiola Friedrich. Bardzo ciekawa pozycja dla wszystkich osób, które, na przykład, z racji wykonywanego zawodu, mogą być zaciekawione przyczynami zwiększania szansy na ponowne popełnienie przestępstw. Książka zdecydowanie może przypaść do gustu również tym osobom, które są zainteresowane przeciwdziałaniem przestępczości.
- „Więzienie ten dom (mało) dobry. Oblicza i problemy współczesności” Piotr Stępniak. Doskonała książka dla wszystkich czytelników zainteresowanych problematyką więzienną. Autor pokazuje przykłady z polskich i zagranicznych więzień, w interesujący sposób zwracając uwagę na ważne z perspektywy dzisiejszego więziennictwa kwestie.
- „Zjawisko przemocy w rodzinie. Studium prawno-kryminologiczne” Arkadiusz Gliszczyński. Przemoc w rodzinie to poważny problem, który ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania tej podstawowej komórki społecznej. Podjęta w książce tematyka powinna mieć więc znaczenie zarówno dla specjalistów, jak i zwyczajnych członków społeczeństwa, którzy chcą lepiej zrozumieć istotę tego zjawiska.
- „Dobro dziecka w procesie resocjalizacji” Justyna Kusztal. Interesująca książka z dziedziny pedagogiki resocjalizacyjnej.
Osoby, które szukają ciekawych pozycji czytelniczych, powinny sięgać po recenzje książek o resocjalizacji, dzięki którym łatwiej wytypują te, które faktycznie zyskują uznanie w oczach czytelników. Do tematyki resocjalizacyjnej można zaliczyć także niektóre książki o mafii, wskazujące na powody, dla których dana osoba wstąpiła w szeregi konkretnej grupy przestępczej i jak sobie poradziła z ewentualnym powrotem do społeczeństwa.
Również warte przeczytania
Sprzedaj książki
Wypłaciliśmy już 29 458 743 zł za sprzedane książki w Skupszop.pl
Polecamy sprawdzić
-
7.54 zł
dobry
-
6.24 zł
jak nowa
-
7.54 zł
dobry
-
4.41 zł
widoczne ślady używania
Taniej o 32.45 zł 39.99 zł
-
Korzystaj wygodnie z naszej aplikacji
Powiązane wpisy
14 kwietnia 2020
16 września 2019
28 kwietnia 2020
17 maja 2019
26 kwietnia 2022
21 kwietnia 2020
Komentarze
Brak komentarzy...
Dodaj komentarz
Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość komentowania. Przejdź do strony logowania.