Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Najlepsze książki popularnonaukowe: jak wybrać lekturę, która Cię zainteresuję?

Masz na celowniku dobre książki popularnonaukowe? Obecnie wybór podobnych pozycji literackich jest bardzo duży, dlatego na pewno znajdziesz lekturę, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Wybierając najciekawsze książki popularnonaukowe warto skupić się na własnych oczekiwaniach i zainteresowaniach. Co to oznacza w praktyce? Zastanów się, jakie zagadnienia są rzeczywiście Twoim zdaniem interesujące. Kosmos? Świat roślin? Królestwo zwierząt? Określenie własnych zainteresowań pozwoli Ci szukać książek o tematyce, jaka rzeczywiście jest w stanie skraść Twoją uwagę.
Co jeszcze możesz zrobić, żeby w Twoje ręce wpadły najważniejsze książki popularnonaukowe? Na tematycznych stronach internetowych oraz blogach książkowych szukaj list i rankingów, które prezentują tytuły zdecydowanie warte przeczytania. Możesz też sprawdzić top książek popularnonaukowych w księgarniach. Analiza bestsellerów bywa świetnym źródłem czytelniczych inspiracji.

Książki popularnonaukowe – ranking Skupszopu

Wiesz już, jak szukać książek, ale zdecydowaliśmy się ułatwić Ci zadanie i przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji z różnych zakresów tematycznych. Po jakie książki popularnonaukowe naszym zdaniem zdecydowanie warto sięgnąć?
„Encyklopedia polskich tradycji i zwyczajów” Janusz Jabłoński. To dobra książka popularnonaukowa dla wszystkich osób, które chcą lepiej poznać polską kulturę. Nie wszystkie polskie zwyczajne są Ci znane, prawda? Czasami pewnie zastanawiasz się, czemu właściwie święta są obchodzone w określony sposób? Jeśli odpowiedziałaś(eś) na te pytania – TAK, koniecznie sięgnij po książkę Janusza Jabłońskiego i uzupełnij swoją wiedzę.
„Poza ziemią…historia lotów międzyplanetarnych” Krzysztof Ziółkowski. Po tę pozycję zdecydowanie powinny sięgnąć wszystkie osoby, które są zainteresowane kosmosem. Kosmos zresztą fascynuje ludzkość już od wieków, głównie ze względu na swoją tajemniczość i fakt, że nadal kryje przed człowiekiem wiele tajemnic. Jeżeli Twoim konikiem są loty międzyplanetarne i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ich temat, masz ku temu znakomitą okazję – książka Krzysztofa Ziółkowskiego będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.
„Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z” Lauren Gardiner, Christina Harrison. Świat roślin nadal potrafi nas zaskoczyć. Rośliny mają wiele właściwości przydatnych człowiekowi, ale mogą okazać się również niebezpieczną pułapką. Jeżeli chcesz znaleźć dużo „roślinnych” ciekawostek – to książka, którą koniecznie musisz przeczytać.
„Wiek krwi” Bogusław Wołoszański. Bogusława Wołoszańskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Możesz znać go przede wszystkim z programu „Sensacje XX wieku”. Jeżeli jesteś zainteresowana(y) historią i przede wszystkim Twoja uwaga skupia się na wydarzeniach z wieku XX, książka „Wiek krwi” powinna się znaleźć w Twojej domowej biblioteczce. Ciekawa, doskonale opracowana oraz co najważniejsze – niosąca ze sobą solidną porcję wiedzy jest doskonałym pomysłem na prezent dla osób, które uwielbiają historię zeszłego stulecia i osobę Bogusława Wołoszańskiego, znaną wielu miłośnikom historii.
„Krótka historia czasu” Stephen Hawking. Stephen Hawking to zdecydowanie jeden z najważniejszych naukowców współczesności. Mimo ciężkiej choroby, jaką było stwardnienie zanikowe boczne, pozostał aktywny zawodowo, co ostatecznie zaowocowało bardzo dużym i ważnym dla dzisiejszej nauki dorobkiem. „Krótka historia czasu” to książka, którą warto przeczytać, nawet jeśli nie interesujesz się podobną tematyką. Zdecydowanie można ją wrzucić do worka z napisem „najlepsze książki popularnonaukowe”.
„50 roślin, które zmieniły bieg historii” Bill Laws. Kolejna pozycja dla osób zafascynowanych światem roślin. Czy wiedziałaś(eś), że konkretne rośliny miały tak duży wpływ na rozwój ludzkiej cywilizacji? Ta książka podpowie Ci, jakie rośliny i na jakich płaszczyznach były szczególnie istotne dla człowieka w ciągu wieków. 
„Zwrotnice dziejów” Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula. Doskonale wiesz, że na przestrzeni dziejów kolejne wydarzenia uruchamiały kolejne. Przeszłość ma nieustannie wpływ na naszą przyszłość. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie wydarzenia sprawiły, że Polska wygląda dzisiaj tak jak wygląda i co mogłoby się stać, gdyby poszczególne losy Polski potoczyły się inaczej, koniecznie sięgnij po „Zwrotnice dziejów”. To nie lada gratka dla osób żywo zainteresowanych historią Polski.
„Polskie piękno. Sto lat mody i stylu” Karolina Żebrowska. Jeżeli Twoją pasją jest moda i chcesz przekonać się, co nosiło się w Polsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu, to książka, którą koniecznie musisz przeczytać. Karolina Żebrowska ponadto prowadzi kanał na platformie Youtube, na którym znajdziesz wiele ciekawych filmów poświęconych modzie dawnych epok. 
„1945. Wojna i pokój” Magdalena Grzebałkowska. Lekkie pióro Pani Grzebałkowskiej zaprasza Cię na „podróż w czasie”. Rok 1945 przyniósł koniec II wojny światowej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak naprawdę wyglądał, sięgnij po tę książkę. Magdalena Grzebałkowska skupia się przede wszystkim na ludziach. Może właśnie dlatego książka jest tak autentyczna i przejmująca. Jeżeli po lekturze tego tytułu czujesz niedosyt, sięgnij po inne książki autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej. Polecamy szczególnie „Beksińscy. Portret podwójny”, książkę poświęconą Zbigniewowi Beksińskiemu – znanemu polskiemu malarzowi i jego synowi Tomaszowi – dziennikarzowi muzycznemu.

Równiez warte przeczytania

5 maja 2020
jakie-ksiazki-warto-wybierac-dla-2-latka

Jakie książki warto wybierać dla 2-latka?

Nie jest tajemnicą, że czytanie dziecku już od najmłodszych lat może mieć bardzo duży wpływ na jego rozwój. W związku z tym, rodzice często stają przed pytaniem: co czytać trzylatkowi oraz jakie książki wybierać dla dwulatków. Odpowiedni wybór książek może przecież rzutować na dziecięca chęć do słuchania czytanych przez rodzica treści. Podpowiemy Ci, jakie książki dla 2-latka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i czym warto się kierować wybierając odpowiednią lekturę.

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-wybierac-dla-5-latka

Jakie książki wybierać dla 5-latka?

Zamierzasz uzupełnić swoją domową biblioteczkę o ciekawe książki, które przyciągną uwagę Twojej pociechy? Zastanawiasz się, jakie książki dla 6-latka mogą przypaść dziecku do gustu? Chcesz w nim rozwijać miłość do słowa pisanego, ale nie masz pojęcia co czytać 5-latkowi? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi! 

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-wybierac-dla-3-latka

Jakie książki wybierać dla 3-latka? Krótki przewodnik po świecie dziecięcych lektur!

Twój trzylatek uwielbia, kiedy mu czytasz? Może wręcz przeciwnie, nie jest w stanie dłużej skupić się na tekście? Podpowiemy Ci, jak wybierać książki dla 3-latka i czym warto się kierować wybierając lektury, które mają wzbogacić domową biblioteczkę. Zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać w kompletowaniu zbioru książeczek dla Twojej pociechy.

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-dla-8-latka-powinny-zalezc-sie-w-dzieciecej-biblioteczce

Jakie książki dla 8-latka powinny się znaleźć w dziecięcej biblioteczce?

Masz w planach uzupełnienie dziecięcej biblioteczki? Nie wiesz jednak, jakie bestsellery – książki dla 7-latka będą najlepszym nabytkiem w książkowych zbiorach? Zastanawiasz się, jakie książki dla 8-latka mogą wzbudzić ciekawość dziecka i zachęcić je do kontynuowania czytelniczej przygody? Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby podjąć dobrą decyzję!

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jakie-ksiazki-dla-7-latka-powinny-trafic-w-dzieciece-raczki

Jakie książki dla 7-latka powinny trafić w dziecięce rączki?

Czytanie ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka, dlatego w miarę możliwości warto zachęcać własną pociechę do takiej aktywności. Zastanawiasz się, jakie książki dla 7-latka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Nie wiesz, po które lektury warto sięgnąć, żeby zmobilizować dziecko do czytania? Zebraliśmy kilka książkowych propozycji, które warto znać. 

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jaka-ksiazka-dla-10-latka-i-10-latki

Jaka książka dla 10-latka i 10-latki powinna trafić do dziecięcych rąk?

Czytanie książek ma wiele zalet. W zależności od wybranej lektury, rozszerza słownictwo dziecka, ćwiczy jego kreatywność i wyobraźnię oraz uzupełnia wiedzę. Jak w takim razie wybierać książki dla dzieci mających 10 lat, żeby podsuwać im interesujące i rozwijające lektury? Podpowiadamy! 

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jaka-ksiazka-bedzie-idealna-na-prezent-slubny

Jaka książka będzie idealna na prezent ślubny?

Wybieracie się na ślub, a Młoda Para, zamiast kwiatów poprosiła o książki? To częste rozwiązanie, dlatego warto zastanowić się, jaka książka na ślub będzie najbardziej odpowiednim upominkiem. Pomożemy Wam w wyborze!

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
jak-zrobic-ksiazke-okolicznosciowa-na-slub-krok-po-kroku

Jak zrobić książkę okolicznościową na ślub krok po kroku?

Ślub zbliża się wielkimi krokami i chcecie część potrzebnych dekoracji wykonać samodzielnie? Niezależnie od tego, czy kierują Wami względu finansowe, czy po prostu chcecie tchnąć duszę nawet w najdrobniejsze przedmioty wykorzystywane w tym szczególnym dniu, ręcznie robione księgi pamiątkowe będą świetną pamiątką. Podpowiemy Wam, jak łatwo zrobić książkę okolicznościową, która ozdobi Wasz ślub!

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
jak-robic-notatki-z-ksiazki-zeby-zapamietac-jak-najwiecej

Jak robić notatki z książki, żeby zapamiętać jak najwięcej?

Musisz przeczytać szkolną lekturę? Przygotowujesz się do egzaminu i czeka na Ciebie cała sterta książek? Piszesz pracę dyplomową, więc potrzebne są Ci umiejętnie przygotowane notatki z książek, które zamierzasz umieścić w bibliografii? Podpowiemy Ci, jak notować z książek, żeby łatwiej wyłuskać najważniejsze informacje.

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
co-czytac-6-latkowi

Co czytać 6-latkowi? Krótkie kompendium książkowej wiedzy

Czytanie dzieciom ma wiele zalet: pozwala rozwijać słownictwo, poszerzać wiedzę, którą dysponuje Twoja pociecha oraz, w zależności od wyboru lektury, umożliwia wyjaśnienie nurtujących kwestii w sposób dostosowany do wieku dziecka. Rodzice, rozumiejąc wagę regularnego czytania, często zastanawiają się, co czytać 5-latkowi czy jakie lektury wybierać dla 6-latków. Podpowiemy Ci, jakie książki dla 6-latka mogą okazać się świetnym uzupełnieniem Waszej domowej biblioteczki i na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę kupując odpowiednie książeczki.

Przeczytaj wpis
21 kwietnia 2020
ksiazki-religijne-ktore-warto-przeczytac

Książki religijne, które warto przeczytać. 9 interesujących pozycji!

Literatura niejedno ma imię! Jeżeli szukasz ciekawych książek poświęconych religii chrześcijańskiej, skorzystaj z naszej listy - specjalnie dla Ciebie przedstawimy interesujące pozycje książkowe, po które zdecydowanie warto sięgnąć! Dowiedz się, jakie książki religijne zasługują na szczególną uwagę. 

Przeczytaj wpis
21 kwietnia 2020
ksiazki-psychologiczne-warte-przeczytania

Książki psychologiczne warte przeczytania. 9 pozycji, po które musisz sięgnąć!

Interesujesz się psychologią? W takim razie - czytaj dalej! Właśnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę dobrych książek psychologicznych, które zdecydowanie warto przeczytać. To co, udasz się razem z nami na wycieczkę po meandrach ludzkiego umysłu?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: info@skupszop.pl

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA