Książki popularnonaukowe – ranking Skupszopu
Wiesz już, jak szukać książek, ale zdecydowaliśmy się ułatwić Ci zadanie i przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji z różnych zakresów tematycznych. Po jakie książki popularnonaukowe naszym zdaniem zdecydowanie warto sięgnąć?
• „Encyklopedia polskich tradycji i zwyczajów” Janusz Jabłoński. To dobra książka popularnonaukowa dla wszystkich osób, które chcą lepiej poznać polską kulturę. Nie wszystkie polskie zwyczajne są Ci znane, prawda? Czasami pewnie zastanawiasz się, czemu właściwie święta są obchodzone w określony sposób? Jeśli odpowiedziałaś(eś) na te pytania – TAK, koniecznie sięgnij po książkę Janusza Jabłońskiego i uzupełnij swoją wiedzę.
• „Poza ziemią…historia lotów międzyplanetarnych” Krzysztof Ziółkowski. Po tę pozycję zdecydowanie powinny sięgnąć wszystkie osoby, które są zainteresowane kosmosem. Kosmos zresztą fascynuje ludzkość już od wieków, głównie ze względu na swoją tajemniczość i fakt, że nadal kryje przed człowiekiem wiele tajemnic. Jeżeli Twoim konikiem są loty międzyplanetarne i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ich temat, masz ku temu znakomitą okazję – książka Krzysztofa Ziółkowskiego będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.
• „Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z” Lauren Gardiner, Christina Harrison. Świat roślin nadal potrafi nas zaskoczyć. Rośliny mają wiele właściwości przydatnych człowiekowi, ale mogą okazać się również niebezpieczną pułapką. Jeżeli chcesz znaleźć dużo „roślinnych” ciekawostek – to książka, którą koniecznie musisz przeczytać.
• „Wiek krwi” Bogusław Wołoszański. Bogusława Wołoszańskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Możesz znać go przede wszystkim z programu „Sensacje XX wieku”. Jeżeli jesteś zainteresowana(y) historią i przede wszystkim Twoja uwaga skupia się na wydarzeniach z wieku XX, książka „Wiek krwi” powinna się znaleźć w Twojej domowej biblioteczce. Ciekawa, doskonale opracowana oraz co najważniejsze – niosąca ze sobą solidną porcję wiedzy jest doskonałym pomysłem na prezent dla osób, które uwielbiają historię zeszłego stulecia i osobę Bogusława Wołoszańskiego, znaną wielu miłośnikom historii.
• „Krótka historia czasu” Stephen Hawking. Stephen Hawking to zdecydowanie jeden z najważniejszych naukowców współczesności. Mimo ciężkiej choroby, jaką było stwardnienie zanikowe boczne, pozostał aktywny zawodowo, co ostatecznie zaowocowało bardzo dużym i ważnym dla dzisiejszej nauki dorobkiem. „Krótka historia czasu” to książka, którą warto przeczytać, nawet jeśli nie interesujesz się podobną tematyką. Zdecydowanie można ją wrzucić do worka z napisem „najlepsze książki popularnonaukowe”.
• „50 roślin, które zmieniły bieg historii” Bill Laws. Kolejna pozycja dla osób zafascynowanych światem roślin. Czy wiedziałaś(eś), że konkretne rośliny miały tak duży wpływ na rozwój ludzkiej cywilizacji? Ta książka podpowie Ci, jakie rośliny i na jakich płaszczyznach były szczególnie istotne dla człowieka w ciągu wieków.
• „Zwrotnice dziejów” Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula. Doskonale wiesz, że na przestrzeni dziejów kolejne wydarzenia uruchamiały kolejne. Przeszłość ma nieustannie wpływ na naszą przyszłość. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie wydarzenia sprawiły, że Polska wygląda dzisiaj tak jak wygląda i co mogłoby się stać, gdyby poszczególne losy Polski potoczyły się inaczej, koniecznie sięgnij po „Zwrotnice dziejów”. To nie lada gratka dla osób żywo zainteresowanych historią Polski.
• „Polskie piękno. Sto lat mody i stylu” Karolina Żebrowska. Jeżeli Twoją pasją jest moda i chcesz przekonać się, co nosiło się w Polsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu, to książka, którą koniecznie musisz przeczytać. Karolina Żebrowska ponadto prowadzi kanał na platformie Youtube, na którym znajdziesz wiele ciekawych filmów poświęconych modzie dawnych epok.
• „1945. Wojna i pokój” Magdalena Grzebałkowska. Lekkie pióro Pani Grzebałkowskiej zaprasza Cię na „podróż w czasie”. Rok 1945 przyniósł koniec II wojny światowej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak naprawdę wyglądał, sięgnij po tę książkę. Magdalena Grzebałkowska skupia się przede wszystkim na ludziach. Może właśnie dlatego książka jest tak autentyczna i przejmująca. Jeżeli po lekturze tego tytułu czujesz niedosyt, sięgnij po inne książki autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej. Polecamy szczególnie „Beksińscy. Portret podwójny”, książkę poświęconą Zbigniewowi Beksińskiemu – znanemu polskiemu malarzowi i jego synowi Tomaszowi – dziennikarzowi muzycznemu.
Komentarze
Brak komentarzy...
Dodaj komentarz
Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość komentowania. Przejdź do strony logowania.