Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Najlepsze książki popularnonaukowe: jak wybrać lekturę, która Cię zainteresuję?

Masz na celowniku dobre książki popularnonaukowe? Obecnie wybór podobnych pozycji literackich jest bardzo duży, dlatego na pewno znajdziesz lekturę, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Wybierając najciekawsze książki popularnonaukowe warto skupić się na własnych oczekiwaniach i zainteresowaniach. Co to oznacza w praktyce? Zastanów się, jakie zagadnienia są rzeczywiście Twoim zdaniem interesujące. Kosmos? Świat roślin? Królestwo zwierząt? Określenie własnych zainteresowań pozwoli Ci szukać książek o tematyce, jaka rzeczywiście jest w stanie skraść Twoją uwagę.
Co jeszcze możesz zrobić, żeby w Twoje ręce wpadły najważniejsze książki popularnonaukowe? Na tematycznych stronach internetowych oraz blogach książkowych szukaj list i rankingów, które prezentują tytuły zdecydowanie warte przeczytania. Możesz też sprawdzić top książek popularnonaukowych w księgarniach. Analiza bestsellerów bywa świetnym źródłem czytelniczych inspiracji.

Książki popularnonaukowe – ranking Skupszopu

Wiesz już, jak szukać książek, ale zdecydowaliśmy się ułatwić Ci zadanie i przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji z różnych zakresów tematycznych. Po jakie książki popularnonaukowe naszym zdaniem zdecydowanie warto sięgnąć?
„Encyklopedia polskich tradycji i zwyczajów” Janusz Jabłoński. To dobra książka popularnonaukowa dla wszystkich osób, które chcą lepiej poznać polską kulturę. Nie wszystkie polskie zwyczajne są Ci znane, prawda? Czasami pewnie zastanawiasz się, czemu właściwie święta są obchodzone w określony sposób? Jeśli odpowiedziałaś(eś) na te pytania – TAK, koniecznie sięgnij po książkę Janusza Jabłońskiego i uzupełnij swoją wiedzę.
„Poza ziemią…historia lotów międzyplanetarnych” Krzysztof Ziółkowski. Po tę pozycję zdecydowanie powinny sięgnąć wszystkie osoby, które są zainteresowane kosmosem. Kosmos zresztą fascynuje ludzkość już od wieków, głównie ze względu na swoją tajemniczość i fakt, że nadal kryje przed człowiekiem wiele tajemnic. Jeżeli Twoim konikiem są loty międzyplanetarne i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ich temat, masz ku temu znakomitą okazję – książka Krzysztofa Ziółkowskiego będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.
„Zdumiewające zdolności roślin. Przygodowa podróż botaniczna od A do Z” Lauren Gardiner, Christina Harrison. Świat roślin nadal potrafi nas zaskoczyć. Rośliny mają wiele właściwości przydatnych człowiekowi, ale mogą okazać się również niebezpieczną pułapką. Jeżeli chcesz znaleźć dużo „roślinnych” ciekawostek – to książka, którą koniecznie musisz przeczytać.
„Wiek krwi” Bogusław Wołoszański. Bogusława Wołoszańskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Możesz znać go przede wszystkim z programu „Sensacje XX wieku”. Jeżeli jesteś zainteresowana(y) historią i przede wszystkim Twoja uwaga skupia się na wydarzeniach z wieku XX, książka „Wiek krwi” powinna się znaleźć w Twojej domowej biblioteczce. Ciekawa, doskonale opracowana oraz co najważniejsze – niosąca ze sobą solidną porcję wiedzy jest doskonałym pomysłem na prezent dla osób, które uwielbiają historię zeszłego stulecia i osobę Bogusława Wołoszańskiego, znaną wielu miłośnikom historii.
„Krótka historia czasu” Stephen Hawking. Stephen Hawking to zdecydowanie jeden z najważniejszych naukowców współczesności. Mimo ciężkiej choroby, jaką było stwardnienie zanikowe boczne, pozostał aktywny zawodowo, co ostatecznie zaowocowało bardzo dużym i ważnym dla dzisiejszej nauki dorobkiem. „Krótka historia czasu” to książka, którą warto przeczytać, nawet jeśli nie interesujesz się podobną tematyką. Zdecydowanie można ją wrzucić do worka z napisem „najlepsze książki popularnonaukowe”.
„50 roślin, które zmieniły bieg historii” Bill Laws. Kolejna pozycja dla osób zafascynowanych światem roślin. Czy wiedziałaś(eś), że konkretne rośliny miały tak duży wpływ na rozwój ludzkiej cywilizacji? Ta książka podpowie Ci, jakie rośliny i na jakich płaszczyznach były szczególnie istotne dla człowieka w ciągu wieków. 
„Zwrotnice dziejów” Andrzej Chwalba, Wojciech Harpula. Doskonale wiesz, że na przestrzeni dziejów kolejne wydarzenia uruchamiały kolejne. Przeszłość ma nieustannie wpływ na naszą przyszłość. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie wydarzenia sprawiły, że Polska wygląda dzisiaj tak jak wygląda i co mogłoby się stać, gdyby poszczególne losy Polski potoczyły się inaczej, koniecznie sięgnij po „Zwrotnice dziejów”. To nie lada gratka dla osób żywo zainteresowanych historią Polski.
„Polskie piękno. Sto lat mody i stylu” Karolina Żebrowska. Jeżeli Twoją pasją jest moda i chcesz przekonać się, co nosiło się w Polsce jeszcze kilkadziesiąt lat temu, to książka, którą koniecznie musisz przeczytać. Karolina Żebrowska ponadto prowadzi kanał na platformie Youtube, na którym znajdziesz wiele ciekawych filmów poświęconych modzie dawnych epok. 
„1945. Wojna i pokój” Magdalena Grzebałkowska. Lekkie pióro Pani Grzebałkowskiej zaprasza Cię na „podróż w czasie”. Rok 1945 przyniósł koniec II wojny światowej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak naprawdę wyglądał, sięgnij po tę książkę. Magdalena Grzebałkowska skupia się przede wszystkim na ludziach. Może właśnie dlatego książka jest tak autentyczna i przejmująca. Jeżeli po lekturze tego tytułu czujesz niedosyt, sięgnij po inne książki autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej. Polecamy szczególnie „Beksińscy. Portret podwójny”, książkę poświęconą Zbigniewowi Beksińskiemu – znanemu polskiemu malarzowi i jego synowi Tomaszowi – dziennikarzowi muzycznemu.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia
Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie
Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki
Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie
Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki
Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac
Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu
Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac
Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie
Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer
Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter
Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis
22 lipca 2019
jak-zostac-bibliotekarzem-bibliotekarka-i-ile-zarabia-sie-w-tym-zawodzie
Jak zostać bibliotekarzem/bibliotekarką i ile zarabia się w tym zawodzie?

Planując swoją przyszłość, często zastanawiamy się nad kwestią potrzebnych kwalifikacji do wykonywania określonych zawodów. Miłośnicy czytania mogą zadawać sobie pytanie: jak zostać redaktorem książek lub bibliotekarzem? Te dwie profesje zapewniają przecież stały kontakt z literaturą. W takim razie, dzisiaj zastanowimy się, na czym w praktyce polega praca w bibliotece szkolnej i publicznej, sprawdzimy kto może spełnić się w tej roli zawodowej i poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak dostać pracę w bibliotece?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA