Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Ciekawe komiksy: dlaczego warto po nie sięgać?

Zanim jednak odpowiemy na pytanie: jakie komiksy polecacie, zastanówmy się, co daje czytanie komiksów? Po pierwsze: komiksy to doskonała forma rozrywki i kompromis pomiędzy filmami/serialami, a książkami. Komiksy, jako historyjki obrazkowe łączą w sobie słowo pisane i wrażenia estetyczne. W przypadku dzieci, dobór komiksów odpowiednich dla ich wieku, może stać się zachętą do czytania. Dziecko oglądając obrazki, ma szansę skupić uwagę na czytanym tekście. Dzięki temu, że komiksy historię przedstawiają w formie obrazkowej, ilość tekstu, jaką są opatrzone nie jest duża, co z kolei sprawia, że świetnym rozwiązaniem bywa czytanie komiksów w obcym języku i szlifowanie swoich umiejętności w tym kontekście. 
Jakie komiksy czytać? Jeżeli zastanawiasz się, jaki komiks może okazać się dla Ciebie prawdziwym strzałem w dziesiątkę, zacznij od określenia własnych zainteresowań. Jeżeli w przeszłości czytałaś(eś) komiksy, zastanów się, które z nich były dla Ciebie najciekawsze i dlaczego. To pomoże Ci w szukaniu kolejnych pozycji komiksowych, które mogą skraść Twoje serce. Zestawień najlepszych komiksów o danej tematyce możesz szukać również na blogach czy portalach czytelniczych poświęconych komiksom. Takie zestawienia mogą okazać się źródłem bardzo przydatnych informacji i często pomagają w poznawaniu kolejnych ciekawych serii komiksowych. 
Wybierając zagraniczne komiksy w językach obcych, warto kierować się przede wszystkim własnymi umiejętnościami językowymi. Komiks powinien bowiem odpowiadać Twojemu poziomowi znajomości języka. W przeciwnym razie, czytając możesz poczuć się zniechęcona(y). Ciekawa historia to pretekst do tego, żeby poszerzyć Twoje słownictwo. Jeśli opowieść Cię zainteresuje, jest większa szansa, że w praktyce zdecydujesz się sprawdzić znaczenie słowa, którego nie rozumiesz. Czytając obcojęzyczne komiksy masz więc szansę połączyć przyjemne z pożytecznym.

Najsłynniejsze komiksy: musisz je poznać!

Teraz czas na nasze propozycje. Po jakie komiksy koniecznie powinnaś/powinieneś sięgnąć? Zebraliśmy kilka ciekawych pozycji dla osób o różnych zainteresowaniach. Czytaj dalej!
„Kajko i Kokosz” – seria komiksów o dzielnych wojach – Kajko i Kokoszu można zdecydowanie wrzucić do worka z napisem „najpopularniejsze komiksy w Polsce”. Ciekawe przygody Kajka i Kokosza bawiły wiele pokoleń Polaków, a w połączeniu ze świetnymi rysunkami stały się prawdziwym przepisem na sukces. Ta seria komiksów może przypaść do gustu osobom szukającym zabawnych, pomysłowych historii. 
„Asterix i Obelix” – Asterixa i Obelixa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, prawda? Ci dwaj Galowie z wioski, która jako jedyna przeciwstawia się wojowniczym Rzymianom mają życie pełne przygód. Wszystko za sprawą magicznego napoju, dzięki któremu każdy kto go wypije staje się bardzo silny. Seria komiksów o sprytnym Asterixie i silnym Obelixie cieszy się ogromną popularnością. Na podstawie niektórych komiksów z tej serii przygotowano anonimowane bajki. Przygody Asterixa i Obelixa nie są jednak zarezerwowane tylko dla młodszych czytelników, wręcz przeciwnie, z powodzeniem mogą po nie sięgnąć osoby dorosłe! Komiksy z Asterixem i Obelixem to szansa na doskonałą zabawę.
Komiksy Marvel Comics – wydawnictwo Marvel jest doskonale znane wszystkim fanom komiksów o super – bohaterach. Postacie stworzone w komiksach Marvel można już określić mianem kultowych. Przykłady? Spider Man, Kapitan America czy Fantastyczna Czwórka (Sue Storm, Johnny Storm, Reed Richards oraz Ben Grimm). Jeśli uwielbiasz komiksy, w któ®ych bohaterowie mają często nadludzkie moce, komiksy Marvel Comics to coś zdecydowanie dla Ciebie!
Komiks Gigant – mogłoby się wydawać, że Komiks Gigant to propozycja dla dzieci, ale nic bardziej mylnego! Wielu dorosłych będzie się doskonale bawiło czytając kolejne przygody disneyowskich bohaterów, między innymi, Kaczora Donalda, trójki jego siostrzeńców i bogatego wujka Sknerusa McKwacza, Myszki Miki i Goofy’ego. 
„Tytus, Romek i A’Tomek” – kolejna propozycja dla miłośników polskich komiksów. Obok „Kajko i Kokosza”, „Tytus, Romek i A’Tomek” to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych serii komiksowych w Polsce, opowiadająca o licznych przygodach dwójki chłopców – Romka i A’Tomka oraz niezwykłego szympansa – Tytusa de Zoo. 
„Kapitan Żbik” – dalej pozostając w temacie polskich komiksów, nie sposób zapomnieć o bardzo popularnych komiksach z serii „Kapitan Żbik”. Tytułowy bohater – Jan Żbik – to kapitan Milicji Obywatelskiej, a kolejne zeszyty z serii opowiadały o sprawach, którymi Żbik się zajmował.
REASUMUJĄC: komiksy to doskonała rozrywka dla osób w różnym wieku. Wybierając komiksy dla dzieci, należy jednak kierować się wskazaniami wiekowymi. Jeśli chcesz sięgnąć po polskie serie komiksowe, koniecznie zaznajom się z serią o Kajku i Kokoszu – dzielnych wojach, serią o kapitanie Milicji Obywatelskiej – Janie Żbiku oraz serią o Tytusie, Romku i A’Tomku. Wybór różnego rodzaju komiksów jest dzisiaj na tyle szeroki, że każda osoba będzie miała szansę znaleźć pozycję, która będzie najbardziej odpowiadała jej zainteresowaniom. Jeżeli uczysz się języków obcych, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się dla Ciebie obcojęzyczne komiksy, dzięki którym będziesz rozwijać własne umiejętności. Komiksy dla dzieci mogą natomiast stać się doskonałym narzędziem zachęcającym brzdące do czytania. Połączenie obrazków i słowa pisanego ma szansę okazać się dla małych czytelników bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Wybierając odpowiednie komiksy, warto kierować się własnymi, indywidualnymi zainteresowaniami i preferencjami czytelniczymi.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia
Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie
Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki
Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki
Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac
Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac
Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu
Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac
Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie
Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer
Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter
Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis
22 lipca 2019
jak-zostac-bibliotekarzem-bibliotekarka-i-ile-zarabia-sie-w-tym-zawodzie
Jak zostać bibliotekarzem/bibliotekarką i ile zarabia się w tym zawodzie?

Planując swoją przyszłość, często zastanawiamy się nad kwestią potrzebnych kwalifikacji do wykonywania określonych zawodów. Miłośnicy czytania mogą zadawać sobie pytanie: jak zostać redaktorem książek lub bibliotekarzem? Te dwie profesje zapewniają przecież stały kontakt z literaturą. W takim razie, dzisiaj zastanowimy się, na czym w praktyce polega praca w bibliotece szkolnej i publicznej, sprawdzimy kto może spełnić się w tej roli zawodowej i poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak dostać pracę w bibliotece?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA