Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Książki historyczne – ranking

Osoby, które interesują dobre książki historyczne powinny pamiętać o jednym – rodzaj książek musi być dopasowany do indywidualnych preferencji. Co to oznacza w praktyce? Jak wybierać książki historyczne? Najciekawsze będą dla Ciebie te książki historyczne, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom, na przykład, jeżeli uwielbiasz historię średniowiecza, sięgaj po książki, które poruszają podobną tematykę. Oczywiście, to nie oznacza, że nie spodoba Ci się książka o okresie dwudziestolecia międzywojennego, ale Twoje upodobania mogą okazać się dobrą wskazówką. 
Jesteś fanką/fanem historii? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki ranking książek historycznych, które zdecydowanie powinny znaleźć się w Twoich rękach!
„Historia bez Cenzury” Wojciech Drewniak. Tego pana możecie znać, jako prowadzącego bardzo popularny kanał na platformie Youtube. To idealna propozycja nie tylko dla widzów kanału, ale również wszystkich osób, które szukają solidnej dawki wiedzy podanej w lekkostrawnej formie. Wojciech Drewniak ma na swoim koncie jeszcze kilka innych pozycji i zdecydowanie są to książki historyczne warte przeczytania.
„Europa. Rozprawa historyka z historią” Norman Davies. Jeśli nie słyszałaś(eś) o autorze tej książki, pora nadrobić zaległości. Norman Davies to autor uznanych książek historycznych, które stanowią absolutny must have dla osób zainteresowanych przeszłością. Interesuje Cię historia Europy? Zdaniem wielu osób, to najlepsza książka historyczna, po jaką możesz sięgnąć.
„Wilczyce. Angielskie królowe” Helen Castor. To dobra książka historyczna, którą powinny przeczytać wszystkie osoby żywo zainteresowane pozycją kobiet w kontekście angielskiego tronu. 
„Inkwizycja” Michael Baignet, Richard Leigh. Wymieniając książki historyczne, które trzeba przeczytać, nie sposób pominąć tej pozycji. Jeśli ciekawi Cię historia inkwizycji i jej działania na przestrzeni lat, to książka dla Ciebie!
„Życie miasta średniowiecznego” Henryk Samsonowicz. Szukasz najlepszych książek historycznych o średniowieczu? Książka Henryka Samsonowicza to szansa na to, żeby „podejrzeć”, jak wyglądało funkcjonowanie ludzi w murach średniowiecznych miast i świetna książka historyczna, naszpikowana interesującymi faktami.

Najlepsze książki o historii Polski

Wiesz już, jakie książki historyczne warto przeczytać, ale co, jeśli szczególnie bliska Twojemu sercu jest historia Polski? Po jakie najlepsze książki historyczne zdecydowanie musisz sięgnąć? 
„Powstanie’44” Norman Davies. To zdecydowanie bardzo dobra książka o historii Polski, skupiająca się na wydarzeniach związanych z Powstaniem Warszawskim. Można zaryzykować stwierdzenie, że pozycja napisana przez uznanego historyka jest kompendium wiedzy na temat tego wystąpienia zbrojnego i zdecydowanie należy ją zaliczyć do najważniejszych książek historycznych poświęconych historii naszego kraju.
„Sierpniowe dziewczęta’44” Patrycja Bukalska. W konkursie na najlepszą książkę historyczną o Polsce w szranki śmiało mogłaby iść właśnie ta pozycja! Książka opowiada o tym, jak Powstanie Warszawskie wyglądało z perspektywy walczących kobiet. Wspomnienia tych dzielnych sanitariuszek i łączniczek to szansa na spotkanie z żywą historią.
„Zośka i Parasol” Aleksander Kamiński. Szukając dobrych książek o tematyce historycznej, nie możesz pominąć tej pozycji. Aleksander Kamiński opowiada historię dwóch batalionów – Zośki i Parasola – działających w konspiracji, a następnie walczących w czasie Powstania Warszawskiego. Kamiński pozwoli Ci lepiej poznać Andrzeja Morro (Andrzeja Romockiego), Stanisława Leopolda oraz sylwetki innych młodych żołnierzy, którzy walczyli za naszą wolność. 
REASUMUJĄC: wybierając książki historyczne, nie zwracaj uwagi tylko na bestsellery, chociaż niewątpliwie warto sprawdzić, jakie pozycje aktualnie cieszą się największą popularnością wśród czytelników. Ciekawe książki o tematyce historycznej to książki, które będą odpowiadały Twoim indywidualnym zainteresowaniom, chociaż staraj się wychodzić ze swojej strefy komfortu i sięgaj po książki, które mogą poszerzyć Twoją wiedzę w kontekście innych okresów historycznych.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia
Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie
Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki
Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie
Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki
Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac
Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac
Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu
Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie
Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer
Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter
Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis
22 lipca 2019
jak-zostac-bibliotekarzem-bibliotekarka-i-ile-zarabia-sie-w-tym-zawodzie
Jak zostać bibliotekarzem/bibliotekarką i ile zarabia się w tym zawodzie?

Planując swoją przyszłość, często zastanawiamy się nad kwestią potrzebnych kwalifikacji do wykonywania określonych zawodów. Miłośnicy czytania mogą zadawać sobie pytanie: jak zostać redaktorem książek lub bibliotekarzem? Te dwie profesje zapewniają przecież stały kontakt z literaturą. W takim razie, dzisiaj zastanowimy się, na czym w praktyce polega praca w bibliotece szkolnej i publicznej, sprawdzimy kto może spełnić się w tej roli zawodowej i poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak dostać pracę w bibliotece?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA