Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Dlaczego warto czytać komiksy? 5 zalet komiksów, o których warto pamiętać!

Wiesz, że warto czytać książki, prawda? Znamy korzyści z czytania dzieciom, ale co z komiksami? Czy czytanie komiksów ma swoje zalety? Jakie korzyści płyną z czytania komiksów? Dzisiaj zajmiemy się właśnie tym tematem!

Czemu warto czytać komiksy?

Zastanówmy się: dlaczego lubimy czytać komiksy? Powodów może być wiele: dla niektórych podstawowe znaczenie mają zawarte w komiksach historie. Nie bez powodu w kinach obecnie triumfy święcą filmy, w których głównym postaciami są komiksowi super bohaterowie. Inni z kolei cenią sobie formę obrazkową komiksów, ilustracje często są wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Powstaje więc zasadnicze pytanie: czy warto czytać komiksy? Jeżeli tak, to co właściwie daje czytanie komiksów? Istnieje kilka korzyści płynących z czytania komiksów!

Po pierwsze: komiksy mogą być doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych dzieci (rzecz jasna, komiks musi być dopasowany do wieku brzdąca), które jeszcze nie czytają wystarczająco płynnie i czytanie dłuższych treści jest dla nich trudne bądź nużące lub dla dzieci nudzących się w trakcie czytania książek i preferujących obrazkową formę przekazu.

Po drugie: czytanie komiksów może być sposobem na zachęcenie dzieci (lub siebie) do czytania w języku obcym i jednoczesne ćwiczenie umiejętności w tym zakresie. Dlaczego? Treści w komiksach zwykle ograniczają się do krótkich dialogów lub drobnych opisów – skupienie się na czytaniu w języku obcym jest więc wówczas stosunkowo łatwe, ponieważ nie ma konieczności przebijania się przez meandry długiego tekstu. 

Po trzecie: zalety czytania komiksów to również możliwość wykorzystania ich w formie rozrywki. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór, komiksy są poświęcone różnorodnej tematyce, dzięki czemu osoby nimi zainteresowane mają szansę znaleźć komiks, który przypadnie im do gustu. Komiks znakomicie sprawdzi się, jako „zabijacz czasu” w kolejce do lekarza czy w komunikacji miejskiej. 

Po czwarte: komiksy bazują na obrazkach! Kto w dzieciństwie nie przyglądał się ilustracjom zdobiącym kolejne tomy przygód Kaczora Donalda, Tytusa, Romka i A’Tomka lub sławnych wojów – Kajka i Kokosza? Każdy twórca komiksów ma własny niepowtarzalny styl, postacie są tworzone w indywidualny sposób, dzięki czemu można wytypować ulubioną postać itp.

Po piąte: niektóre komiksy dla dzieci są bardzo pouczające i stanowią źródło przydatnych informacji, a forma obrazkowa często bardzo dobrze przemawia do dziecka. Przykładem mogą być tutaj chociażby komiksy z serii „Było sobie życie”, opowiadające o tajemnicach ludzkiego ciała.

Znamy już argumenty stojące za czytaniem komiksów. Każdy miłośnik tej formy rozrywki zresztą na pewno dorzuciłby do puli jeszcze kilka zalet, w związku z którymi warto sięgać po komiksy. Tylko, skąd je brać? Jeśli nie masz środków lub dopiero zaczynasz przygodę z komiksami i nie chcesz wydawać pieniędzy, swoje kroki skieruj do biblioteki lub skupu książek. Na stronie Skupszopu znajdziesz szeroki wybór komiksów w atrakcyjnych cenach. Rzecz jasna, wybierając komiksy dla dzieci trzeba mieć na uwadze to, czy są one dopasowane do ich wieku.

ZAPAMIĘTAJ!

Czytanie komiksów w języku obcym może pomóc w nauce i ćwiczeniu własnych umiejętności w tym kontekście.
Czytanie komiksów dla dzieci to ciekawa rozrywka, która dodatkowo może być bardzo pouczająca, ponieważ na rynku dostępne są komiksy będące nośnikami przydatnych informacji. 
Komiksy dla dzieci mogą stać się doskonałą opcją dla tych pociech, które nadal mają problem z przeczytaniem dłuższych tekstów. 

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia
Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie
Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki
Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie
Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki
Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac
Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac
Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu
Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac
Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie
Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer
Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter
Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA