15 kwietnia 2020
Książki ekonomiczne, które warto przeczytać. 14 tytułów, które uzupełnią Twoją wiedzę!

Książki ekonomiczne, które warto przeczytać. 14 tytułów, które uzupełnią Twoją wiedzę!

Ekonomia ma niekwestionowany wpływ na życie każdego człowieka, niezależnie od jego zawodowej aktywności. Warto więc zadbać o poszerzenie posiadanej wiedzy w kontekście własnej świadomości ekonomicznej, dzięki czemu ułatwisz sobie podejmowanie odpowiedzialnych decyzji finansowych.

Najlepsze książki ekonomiczne: wybór należy do Ciebie!

Czujesz, że musisz popracować nad własnym zasobem informacji na temat ekonomii? W takim razie strzałem w dziesiątkę mogą okazać się dla Ciebie najlepsze książki o ekonomii, które pomogą Ci zrozumieć określone procesy i zasady funkcjonowania gospodarki. Tworząc własny ranking książek ekonomicznych, zastanów się, jakie kwestie są dla Ciebie szczególnie interesujące lub nad jakimi obszarami wiedzy zamierzasz pracować. Dzięki temu będziesz miał(a) możliwość wyboru najważniejszych książek ekonomicznych, które odpowiedzą na Twoje oczekiwania. Sprawdź, jakie książki ekonomiczne są polecane przez specjalistów, blogerów i innych czytelników. Więcej uwagi możesz poświęcić również grupie lektur, jaką są książki biznesowe. Bestsellery w tej kategorii będą szczególnie pomocne dla osób, które prowadzą lub zamierzają założyć własny biznes.

Książki o ekonomii i finansach, które mogą zmienić Twoją perspektywę

Zastanawiasz się, po jakie ciekawe książki ekonomiczne zdecydowanie warto sięgnąć? Jeżeli szukasz interesujących informacji podanych w przystępnej formie, skorzystaj z naszych propozycji. Oczywiście, to tylko niektóre tytuły, które zasługują na Twoją uwagę, ale może znajdziesz wśród nich lekturę w sam raz dla siebie. To co, zaczynamy?

"Sekrety amerykańskich milionerów” William D. Danko, Thomas J. Stanley. Jeśli już się uczyć, to od najlepszych, prawda? Najlepsza książka do ekonomii powinna przemawiać do Twojej wyobraźni i przede wszystkim - serwować wiedzę w przystępny, zrozumiały sposób. Sekrety amerykańskich milionerów” to doskonała propozycja dla czytelników, którzy są zaciekawieni sylwetkami zamożnych osób i chcą się przekonać, jaką drogę przeszły, by uzyskać tak duży majątek. 

"Finansowy ninja” Michał Szafrański. Michał Szafrański prowadzi w sieci bardzo popularny blog - Jak oszczędzać pieniądze. Jego książka "Finansowy ninja” to poradnik, który może wpłynąć na Twoje dotychczasowe podejście do osobistych finansów. Michał Szafrański przekazuje przydatną w zarządzaniu własnymi pieniędzmi wiedzę, jednocześnie dbając o prostotę wykorzystywanego języka, dzięki czemu książka może przypaść do gustu osobom szukającym przystępnego źródła wiedzy.

"Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter. "Bogaty ojciec, biedny ojciec” to kategorycznie jedna z najważniejszych książek o ekonomii, która przemawia do wyobraźni czytelnika. Autorzy książki opisują, jak bardzo podejście do pieniędzy może różnić poszczególne grupy osób. Ta lektura, będąca jednym z bestsellerów wśród książek ekonomicznych, pomoże Ci zrozumieć Twój własny schemat myślenia o bogactwie.

"Bogactwo i nędza narodów. Dlaczego jedni są tak bogaci, a inni tak ubodzy?” David S. Landes. Najciekawsze książki ekonomiczne często odpowiadają na najbardziej nurtujące z perspektywy społeczeństwa pytania. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co sprawia, że niektóre narody były i są wyjątkowo zamożne, w opozycji do innych, "Bogactwo i nędza narodów. Dlaczego jedni są tak bogaci, a inni tak ubodzy?” to lektura, która zdecydowanie powinna się pojawić na Twojej półce. To właśnie dzięki niej znajdziesz odpowiedź na to nurtujące pytanie!

"Krótka historia ekonomii” Niall Kishtainy. Dobre książki ekonomiczne napisane prostym językiem potrzebne od zaraz? "Krótka historia ekonomii” to propozycja w sam raz dla Ciebie, zwłaszcza jeśli chcesz uzupełnić swoją wiedzę ekonomiczną, ale profesjonalne słownictwo jest z Twojego punktu widzenia barierą nie do przejścia. "Krótka historia ekonomii” to skondensowany ładunek informacji na temat podstawowych zjawisk ekonomicznych, który może wyjaśnić najbardziej nurtujące Cię zagadnienia. 

"Zanim rzucisz pracę” Robert T. Kiyosaki. To kolejna książka tego autora w naszym zestawieniu. Nie bez powodu - Kiyosaki jest mistrzem przemawiania do wyobraźni i zrozumiałego naświetlania poruszanych tematów. "Zanim rzucisz pracę” to lektura, która może się przydać przedsiębiorcom będącym na początku drogi, dopiero zaczynającym własną działalność i zastanawiającym się, kiedy w praktyce pojawi się najbardziej dogodny moment na to, żeby zrezygnować z dotychczasowej pracy. 

"10 mitów kryzysu” Heiner Flassbeck. Szukasz ciekawych książek z ekonomii? Może to właśnie ta książka okażę się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli jesteś szczególnie zainteresowana(y) zagadnieniem kryzysu ekonomicznego i zastanawiasz się, jakie czynniki właściwie są w stanie do niego rzeczywiście doprowadzić. 

"Psychologia ekonomiczna” Tomasz Zaleśkiewicz. Najważniejsze książki ekonomiczne to Twój najnowszy cel? Koniecznie sprawdź "Psychologię ekonomiczną”, książkę Tomasza Zaleśkiewicza, która jasno opisuje powiązania ekonomii z psychologią oraz wpływ zagadnień psychologicznych na mechanizmy ekonomiczne. Okazuje się bowiem, że te dwie dziedziny wiedzy są ze sobą nierozerwalnie powiązane. 

"Jak upadają giganci i dlaczego niektóre firmy nigdy się nie poddają?” Jim Collins. Zastanawiasz się, jakie książki ekonomiczne są rzeczywiście warte przeczytania? "Jak upadają giganci i dlaczego niektóre firmy nigdy się nie poddają?” to znakomita lektura obrazująca proces upadku największych przedsiębiorstw. Jim Collins zastanawia się, co przyczynia się w praktyce do upadku firm i dlaczego niektóre przedsiębiorstwa pomimo problemów potrafią po raz kolejny wrócić na szczyt. Z całą pewnością książka Collinsa to świetny drogowskaz pokazujący, czego nie należy robić kierując własnym biznesem.

"Czy jest nas za dużo?” Marek Lechowski. Dobre książki o ekonomii powinny przemawiać do wyobraźni czytelnika. Marek Lechowski w swojej książce "Czy jest nas za dużo?” próbuje odpowiedzieć na tytułowe pytanie, które zresztą cały czas przewija się w medialno - społecznym przekazie. 

"Różnice kulturowe w biznesie” Radosław Zenderowski, Bartosz Koziński. Postępująca globalizacja sprawia, że przedsiębiorstwa coraz częściej nawiązują międzynarodową współpracę gospodarczą. Warto więc wiedzieć, jak unikać wpadek, które mogą być związane z różnicami kulturowymi i zadbać o właściwy kontakt ze swoimi kontrahentami. "Różnice kulturowe w biznesie” to praktyczny poradnik, który odpowie na najważniejsze pytania i podpowie Ci, co wypada, a co jest bardzo niemile widziane w konkretnych kręgach kulturowych - to absolutny must have, jeśli chcesz efektywnie współpracować z osobami z innych krajów.

"Ekonomia w jednej lekcji” Henry Hazlitt. Ta książka przypadnie do gustu osobom szukającym kompendium podstawowej wiedzy ekonomicznej, podanej w strawnej formie i zrozumiałej dla osób, które dotychczas miały raczej niewiele wspólnego z informacjami ekonomicznymi. 

"Głód” Martin Capparós. Fakt, że świat ma ogromny problem z głodem i wiele osób nadal musi się z nim borykać nie jest dla nikogo tajemnicą. "Głód” to próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego wciąż tak się dzieje, mimo że współczesne społeczeństwa dysponują dużą wiedzą na temat sposobów pozyskiwania żywności i umieją zintensyfikować produkcję rolną. Książka Capparósa jest niesamowicie wnikliwą analizą społecznych nierówności, która zdecydowanie zasługuje na Twoją uwagę.

"Jesteś start-upem. Buduj swoją przyszłość, inwestuj w siebie i realizuj się” Reid Hoffman, Ben Casnocha. Wbrew pozorom nie jest to książka skierowana do właścicieli start-upów, ale do pracowników, którzy zastanawiają się, jak pokierować swoim życiem zawodowym, żeby zwiększyć szansę na odniesienie sukcesu. Dzięki tej lekturze dowiesz się, że w gruncie rzeczy kierowanie swoją karierą powinno odbywać się w podobny sposób do kierowania start-upem. Mała ciekawostka: Reid Hoffman, jeden z autorów książki, jest współzałożycielem Linkedin. 

Mamy nadzieję, że nasza lista ciekawych książek ekonomicznych będzie dla Ciebie pomocna, jeśli zdecydowałaś(eś) się uzupełnić swoją wiedzę. Który z zaproponowanych tytułów wzbudził szczególnie Twoją ciekawość?

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz
Tekst musi mieć więcej niż 50 znaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość komentowania. Przejdź do strony logowania.

Również warte przeczytania

Sprzedaj książki

Wypłaciliśmy już zł za sprzedane książki w Skupszop.pl

Kamera

Korzystaj wygodnie z naszej aplikacji