Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Dobry kryminał: książka, którą musisz wybrać zgodnie z własnymi preferencjami

Zacznijmy jednak od odpowiedzi na pytanie: jak wybrać top książek – kryminałów, które skradną Twoje serce? Czym musisz się kierować szukając najlepszych książek – kryminałów? Przede wszystkim: miej na uwadze własne oczekiwania i upodobania. Jeżeli potrzebna Ci dobra książka kryminalna, która trafi w Twoje potrzeby, najpierw zastanów się, jakie książki dotychczas mogłabyś/mógłbyś wpisać na listę ulubionych pozycji. Gotowe? W takim razie poszukaj punktów wspólnych, dzięki którym będziesz miał(a) szansę określić, co łączy lubiane przez Ciebie książki. To ważne, ponieważ później, szukając najlepszych książek kryminalnych, będziesz musiał(a) wybierać wyłącznie z tych powieści, które mają pożądane cechy. Zwróć uwagę również na bestsellery, książki – kryminały, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników mogą być naprawdę ciekawą propozycją!
Innym sposobem, który pomoże Ci znaleźć naprawdę dobre powieści kryminalne jest buszowanie po blogach i portalach książkowych. Często na ich łamach można znaleźć interesujące rankingi książkowe, prezentujące godne uwagi i polecane książki kryminalne. Poza tym, staraj się trzymać rękę na pulsie rynkowych nowości, a opinii na temat poszczególnych książek szukaj na portalu lubimyczytac.pl. Dodatkowo, spróbuj skonkretyzować, jakie cechy musi mieć dla Ciebie ciekawa książkami kryminalna. Czy priorytetem jest niespodziewany twist na koniec, który całkowicie zmieni sposób, w jaki postrzegasz całą historię, czy może zdecydowanie wolisz, kiedy autor kryminały skupia się na relacjach międzyludzkich, a sama zagadka jest dla niego tylko pretekstem, żeby lepiej je opisać? 
Jeżeli lubisz porządek i chcesz odpowiednio zorganizować swoje czytelnicze plany, zrób listę książek, które zamierzasz przeczytać. Dzięki temu nie zapomnisz o książkach, o których czytałaś(eś) lub słyszałaś(eś) i wzbudziły one Twoje zainteresowanie. Jeżeli natkniesz się na czytelnicze nowości, z którymi chcesz się zapoznać lub znajdziesz informacje o ciekawej książce, po którą zdecydowanie musisz sięgnąć, po prostu zanotuj tytuł i autora, ale pamiętaj – rób to w jednym miejscu, na przykład w specjalnie do tego stworzonym pliku albo notesie.

Najlepsze książki kryminalne, po które warto sięgnąć!

Jeżeli nie masz pojęcia, po jakie dobre książki kryminalne powinnaś/powinieneś sięgnąć, dobrze trafiłaś/trafiłeś! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie prezentujące ciekawe książki kryminalne, jakie zdecydowanie warto przeczytać.
„Żmijowisko” Wojciech Chmielarz. Mazury i grupa przyjaciół z dawnych lat…co może pójść nie tak? Okazuje się, że bardzo dużo. W czasie wyjazdu zaginęła Ada – córka jednej z przebywających w Żmijowisku par. Co dalej? „Żmijowisko” nie jest zwyczajnym kryminałem. Pod płaszczykiem zagadkowej historii, Wojciech Chmielarz opisuje zawiłe relacje małżeńskie i udowadnia, jak wiele może znaczyć przeszłość. „Żmijowisko” to z całą pewnością dobra książka – kryminał, która przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Niesamowity klimat, ciekawa historia i niespodziewane zakończenie, czy trzeba czegoś więcej?
„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stieg Larsson. Klasyk i dla wielu osób pewnie najlepsza książka kryminalna w historii. Nic dziwnego! Stieg Larsson potrafił po mistrzowsku budować napięcie. Mikael Blomkvist jest w nieciekawej sytuacji i podejmuje się nietypowego zadania. Ostatecznie okazuje się ono bardziej skomplikowane, niż pierwotnie mógł przypuszczać. Czy dziennikarz będzie potrafił rozwikłać nietypową zagadkę? I gdzie w tym wszystkim miejsce dla nietuzinkowej postaci, jaką jest Lisbeth Salander? Musisz przekonać się sam(a)! „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to książka, którą zdecydowanie można wrzucić do worka z napisem „najlepsze kryminały wszechczasów”. Książki Stiega Larrsona mają wielu miłośników na całym świecie! Jeśli „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to lektura spełniająca Twoje oczekiwania, koniecznie sięgnij po dwie inne książki cyklu – „Dziewczyna, która igrała z ogniem” oraz „Zamek z piasku, który runął”. 
„Dziewczyna z pociągu” Paula Hawkins. Jeżeli Twoim celem są fajne książki kryminalne, które przez całą lekturę trzymają w napięciu, „Dziewczyna z pociągu” może skraść Twoje serce. Książka oferuje Ci nie tylko ciekawą, zaskakującą historię, ale również mistrzowsko zarysowane postacie. 
„Morderstwo w Orient Expressie” Agatha Christie. Orient Express to nic innego, jak legendarny pociąg. Początkowo, jego trasa rozpoczynała się w Paryżu, a kończyła w Konstantynopolu. „Morderstwo w Orient Expressie” należy zdecydowanie do grona najlepszych książek kryminalnych wszechczasów. Dlaczego? Po pierwsze: ze względu na osobę Herculesa Poirot, znanego z powieści Agathy Christe detektywa. Po drugie: rozwiązanie zagadki, której sieć autorka utkała z takim kunsztem jest naprawdę zaskakujące. Warto pamiętać, że Aghata Christe to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych na świecie autorek kryminałów. Jeśli uwielbiasz kryminały w dobrym stylu, koniecznie sięgnij po takie tytuły jak: „Morderstwo na plebanii”, „Karty na stół”, „Niedziela na wsi”, „Kieszeń pełna żyta” czy „Wigilia Wszystkich Świętych”. Christie ma na swoim koncie wiele ciekawych książek, które zdecydowanie zasługują na uwagę każdego miłośnika kryminałów. Podobnie jak książki Stiega Larssona, książki Agathy Christie to klasyka światowego kryminału.
„Łaska” Anna Kańtoch. Chcesz przeczytać dobry polski kryminał? Książka Anny Kańtoch przywita Cię niesamowitą atmosferą i aurą tajemniczości. Autorka pokazuje prawdziwy kunszt w tworzeniu napięcia. Doskonale zarysowane postacie i historia z niesamowitym zakończeniem to przepis na sukces. Tę pozycję zdecydowanie można zaliczyć do grona najlepszych polskich książek kryminalnych.
„Gałęziste” Artur Urbanowicz. Twoim konikiem są wciągające książki kryminalne z nietypowymi dla tego gatunku literackiego elementami? W takim razie – dobrze trafiłaś/trafiłeś! Urbanowicz bardzo dobrze prowadzi czytelnika przez kolejne wydarzenia i nie daje na tacy łatwych rozwiązań. Jeśli spodoba Ci się ta książka, koniecznie sięgnij po kolejną pozycję z portfolio Artura Urbanowicza – „Inkub”. To wprawdzie nie jest kryminał, a raczej książka z pogranicza horroru, ale potrafi dostarczyć wiele silnych emocji.
„Pokuta” Anna Kańtoch. To kolejna pozycja od Anny Kańtoch w naszym zestawieniu i idealna propozycja dla osób, które interesują dobre polskie książki kryminalne. Autorka doskonale odmalowuje ludzkie emocje i tworzy zagadkową atmosferę. Spróbuj dowiedzieć się, dlaczego tytuł tej książki to właśnie „Pokuta”. To może Cię zaskoczyć!
Fajny kryminał to książka, którą można zabrać na dłuższą podróż autobusem czy pociągiem lub cieszyć się nią wieczorami, kiedy wreszcie znajdujesz czas na chwilę w towarzystwie dobrej lektury. Jeśli szukasz polecanych kryminałów i książek, które będą trzymały Cię w napięciu, poza przedstawionymi wyżej propozycjami, koniecznie sięgnij po książki Jo Nesbø, który jest prawdziwym mistrzem w budowaniu enigmatycznych historii. Szukasz świetnych książek kryminalnych polskich autorów? W takim razie koniecznie zapoznaj się z twórczością Katarzyny Bondy i Remigiusza Mroza, który zdecydowanie pisze jedne z najpopularniejszych powieści kryminalnych w Polsce.
REASUMUJĄC: książki kryminalne to lektury, które potrafią dostarczyć nam cały wachlarz emocji. Jeśli jesteś ich fanką/fanem, zastanów się, dlaczego podobają Ci się konkretne tytuły i staraj się podążać tym kluczem wybierając kolejne pozycje do swojej czytelniczej listy. Śledź nowości i bestsellery oraz analizuj rankingi książek kryminalnych, dzięki którym będziesz mogła/mógł znaleźć nowe ciekawe propozycje książkowe. Z polskich autorów kryminałów polecamy Ci szczególnie książki Remigiusza Mroza, Anny Kańtoch i Wojciecha Chmielarza, natomiast w przypadku zagranicznych twórców koniecznie musisz sięgnąć po dzieła Aghaty Christie, Jo Nesbø i Stiega Larssona. Łatwiej będzie Ci zorganizować swoje czytelnicze plany, jeśli przygotujesz specjalną listę książek, które zamierzasz przeczytać i ułożysz w uporządkowaną kolejkę.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia
Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie
Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki
Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie
Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki
Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac
Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac
Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac
Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie
Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer
Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter
Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis
22 lipca 2019
jak-zostac-bibliotekarzem-bibliotekarka-i-ile-zarabia-sie-w-tym-zawodzie
Jak zostać bibliotekarzem/bibliotekarką i ile zarabia się w tym zawodzie?

Planując swoją przyszłość, często zastanawiamy się nad kwestią potrzebnych kwalifikacji do wykonywania określonych zawodów. Miłośnicy czytania mogą zadawać sobie pytanie: jak zostać redaktorem książek lub bibliotekarzem? Te dwie profesje zapewniają przecież stały kontakt z literaturą. W takim razie, dzisiaj zastanowimy się, na czym w praktyce polega praca w bibliotece szkolnej i publicznej, sprawdzimy kto może spełnić się w tej roli zawodowej i poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak dostać pracę w bibliotece?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA