Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Dobry kryminał: książka, którą musisz wybrać zgodnie z własnymi preferencjami

Zacznijmy jednak od odpowiedzi na pytanie: jak wybrać top książek – kryminałów, które skradną Twoje serce? Czym musisz się kierować szukając najlepszych książek – kryminałów? Przede wszystkim: miej na uwadze własne oczekiwania i upodobania. Jeżeli potrzebna Ci dobra książka kryminalna, która trafi w Twoje potrzeby, najpierw zastanów się, jakie książki dotychczas mogłabyś/mógłbyś wpisać na listę ulubionych pozycji. Gotowe? W takim razie poszukaj punktów wspólnych, dzięki którym będziesz miał(a) szansę określić, co łączy lubiane przez Ciebie książki. To ważne, ponieważ później, szukając najlepszych książek kryminalnych, będziesz musiał(a) wybierać wyłącznie z tych powieści, które mają pożądane cechy. Zwróć uwagę również na bestsellery, książki – kryminały, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników mogą być naprawdę ciekawą propozycją!
Innym sposobem, który pomoże Ci znaleźć naprawdę dobre powieści kryminalne jest buszowanie po blogach i portalach książkowych. Często na ich łamach można znaleźć interesujące rankingi książkowe, prezentujące godne uwagi i polecane książki kryminalne. Poza tym, staraj się trzymać rękę na pulsie rynkowych nowości, a opinii na temat poszczególnych książek szukaj na portalu lubimyczytac.pl. Dodatkowo, spróbuj skonkretyzować, jakie cechy musi mieć dla Ciebie ciekawa książkami kryminalna. Czy priorytetem jest niespodziewany twist na koniec, który całkowicie zmieni sposób, w jaki postrzegasz całą historię, czy może zdecydowanie wolisz, kiedy autor kryminały skupia się na relacjach międzyludzkich, a sama zagadka jest dla niego tylko pretekstem, żeby lepiej je opisać? 
Jeżeli lubisz porządek i chcesz odpowiednio zorganizować swoje czytelnicze plany, zrób listę książek, które zamierzasz przeczytać. Dzięki temu nie zapomnisz o książkach, o których czytałaś(eś) lub słyszałaś(eś) i wzbudziły one Twoje zainteresowanie. Jeżeli natkniesz się na czytelnicze nowości, z którymi chcesz się zapoznać lub znajdziesz informacje o ciekawej książce, po którą zdecydowanie musisz sięgnąć, po prostu zanotuj tytuł i autora, ale pamiętaj – rób to w jednym miejscu, na przykład w specjalnie do tego stworzonym pliku albo notesie.

Najlepsze książki kryminalne, po które warto sięgnąć!

Jeżeli nie masz pojęcia, po jakie dobre książki kryminalne powinnaś/powinieneś sięgnąć, dobrze trafiłaś/trafiłeś! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie prezentujące ciekawe książki kryminalne, jakie zdecydowanie warto przeczytać.
„Żmijowisko” Wojciech Chmielarz. Mazury i grupa przyjaciół z dawnych lat…co może pójść nie tak? Okazuje się, że bardzo dużo. W czasie wyjazdu zaginęła Ada – córka jednej z przebywających w Żmijowisku par. Co dalej? „Żmijowisko” nie jest zwyczajnym kryminałem. Pod płaszczykiem zagadkowej historii, Wojciech Chmielarz opisuje zawiłe relacje małżeńskie i udowadnia, jak wiele może znaczyć przeszłość. „Żmijowisko” to z całą pewnością dobra książka – kryminał, która przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Niesamowity klimat, ciekawa historia i niespodziewane zakończenie, czy trzeba czegoś więcej?
„Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Stieg Larsson. Klasyk i dla wielu osób pewnie najlepsza książka kryminalna w historii. Nic dziwnego! Stieg Larsson potrafił po mistrzowsku budować napięcie. Mikael Blomkvist jest w nieciekawej sytuacji i podejmuje się nietypowego zadania. Ostatecznie okazuje się ono bardziej skomplikowane, niż pierwotnie mógł przypuszczać. Czy dziennikarz będzie potrafił rozwikłać nietypową zagadkę? I gdzie w tym wszystkim miejsce dla nietuzinkowej postaci, jaką jest Lisbeth Salander? Musisz przekonać się sam(a)! „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to książka, którą zdecydowanie można wrzucić do worka z napisem „najlepsze kryminały wszechczasów”. Książki Stiega Larrsona mają wielu miłośników na całym świecie! Jeśli „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” to lektura spełniająca Twoje oczekiwania, koniecznie sięgnij po dwie inne książki cyklu – „Dziewczyna, która igrała z ogniem” oraz „Zamek z piasku, który runął”. 
„Dziewczyna z pociągu” Paula Hawkins. Jeżeli Twoim celem są fajne książki kryminalne, które przez całą lekturę trzymają w napięciu, „Dziewczyna z pociągu” może skraść Twoje serce. Książka oferuje Ci nie tylko ciekawą, zaskakującą historię, ale również mistrzowsko zarysowane postacie. 
„Morderstwo w Orient Expressie” Agatha Christie. Orient Express to nic innego, jak legendarny pociąg. Początkowo, jego trasa rozpoczynała się w Paryżu, a kończyła w Konstantynopolu. „Morderstwo w Orient Expressie” należy zdecydowanie do grona najlepszych książek kryminalnych wszechczasów. Dlaczego? Po pierwsze: ze względu na osobę Herculesa Poirot, znanego z powieści Agathy Christe detektywa. Po drugie: rozwiązanie zagadki, której sieć autorka utkała z takim kunsztem jest naprawdę zaskakujące. Warto pamiętać, że Aghata Christe to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych na świecie autorek kryminałów. Jeśli uwielbiasz kryminały w dobrym stylu, koniecznie sięgnij po takie tytuły jak: „Morderstwo na plebanii”, „Karty na stół”, „Niedziela na wsi”, „Kieszeń pełna żyta” czy „Wigilia Wszystkich Świętych”. Christie ma na swoim koncie wiele ciekawych książek, które zdecydowanie zasługują na uwagę każdego miłośnika kryminałów. Podobnie jak książki Stiega Larssona, książki Agathy Christie to klasyka światowego kryminału.
„Łaska” Anna Kańtoch. Chcesz przeczytać dobry polski kryminał? Książka Anny Kańtoch przywita Cię niesamowitą atmosferą i aurą tajemniczości. Autorka pokazuje prawdziwy kunszt w tworzeniu napięcia. Doskonale zarysowane postacie i historia z niesamowitym zakończeniem to przepis na sukces. Tę pozycję zdecydowanie można zaliczyć do grona najlepszych polskich książek kryminalnych.
„Gałęziste” Artur Urbanowicz. Twoim konikiem są wciągające książki kryminalne z nietypowymi dla tego gatunku literackiego elementami? W takim razie – dobrze trafiłaś/trafiłeś! Urbanowicz bardzo dobrze prowadzi czytelnika przez kolejne wydarzenia i nie daje na tacy łatwych rozwiązań. Jeśli spodoba Ci się ta książka, koniecznie sięgnij po kolejną pozycję z portfolio Artura Urbanowicza – „Inkub”. To wprawdzie nie jest kryminał, a raczej książka z pogranicza horroru, ale potrafi dostarczyć wiele silnych emocji.
„Pokuta” Anna Kańtoch. To kolejna pozycja od Anny Kańtoch w naszym zestawieniu i idealna propozycja dla osób, które interesują dobre polskie książki kryminalne. Autorka doskonale odmalowuje ludzkie emocje i tworzy zagadkową atmosferę. Spróbuj dowiedzieć się, dlaczego tytuł tej książki to właśnie „Pokuta”. To może Cię zaskoczyć!
Fajny kryminał to książka, którą można zabrać na dłuższą podróż autobusem czy pociągiem lub cieszyć się nią wieczorami, kiedy wreszcie znajdujesz czas na chwilę w towarzystwie dobrej lektury. Jeśli szukasz polecanych kryminałów i książek, które będą trzymały Cię w napięciu, poza przedstawionymi wyżej propozycjami, koniecznie sięgnij po książki Jo Nesbø, który jest prawdziwym mistrzem w budowaniu enigmatycznych historii. Szukasz świetnych książek kryminalnych polskich autorów? W takim razie koniecznie zapoznaj się z twórczością Katarzyny Bondy i Remigiusza Mroza, który zdecydowanie pisze jedne z najpopularniejszych powieści kryminalnych w Polsce.
REASUMUJĄC: książki kryminalne to lektury, które potrafią dostarczyć nam cały wachlarz emocji. Jeśli jesteś ich fanką/fanem, zastanów się, dlaczego podobają Ci się konkretne tytuły i staraj się podążać tym kluczem wybierając kolejne pozycje do swojej czytelniczej listy. Śledź nowości i bestsellery oraz analizuj rankingi książek kryminalnych, dzięki którym będziesz mogła/mógł znaleźć nowe ciekawe propozycje książkowe. Z polskich autorów kryminałów polecamy Ci szczególnie książki Remigiusza Mroza, Anny Kańtoch i Wojciecha Chmielarza, natomiast w przypadku zagranicznych twórców koniecznie musisz sięgnąć po dzieła Aghaty Christie, Jo Nesbø i Stiega Larssona. Łatwiej będzie Ci zorganizować swoje czytelnicze plany, jeśli przygotujesz specjalną listę książek, które zamierzasz przeczytać i ułożysz w uporządkowaną kolejkę.

Równiez warte przeczytania

5 maja 2020
jakie-ksiazki-warto-wybierac-dla-2-latka

Jakie książki warto wybierać dla 2-latka?

Nie jest tajemnicą, że czytanie dziecku już od najmłodszych lat może mieć bardzo duży wpływ na jego rozwój. W związku z tym, rodzice często stają przed pytaniem: co czytać trzylatkowi oraz jakie książki wybierać dla dwulatków. Odpowiedni wybór książek może przecież rzutować na dziecięca chęć do słuchania czytanych przez rodzica treści. Podpowiemy Ci, jakie książki dla 2-latka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i czym warto się kierować wybierając odpowiednią lekturę.

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-wybierac-dla-5-latka

Jakie książki wybierać dla 5-latka?

Zamierzasz uzupełnić swoją domową biblioteczkę o ciekawe książki, które przyciągną uwagę Twojej pociechy? Zastanawiasz się, jakie książki dla 6-latka mogą przypaść dziecku do gustu? Chcesz w nim rozwijać miłość do słowa pisanego, ale nie masz pojęcia co czytać 5-latkowi? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi! 

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-wybierac-dla-3-latka

Jakie książki wybierać dla 3-latka? Krótki przewodnik po świecie dziecięcych lektur!

Twój trzylatek uwielbia, kiedy mu czytasz? Może wręcz przeciwnie, nie jest w stanie dłużej skupić się na tekście? Podpowiemy Ci, jak wybierać książki dla 3-latka i czym warto się kierować wybierając lektury, które mają wzbogacić domową biblioteczkę. Zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać w kompletowaniu zbioru książeczek dla Twojej pociechy.

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-dla-8-latka-powinny-zalezc-sie-w-dzieciecej-biblioteczce

Jakie książki dla 8-latka powinny się znaleźć w dziecięcej biblioteczce?

Masz w planach uzupełnienie dziecięcej biblioteczki? Nie wiesz jednak, jakie bestsellery – książki dla 7-latka będą najlepszym nabytkiem w książkowych zbiorach? Zastanawiasz się, jakie książki dla 8-latka mogą wzbudzić ciekawość dziecka i zachęcić je do kontynuowania czytelniczej przygody? Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby podjąć dobrą decyzję!

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jakie-ksiazki-dla-7-latka-powinny-trafic-w-dzieciece-raczki

Jakie książki dla 7-latka powinny trafić w dziecięce rączki?

Czytanie ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka, dlatego w miarę możliwości warto zachęcać własną pociechę do takiej aktywności. Zastanawiasz się, jakie książki dla 7-latka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Nie wiesz, po które lektury warto sięgnąć, żeby zmobilizować dziecko do czytania? Zebraliśmy kilka książkowych propozycji, które warto znać. 

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jaka-ksiazka-dla-10-latka-i-10-latki

Jaka książka dla 10-latka i 10-latki powinna trafić do dziecięcych rąk?

Czytanie książek ma wiele zalet. W zależności od wybranej lektury, rozszerza słownictwo dziecka, ćwiczy jego kreatywność i wyobraźnię oraz uzupełnia wiedzę. Jak w takim razie wybierać książki dla dzieci mających 10 lat, żeby podsuwać im interesujące i rozwijające lektury? Podpowiadamy! 

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jaka-ksiazka-bedzie-idealna-na-prezent-slubny

Jaka książka będzie idealna na prezent ślubny?

Wybieracie się na ślub, a Młoda Para, zamiast kwiatów poprosiła o książki? To częste rozwiązanie, dlatego warto zastanowić się, jaka książka na ślub będzie najbardziej odpowiednim upominkiem. Pomożemy Wam w wyborze!

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
jak-zrobic-ksiazke-okolicznosciowa-na-slub-krok-po-kroku

Jak zrobić książkę okolicznościową na ślub krok po kroku?

Ślub zbliża się wielkimi krokami i chcecie część potrzebnych dekoracji wykonać samodzielnie? Niezależnie od tego, czy kierują Wami względu finansowe, czy po prostu chcecie tchnąć duszę nawet w najdrobniejsze przedmioty wykorzystywane w tym szczególnym dniu, ręcznie robione księgi pamiątkowe będą świetną pamiątką. Podpowiemy Wam, jak łatwo zrobić książkę okolicznościową, która ozdobi Wasz ślub!

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
jak-robic-notatki-z-ksiazki-zeby-zapamietac-jak-najwiecej

Jak robić notatki z książki, żeby zapamiętać jak najwięcej?

Musisz przeczytać szkolną lekturę? Przygotowujesz się do egzaminu i czeka na Ciebie cała sterta książek? Piszesz pracę dyplomową, więc potrzebne są Ci umiejętnie przygotowane notatki z książek, które zamierzasz umieścić w bibliografii? Podpowiemy Ci, jak notować z książek, żeby łatwiej wyłuskać najważniejsze informacje.

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
co-czytac-6-latkowi

Co czytać 6-latkowi? Krótkie kompendium książkowej wiedzy

Czytanie dzieciom ma wiele zalet: pozwala rozwijać słownictwo, poszerzać wiedzę, którą dysponuje Twoja pociecha oraz, w zależności od wyboru lektury, umożliwia wyjaśnienie nurtujących kwestii w sposób dostosowany do wieku dziecka. Rodzice, rozumiejąc wagę regularnego czytania, często zastanawiają się, co czytać 5-latkowi czy jakie lektury wybierać dla 6-latków. Podpowiemy Ci, jakie książki dla 6-latka mogą okazać się świetnym uzupełnieniem Waszej domowej biblioteczki i na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę kupując odpowiednie książeczki.

Przeczytaj wpis
21 kwietnia 2020
ksiazki-religijne-ktore-warto-przeczytac

Książki religijne, które warto przeczytać. 9 interesujących pozycji!

Literatura niejedno ma imię! Jeżeli szukasz ciekawych książek poświęconych religii chrześcijańskiej, skorzystaj z naszej listy - specjalnie dla Ciebie przedstawimy interesujące pozycje książkowe, po które zdecydowanie warto sięgnąć! Dowiedz się, jakie książki religijne zasługują na szczególną uwagę. 

Przeczytaj wpis
21 kwietnia 2020
ksiazki-psychologiczne-warte-przeczytania

Książki psychologiczne warte przeczytania. 9 pozycji, po które musisz sięgnąć!

Interesujesz się psychologią? W takim razie - czytaj dalej! Właśnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę dobrych książek psychologicznych, które zdecydowanie warto przeczytać. To co, udasz się razem z nami na wycieczkę po meandrach ludzkiego umysłu?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: info@skupszop.pl

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA