Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Jak znaleźć wydawcę książki?

Napisałaś/Napisałeś książkę do szuflady i teraz zastanawiasz się, jak wygląda proces wydawniczy? Może dopiero jesteś na etapie pisania lub masz w głowie pomysł, który chciałabyś/chciałbyś zrealizować, ale nie wiesz, czy w ogóle znajdzie się ktoś, kto to wyda? Jak wysłać swoją książkę do wydawnictwa i jak znaleźć wydawcę? Gdzie w ogóle wysłać książkę? Czytaj dalej!

Wydawnictwa książek: zwróć uwagę na charakter konkretnego wydawnictwa

Posłużmy się przykładem: jeśli chcesz kupić jabłka na domową szarlotkę, nie pójdziesz do sklepu mięsnego, prawda? Tak samo powinnaś/powinieneś wybierać wydawnictwa książek w Polsce, którym chcesz przedstawić swoją twórczość. Wydawcy książek dla dzieci nie będą zainteresowani książką kryminalną, to oczywiste. Wydawnictwa książek dla dzieci, podobnie jak wydawnictwo książki dla młodzieży mają swój określony profil. 

Napisałaś/Napisałeś książkę fantastyczną? Możliwe, że zainteresuje się nią wydawnictwo książek fantastycznych. Stworzyłaś/Stworzyłeś książkę historyczną? To „temat” dla wydawnictwa książek historycznych. Szukasz wydawcy książki kulinarnej? Zwróć uwagę na wydawnictwo wydające książki kulinarne. Reasumując: wysłanie książki do wydawnictwa powinno być poprzedzone sprawdzeniem jego charakteru. Jeżeli zastanawiasz się, do jakiego wydawnictwa wysłać książkę i nie masz pojęcia gdzie można wysłać swoją napisaną książkę – nie rób tego po omacku, sprawdź, którzy polscy wydawcy książek mogą być zainteresowani konkretną tematyką.

Dlaczego wydawnictwo ma współpracować właśnie z Tobą?

Wiemy już, do jakich wydawnictw wysłać książkę, ale w praktyce wysyłanie książek do wydawnictw to jedno, a sposób zaprezentowania książki i siebie to drugie. Wydanie książki krok po kroku to cały proces. Pamiętaj, że w tym przypadku bardzo ważna jest umiejętność autoprezentacji. Jeżeli idziesz na rozmowę o pracę i zależy Ci na tej posadzie, starasz się przedstawić swoją kandydaturę w jak najlepszym świetle – podobnie jest, jeśli chodzi o poszukiwania wydawcy. Zanim jednak zaczniesz pisać elaborat na temat siebie i swojej książki, sprawdź, jakie są wymagania konkretnego wydawnictwa pod tym względem. To zresztą może się dla Ciebie okazać bardzo pomocną wskazówką.

Wybierz mądrze!

No dobrze, wyjaśniliśmy sobie, że wydawnictwa książek kryminalnych mogą być zainteresowane książkami o podobnej tematyce itp. Załóżmy, że jakieś wydawnictwo (a może nawet kilka!) jest zainteresowane wydaniem Twojej książki. Nie podejmuj jednak pochopnych decyzji, wybierz wydawnictwo, które odpowiada Twoim potrzebom i dokładnie czytaj podpisywaną umowę. Po raz kolejny sięgnijmy do przykładu: kupujesz mieszkanie, musisz na ten cel przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych, bierzesz kredyt, dlatego dokładnie przeglądasz oferty deweloperów w okolicy, która Cię interesuje, sprawdzasz ceny mieszkań, standard budynków, dodatkowe udogodnienia itp., prawda? Podobnie jest, jeśli chodzi o współpracę z wydawnictwem, które będzie wydawało Twoją książkę.

ZAPAMIĘTAJ!

Po pierwsze: jeżeli chcesz wydać swoją książkę z pomocą wydawnictwa, zastanów się, jakie wydawnictwo, o jakim charakterze może być nią rzeczywiście zainteresowane.

Po drugie: postaraj się dobrze zaprezentować nie tylko swoją książkę, ale również siebie, mając na uwadze wymagania konkretnego wydawnictwa.

Po trzecie: mądrze wybierz wydawnictwo, z którym zamierzasz współpracować, wnikliwie przeanalizuj warunki tej współpracy i czytaj podpisywane umowy.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia

Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie

Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki

Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki

Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac

Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer

Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter

Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA