15 marca 2019
Jak szybko czytać książki? Ćwiczenia i sposoby, które mogą Ci pomóc!

Jak szybko czytać książki? Ćwiczenia i sposoby, które mogą Ci pomóc!

3 min

Chcesz czytać szybciej, więcej, częściej? Stajesz przed pytaniem: szybkie czytanie – czy to działa? Zastanawiasz się, co możesz zrobić, żeby zwiększyć szybkość czytania, ale jednocześnie dalej utrzymywać wysoki poziom zrozumienia czytanego tekstu? Jakie ćwiczenia mogą sprawić, że nauka szybkiego czytania będzie prostsza? W takim razie, zapraszamy do lektury!

Szybkie czytanie: ćwiczenia i techniki

Jakie ćwiczenia na szybkie czytanie mogą rzeczywiście przynieść rezultaty? Które techniki szybkiego czytania wykorzystać? Co zrobić, by zatroszczyć się nie tylko o szybkie, ale przede wszystkim, efektywne czytanie?

Po pierwsze, nie zapominaj, że trening czyni mistrza. Sztuka szybkiego czytania może zostać porównana do treningu biegowego. Jeśli biegałaś(eś) rzadko, wyłącznie rekreacyjnie, na początku szybkość Twojego biegu może pozostawiać wiele do życzenia, ale jest szansa na to, że regularne treningi sprawią, że określony dystans przebiegniesz z lepszym rezultatem czasowym. Podobnie jest z czytaniem: jeżeli zaczniesz czytać więcej, możesz mieć nadzieję, że z czasem tempo, z jakim to robisz zacznie się poprawiać.

Po drugie, umiejętność szybkiego czytania możesz ćwiczyć przy udziale „wskaźników”. Co to oznacza? Weź do ręki tekst zakładkę do książki, ołówek lub po prostu posłuż się własnym palcem – rolą wskaźnika jest prowadzenie Twojego wzroku po tekście. Po co? Dzięki temu, że wskaźnik będzie wyraźnie wskazywał część tekstu, którą masz czytać, możliwe, że łatwiej będzie Ci skupić na niej swój wzrok. 

Po trzecie: trenuj regularnie. Czytanie z tak zwanego doskoku może okazać się nieskuteczne. Jak ćwiczyć szybkie czytanie? Określ, ile czasu możesz poświęcić na treningi, ustal plan, kiedy będziesz ćwiczył(a) i postaraj się go konsekwentnie realizować. Efektywna nauka szybkiego czytania powinna Ci sprawiać przyjemność, dlatego treningi zaplanuj rozsądnie.

Szybkie czytanie: ćwiczenia i techniki

Twoim celem jest nauka szybkie czytania? Chcesz znaleźć najlepszy dla siebie sposób na szybkie czytanie ze zrozumieniem? Zastanawiasz się, jakie sposoby, metody na szybkie czytanie mogą przynieść rezultaty? Masz do wyboru dwie opcje: samodzielną naukę szybkiego czytania, posiłkując się ćwiczeniami i technikami, które są prezentowane w tematycznych artykułach i opracowaniach lub udział w kursie nauki szybkiego czytania. Takie kursy dostępne są zarówno stacjonarnie, głównie w większych miastach Polski oraz internetowo, dzięki czemu można zdecydować się na rozwiązanie, które w naszym przypadku będzie najbardziej odpowiednie.

Ile trwa nauka szybkiego czytania?

Jak szybko czytać książki ze zrozumieniem i zapamiętywać to jedno, ale pewnie żywo Cię interesuje, ile trwa nauka szybkiego czytania? To kwestia indywidualna. Na rynku dostępnych jest wiele kursów szybkiego czytania, niektóre trwają kilkanaście godzin, inne są zaplanowane w dłuższym okresie czasu. Wybór należy do Ciebie! Co więcej, nauka szybkiego czytania na kursie to jedno, a ćwiczenie zdobytych tam umiejętności to drugie.

PODSUMOWUJĄC:
  • Jak ćwiczyć szybkie czytanie? Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że trening powinien być rozsądnie zaplanowany i regularny. W trakcie ćwiczeń można używać odpowiedniego wskaźnika, który będzie wskazywał czytany tekst.

  • Na rynku oferowane są kursy szybkiego czytania, zarówno internetowe, jak i stacjonarne, obejmujące różne ramy czasowe.

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz
Tekst musi mieć więcej niż 50 i mniej niż 20000 znaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość komentowania. Przejdź do strony logowania.

Również warte przeczytania

Sprzedaj książki

Wypłaciliśmy już 29 458 743 zł za sprzedane książki w Skupszop.pl

Kamera

Polecamy sprawdzić

Korzystaj wygodnie z naszej aplikacji