14 kwietnia 2020
Jakie książki warto przeczytać w ciąży?

Jakie książki warto przeczytać w ciąży?

6 min
Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety. Młode mamy oczekujące na narodziny dziecka często stają przed wieloma pytaniami i wątpliwościami, dlatego w tym okresie zdecydowanie warto jest sięgnąć po książki, dzięki którym spodziewając się maluszka będzie można przyswoić dużą dawkę potrzebnej wiedzy.

Najlepsze książki dla kobiet w ciąży: po jakie tytuły warto sięgnąć?

Zastanawiasz się, jakie najlepsze książki o ciąży i macierzyństwie mogą okazać się czytelniczym strzałem w dziesiątkę? Przede wszystkim, pomyśl, na jakich treściach Ci zależy i czego przede wszystkim chcesz się dowiedzieć. To może się różnić, w zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz. Rodzice, którzy mają już dzieci wiedzą bardzo dużo na temat praktycznej opieki nad noworodkiem, ale mogą się zastanawiać, na przykład, jak przygotować starsze rodzeństwo na to, że ich rodzina się powiększy. 

Wybierając lektury na czas ciąży, warto pamiętać również o rozwijającym się maluszku. Co czytać dziecku w ciąży i dlaczego warto to robić? W trzecim trymestrze ciąży Twoje dziecko poznaje głos swojej mamy, więc czytanie bajek i mówienie do dziecka jest jak najbardziej uzasadnione. Możesz zdecydować się, na przykład, na czytanie krótkich wierszyków dla dzieci lub dłuższych opowiadań, to zależy od Ciebie.

Książki dla ciężarnych będą również doskonałym pomysłem na prezent, na przykład z okazji baby shower. Wybierając odpowiednią lekturę, zwróć jednak uwagę na potrzeby przyszłej mamy i postaraj się dopasować dobre książki na temat ciąży lub opieki nad dzieckiem, które rzeczywiście będą dla niej pomocne. Specjalnie dla Was zebraliśmy kilka tytułów, po które zdecydowanie warto sięgnąć. Dowiedz się, jakie książki dla kobiet w ciąży mogą pomóc przyszłym mamom w przygotowaniu się do nowej roli. 

"W oczekiwaniu na dziecko” Heidi Murkoff. Szukasz książki dla mam w ciąży? Ten poradnik może się okazać dużym wsparciem, ponieważ zawiera wiele ciekawych i przydatnych informacji na temat samego przebiegu ciąży oraz odpowiada na pytania, które często zadają sobie młodzi rodzice. 

"Twoja ciąża tydzień po tygodniu” Regan Lesley. Dobre książki o ciąży powinny umożliwić przyszłym rodzicom przyswojenie niezbędnej wiedzy, dzięki której będą wiedzieli, co dzieje się z ciałem kobiety w tym szczególnym czasie i jakie są etapy rozwoju dziecka w łonie mamy. "Twoja ciąża tydzień po tygodniu” to, jak wskazuje tytuł, lektura pozwalająca na zrozumienie procesów, z którymi ciąża jest nierozerwalnie związana. Wybierając książki, które warto przeczytać w ciąży, zdecydowanie dobrze jest zwrócić uwagę na ten tytuł. Co więcej, Regan Lesley przygotowała w swojej książce również rady dotyczące porodu i późniejszej opieki nad maluszkiem.

"Jedz dla dwojga, nie za dwoje. Poradnik dla kobiet w ciąży” Anna Rogulska. Dieta w ciąży to temat, który często spędza sen z powiek mamom oczekującym narodzin swojej pociechy. Jeżeli nie wiesz, jakie książki czytać w ciąży i zastanawiasz się, co zrobić, żeby Twoja dieta była zdrowia i dla Ciebie, i dla Twojego dziecka, sięgnij po tą pozycję. Anna Rogulska w prosty sposób wyjaśnia, jak powinna wyglądać Twoja dieta, w zależności od indywidualnej sytuacji i przedstawia przykładowy jadłospis, dzięki któremu łatwiej skomponujesz własne menu.

"Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego” Joanna Woźniczko-Czeczot. Jak naprawdę wygląda macierzyństwo? Cóż, to zależy! Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze jest słodko i cukierkowo. Joanna Woźniczko-Czeczot stara się pokazać prawdziwy obraz macierzyństwa, odczarowując mit o idealnym rodzicielstwie. 

"Rodzeństwo bez rywalizacji” Adele Faber, Elaine Mazlish. Szukając dobrych książek dla kobiet w ciąży, warto w pierwszej kolejności określić, jaka tematyka będzie najbardziej interesująca. Rodzice, którzy mają już dzieci, zastanawiają się, jak ich pociecha zareaguje na przyjście na świat kolejnego dziecka. Częstą obawą jest zazdrość o maluszka. Właśnie dlatego, polecane książki dla kobiet w ciąży często omawiają kwestię związaną z przygotowaniem rodzeństwa na narodziny kolejnego członka rodziny. "Rodzeństwo bez rywalizacji” to książka, która podpowie rodzicom, co zrobić, żeby ich pociechy ze sobą nie konkurowały.

"Położna Izabela Dembińska. Pierwsze chwile z noworodkiem” Izabela Dembińska. Chcesz, żeby książki, które wybierasz do przeczytania w ciąży przygotowały Cię do opieki nad dzieckiem? W takim razie, książka autorstwa Izabeli Demblińskiej to propozycja właśnie dla Ciebie. Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak zaspokajać potrzeby noworodka, a potrzebna Ci wiedza jest przekazywana w prosty i przystępny sposób.

"Dobry sen maluszka” Monika Huntjens. Młodzi rodzice często zastanawiają się, jak będą wyglądały ich noce po urodzeniu dziecka i co zrobić, żeby zapewnić sobie odpowiednią ilość snu. Z tego powodu, w ciąży często polecane są książki omawiające kwestie związane ze snem noworodka. "Dobry sen maluszka” to przydatna książka, której celem jest nauczenie rodziców prawidłowego usypiania dziecka. 

"Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” Harvey Karp. Harvey Karp, autor książki, to pediatra, który dzieli się swoją wiedzą na temat opieki nad maluszkami. W jego książce można znaleźć kompendium rad, pomagających w radzeniu sobie z płaczącym, niespokojnym dzieckiem. 

"Radość rodzenia. Rozmowy o ciąży i porodzie” Marianna Szymarek. Ta książka to zbiór różnych historii i porodach, dzięki czemu możesz spojrzeć na ten proces z dystansu i dowiedzieć się, jak wyglądał on w przypadku różnych kobiet. Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety, dlatego warto zebrać na jego temat jak najwięcej informacji.

"Baby by Ann” Anna Lewandowska. Dieta dziecka ma ogromne znaczenie dla zdrowia malucha, dlatego warto wiedzieć, jak komponować jadłospis pociechy, żeby był dla niej źródłem wszystkich niezbędnych składników. Książka Anny Lewandowskiej to bardzo przystępne źródło informacji na temat prawidłowej diety naszych pociech.

Ciekawe książki warte przeczytania w ciąży mogą pomóc przyszłym rodzicom zrozumieć nowy stan i przygotować się do jednej z najważniejszych ról w ich życiu. Trwająca dziewięć miesięcy ciąża to najlepszy czas na to, żeby zgromadzić niezbędną wiedzę, dlatego obok książek na temat ciąży, opowiadających o zmianach w kobiecym ciele i rozwoju dziecka, warto sięgnąć również po pozycje poświęcone opiece nad noworodkiem i niemowlęciem. Mamy nadzieję, że lista książek, którą Wam zaproponowaliśmy przypadnie do gustu osobom szukającym interesujących i pouczających lektur. 

Jeśli macie swoje propozycje książkowe, podzielcie się nimi w komentarzu.

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz
Tekst musi mieć więcej niż 50 i mniej niż 20000 znaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość komentowania. Przejdź do strony logowania.

Również warte przeczytania

Sprzedaj książki

Wypłaciliśmy już 29 882 798 zł za sprzedane książki w Skupszop.pl

Kamera

Korzystaj wygodnie z naszej aplikacji