Książka - Słońce w mroku

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Słońce w mroku

Słońce w mroku

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Historia nieśmiertelnej miłości między śmiertelniczką a wampirem zaczęła się, gdy Isabella Swan i Edward Cullen po raz pierwszy spotkali się na kartach sagi „Zmierzch”. Do tej pory tę opowieść poznaliśmy oczami Belli. Teraz jednak autorka stwarza Edwardowi szansę, by przedstawić swoją własną wersję wydarzeń. Jego relacja odsłania znacznie bardziej mroczne aspekty tej historii.Głębiej wnikając w myśli i uczucia wampira oraz odkrywając fascynujące epizody z jego przeszłości, możemy lepiej zrozumieć z pozoru irracjonalne decyzje i czyny młodego Cullena. Edward stoi przed poważnym dylematem życiowym: czy może podążać za głosem swojego serca, ryzykując tym samym życie Belli, którą tak bardzo kocha?

Wybierz stan zużycia:

WIĘCEJ O SKALI

Historia nieśmiertelnej miłości między śmiertelniczką a wampirem zaczęła się, gdy Isabella Swan i Edward Cullen po raz pierwszy spotkali się na kartach sagi „Zmierzch”. Do tej pory tę opowieść poznaliśmy oczami Belli. Teraz jednak autorka stwarza Edwardowi szansę, by przedstawić swoją własną wersję wydarzeń. Jego relacja odsłania znacznie bardziej mroczne aspekty tej historii.Głębiej wnikając w myśli i uczucia wampira oraz odkrywając fascynujące epizody z jego przeszłości, możemy lepiej zrozumieć z pozoru irracjonalne decyzje i czyny młodego Cullena. Edward stoi przed poważnym dylematem życiowym: czy może podążać za głosem swojego serca, ryzykując tym samym życie Belli, którą tak bardzo kocha?

Szczegóły

Opinie

Książki autora

Podobne

Dla Ciebie

Książki z kategorii

Dostawa i płatność

Szczegóły

Cena: 66.45 zł
Okładka: Twarda
Ilość stron: 740
Rok wydania: 2020
Rozmiar: 135 × 210 mm
ID: 9788327160768
Autorzy:

Inne książki: Stephenie Meyer

Podobne produkty

Może Ci się spodobać

Inne książki z tej samej kategorii

Opinie użytkowników
4.8
4 oceny i 4 recenzje
Reviews Reward Icon

Napisz opinię o książce i wygraj nagrodę!

W każdym miesiącu wybieramy najlepsze opinie i nagradzamy recenzentów.

Dowiedz się więcej

Wartość nagród w tym miesiącu

880 zł

Dodana przez Patrycja K. w dniu 21.01.2023
ikona zweryfikowanego zakupu Opinia użytkownika sklepu
Jeśli jesteś fanem "Zmierzchu", jeśli ta książka Cię ukształtowała oraz przyniosła ci radość jako czytelnikowi, to po prostu musisz przeczytać również "Słońce w mroku"! To było zdecydowanie inne doświadczenie czytelnicze niż za pierwszym razem, gdy czytałam "Zmierzch". Byłam wtedy nastolatką, a teraz kiedy jestem dorosła, zdecydowanie widzę więcej wad, a także rzeczy, których nie lubię w tej historii i postaciach, ale to wciąż ta sama opowieść, którą głęboko kochałam, kiedy byłam młodsza i te same postacie z którymi spędziłam tyle czasu podczas mojej obsesji na punkcie "Zmierzchu". Jesteśmy tu po to, by porozmawiać o książce na którą czekałam bardzo długo, "Słońce w mroku " opowiedzianym z punktu widzenia Edwarda! Która z fanek się oprze takiej perspektywie?

Mówiąc o Edwardzie, potrafi on czytać w myślach wszystkich: ludzi, wampirów, wilkołaków itp. W tej chwili jest znudzony słuchaniem podekscytowania innych uczniów na temat nowego ucznia, który ma się wkrótce pojawić. Zazwyczaj starał się nie zwracać uwagi na myśli swojej rodziny, ale czasami nie mógł się powstrzymać.... Kiedy pojawiła się nowa dziewczyna, Isabella (Bella) Swan, prawie wszyscy wpatrywali się w nią, jakby była nową, błyszczącą zabawką, łącznie z Edwardem. W istocie jednak Edward wpatrywał się w nią, bo był zaskoczony, że nie mógł czytać w jej myślach, jak to robił z innymi. W dodatku zapach jej krwi był dla niego jak narkotyk i sprawiał, że desperacko chciał wypić jej krew. Mimo zakazanej miłości, nie potrafili się od siebie oderwać i weszli w niebezpieczny związek. Jego nieustanna nienawiść do samego siebie, jego obsesja na punkcie malowania siebie jako potwora tylko zapowiada i potwierdza jego mroczne strony w tej histori... . Bella zmienia się fizycznie, ale Edward zmienia swoje całkowite i kompletne istnienie. Nie jestem pewna, czy naprawdę doceniliśmy pełny zakres jego charakteru z perspektywy Belli. Podobało mi się również, że mamy okazję zobaczyć o wiele więcej Cullenów. Dar Edwarda oferuje intymne spojrzenie na wewnętrzne funkcjonowanie i politykę jego rodziny w przedmiocie podejścia do.... ludzi.

"Słońce w mroku" to intensywne, wyczerpujące opracowanie postaci Edwarda Cullena, doceni to każdy kto czytał "Zmierzch" i czuł niedosyt. Polecam przeczytanie książki. Jest dobrą lekturą przy szklance gorącego mleka i blasku rozpalonego kominka :) *****
Dodana przez Lidia w dniu 10.07.2024
ikona zweryfikowanego zakupu Opinia użytkownika sklepu
Moja kolekcja jest w końcu kompletna, szalenie cieszę się, że znów jestem w tym zwariowanym świecie wampirów! Byłam szczęśliwa, że początkowe rozdziały, nie zostały zbytnio zmienione, ponieważ zawsze uważałam, że są one idealne nakreślone przez autorkę i zachęcają do kontynuowania tej serii. Doceniłam dodane dialogi, rozszerzone sceny, które wypełniły niektóre z pustych miejsc ze "Zmierzchu". Wgląd w psychikę Edwarda, wczesne lata i jego relacje z klanem Cullenów były fantastyczne i chciałabym, żeby było więcej opisów w tym przedmiocie;-) Do momentu sceny z polaną praktycznie leciałam przez książkę. Nie mała w tym zasługa świetnego stylu pisania Meyer, który nie dawał mi odczuć, jak szybko przebrnęłam przez książkę. Przeczytać 150 stron za jednym zamachem? Nie ma problemu, bo do tej pory nigdy nie czułam, że czytam tak dużo na raz. Początek jest niesamowicie emocjonujący, to jak Edward odbiera wszystko, co przeżywa, gdy przez kilka dni unika szkoły i wreszcie to, jak odbiera Bellę.... Jego oczami poznajemy Bellę jako osobę charakterną, bezinteresowną i uczynną, o wielu zainteresowaniach. Nowością są również liczne retrospekcje z rodziny Cullenów i ich bohaterów. Dowiadujemy się tak wiele o ich pochodzeniu i o tym jak stali się tym, kim są dzisiaj. Dużo większy nacisk kładzie się też na zdolności poszczególnych członków rodziny, zwłaszcza Alicji. W ogóle Alicja jest tu chyba trzecią główną postacią. Uwielbiam ją i to było niesamowicie interesujące obserwować przez jej ramię, jak poluje na Jamesa. Są też minusy tej książki.: momentami bardzo się ciągnęła, zwłaszcza, gdy akcja zatrzymywała się w miejscu, a Edward wszystko szczegółowo analizował i oceniał :D Często jego myśli krążyły w kółko i ja sama się w nich plątałam :D Pierwsze 400 stron jest świetne, podobnie jak zakończenie, ale środkowa część była po prostu zbyt męcząca. Wynika to w niemałym stopniu z obsesji Edwarda. Mogę polecić tę książkę każdemu, kto ma ochotę ponownie zanurzyć się w tym świecie, ponieważ odkryjecie wiele nowych rzeczy i będziecie się dobrze bawić! PS: Oczywiście, że styl pisania Stephanie Meyer był znowu fantastyczny! 4,5/5
Dodana przez Luiza w dniu 10.07.2024
ikona zweryfikowanego zakupu Opinia użytkownika sklepu
Jeśli jesteś fanem "Zmierzchu", jeśli ta książka Cię ukształtowała oraz przyniosła ci radość jako czytelnikowi, to po prostu musisz przeczytać również "Słońce w mroku"! To było zdecydowanie inne doświadczenie czytelnicze niż za pierwszym razem, gdy czytałam "Zmierzch". Byłam wtedy nastolatką, a teraz kiedy jestem dorosła, zdecydowanie widzę więcej wad, a także rzeczy, których nie lubię w tej historii i postaciach, ale to wciąż ta sama opowieść, którą głęboko kochałam, kiedy byłam młodsza i te same postacie z którymi spędziłam tyle czasu podczas mojej obsesji na punkcie "Zmierzchu". Jesteśmy tu po to, by porozmawiać o książce na którą czekałam bardzo długo, "Słońce w mroku " opowiedzianym z punktu widzenia Edwarda! Która z fanek się oprze takiej perspektywie?

Mówiąc o Edwardzie, potrafi on czytać w myślach wszystkich: ludzi, wampirów, wilkołaków itp. W tej chwili jest znudzony słuchaniem podekscytowania innych uczniów na temat nowego ucznia, który ma się wkrótce pojawić. Zazwyczaj starał się nie zwracać uwagi na myśli swojej rodziny, ale czasami nie mógł się powstrzymać.... Kiedy pojawiła się nowa dziewczyna, Isabella (Bella) Swan, prawie wszyscy wpatrywali się w nią, jakby była nową, błyszczącą zabawką, łącznie z Edwardem. W istocie jednak Edward wpatrywał się w nią, bo był zaskoczony, że nie mógł czytać w jej myślach, jak to robił z innymi. W dodatku zapach jej krwi był dla niego jak narkotyk i sprawiał, że desperacko chciał wypić jej krew. Mimo zakazanej miłości, nie potrafili się od siebie oderwać i weszli w niebezpieczny związek. Jego nieustanna nienawiść do samego siebie, jego obsesja na punkcie malowania siebie jako potwora tylko zapowiada i potwierdza jego mroczne strony w tej histori... . Bella zmienia się fizycznie, ale Edward zmienia swoje całkowite i kompletne istnienie. Nie jestem pewna, czy naprawdę doceniliśmy pełny zakres jego charakteru z perspektywy Belli. Podobało mi się również, że mamy okazję zobaczyć o wiele więcej Cullenów. Dar Edwarda oferuje intymne spojrzenie na wewnętrzne funkcjonowanie i politykę jego rodziny w przedmiocie podejścia do.... ludzi.

"Słońce w mroku" to intensywne, wyczerpujące opracowanie postaci Edwarda Cullena, doceni to każdy kto czytał "Zmierzch" i czuł niedosyt. Polecam przeczytanie książki. Jest dobrą lekturą przy szklance gorącego mleka i blasku rozpalonego kominka :) *****
Dodana przez Gabriela K. w dniu 04.09.2022
ikona zweryfikowanego zakupu Opinia użytkownika sklepu
Moja kolekcja jest w końcu kompletna, szalenie cieszę się, że znów jestem w tym zwariowanym świecie wampirów! Byłam szczęśliwa, że początkowe rozdziały, nie zostały zbytnio zmienione, ponieważ zawsze uważałam, że są one idealne nakreślone przez autorkę i zachęcają do kontynuowania tej serii. Doceniłam dodane dialogi, rozszerzone sceny, które wypełniły niektóre z pustych miejsc ze "Zmierzchu". Wgląd w psychikę Edwarda, wczesne lata i jego relacje z klanem Cullenów były fantastyczne i chciałabym, żeby było więcej opisów w tym przedmiocie;-) Do momentu sceny z polaną praktycznie leciałam przez książkę. Nie mała w tym zasługa świetnego stylu pisania Meyer, który nie dawał mi odczuć, jak szybko przebrnęłam przez książkę. Przeczytać 150 stron za jednym zamachem? Nie ma problemu, bo do tej pory nigdy nie czułam, że czytam tak dużo na raz. Początek jest niesamowicie emocjonujący, to jak Edward odbiera wszystko, co przeżywa, gdy przez kilka dni unika szkoły i wreszcie to, jak odbiera Bellę.... Jego oczami poznajemy Bellę jako osobę charakterną, bezinteresowną i uczynną, o wielu zainteresowaniach. Nowością są również liczne retrospekcje z rodziny Cullenów i ich bohaterów. Dowiadujemy się tak wiele o ich pochodzeniu i o tym jak stali się tym, kim są dzisiaj. Dużo większy nacisk kładzie się też na zdolności poszczególnych członków rodziny, zwłaszcza Alicji. W ogóle Alicja jest tu chyba trzecią główną postacią. Uwielbiam ją i to było niesamowicie interesujące obserwować przez jej ramię, jak poluje na Jamesa. Są też minusy tej książki.: momentami bardzo się ciągnęła, zwłaszcza, gdy akcja zatrzymywała się w miejscu, a Edward wszystko szczegółowo analizował i oceniał :D Często jego myśli krążyły w kółko i ja sama się w nich plątałam :D Pierwsze 400 stron jest świetne, podobnie jak zakończenie, ale środkowa część była po prostu zbyt męcząca. Wynika to w niemałym stopniu z obsesji Edwarda. Mogę polecić tę książkę każdemu, kto ma ochotę ponownie zanurzyć się w tym świecie, ponieważ odkryjecie wiele nowych rzeczy i będziecie się dobrze bawić! PS: Oczywiście, że styl pisania Stephanie Meyer był znowu fantastyczny! 4,5/5
Napisz opinię i wygraj nagrodę!
Twoja ocena to:
wybierz ocenę 0
Treść musi mieć więcej niż 50 i mniej niż 20000 znaków

Dodaj swoją opinię

Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość dodawania opinii.

Czy chcesz zostawić tylko ocenę?

Dodanie samej oceny o książce nie jest brane pod uwagę podczas losowania nagród. By mieć szansę na otrzymanie nagrody musisz napisać opinię o książce.

Już oceniłeś/zrecenzowałeś te książkę w przeszłości.

Możliwe jest dodanie tylko jednej recenzji do każdej z książek.

Sposoby dostawy

Płatne z góry

13.99 zł

Darmowa od 190 zł

ORLEN Paczka

12.99 zł

Darmowa od 190 zł

Automaty DHL BOX 24/7 i punkty POP

12.99 zł

Darmowa od 190 zł

DPD Pickup Automaty i Punkty Odbioru

8.99 zł

Darmowa od 190 zł

Automaty Orlen Paczka, sklepy Żabka i inne

12.99 zł

Darmowa od 190 zł

GLS U Ciebie - Kurier

14.99 zł

Darmowa od 190 zł

Kurier DPD

14.99 zł

Darmowa od 190 zł

Kurier InPost

14.99 zł

Darmowa od 190 zł

Pocztex Kurier

13.99 zł

Darmowa od 190 zł

Kurier DHL

14.99 zł

Darmowa od 190 zł

Kurier GLS - kraje UE

69.00 zł

Punkt odbioru (Dębica)

2.99 zł

Darmowa od 190 zł

Płatne przy odbiorze

Kurier GLS pobranie

23.99 zł

Sposoby płatności

Płatność z góry

Przedpłata

platnosc

Zwykły przelew info