Wydawnictwo Dolnośląskie to polska Oficyna wydawnicza, która została założona w 1986 roku i sprywatyzowana w 1991 roku. Siedziba wydawnictwa znajduje się we Wrocławiu, a jej pierwszym dyrektorem, a po prywatyzacji prezesem, był Andrzej Adamus. W 2004 roku Wydawnictwo Dolnośląskie zostało przejęte przez spółkę Publicat.

Oficyna wydawnicza każdego roku wydaje około 100 pozycji. Z tego względu warto śledzić zapowiedzi oraz nowości wydawnicze, by nic nie umknęło czytelniczej uwadze.

Oferta wydawnicza oficyny Dolnośląskiej

W ofercie wydawnictwa Dolnośląskiego znajdują się przede wszystkim powieści obyczajowe zarówno polskie, jak i zagraniczne, a także książki fantazji science-fiction, serie kryminalne, powieści historyczne, biografie, książki podróżnicze oraz historyczne i poradniki. Co więcej, oficyna nie zapomina o najmłodszych czytelnikach, tylko też w ofercie znaleźć można książki dla dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo Dolnośląskie dokłada wszelkich starań, aby popularyzować wśród Polaków literaturę najznamienitszych pisarzy zagranicznych. Dzięki temu, czytelnicy mogą zapoznać się z twórczością o Nesbo,  Agathy Christie, czy Stephenie Meyer. Oficyna nie zapomina jednak o naszych rodowitych mistrzach pióra, publikując książki między innymi Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza czy Zbigniewa Herberta, Urszuli Kozioł Tymoteusza Karpowicza.

W ofercie oficyny znajdują się również obszerne dzieła, które odnoszą się zarówno do historii i kultury województwa dolnośląskiego. W propozycjach wydawnictwa coś dla siebie znajdą również fani biografii, książek przyrodniczych oraz poradników duchowych. Niezwykle bogata oferta wydawnicza sprawia, że każdy czytelnik znajdzie to odpowiednią propozycję dla siebie.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner