Kolejność książek z serii o Wiedźminie. Jak zacząć przygodę ze światem Geralta?
Andrzej Sapkowski to jeden z najbardziej popularnych i najbardziej utalentowanych polskich pisarzy, który jednocześnie odniósł ogromny sukces również poza granicami naszego kraju. To dzięki niemu możemy z przyjemnością zanurzyć się w świat Wiedźmina Geralta, ale uwaga – wciąga! Jeżeli później nie będziesz mogła/mógł przez kilka tygodni odciągnąć się od książek, nie mów, że Cię nie ostrzegaliśmy! Zastanawiasz się, jak zacząć czytać Wiedźmina? Nie masz pojęcia, jaka powinna być prawidłowa kolejność czytania książek o Wiedźminie? W takim razie, koniecznie skorzystaj z tych wskazówek. Mamy nadzieję, że dzięki nim nie będziesz miał żadnych wątpliwości, jakie książki czytać po kolei.
Wiedźmin: książki dla ludzi z wyobraźnią!
Geralt z Rivii (inaczej nazywany Białym Wilkiem) to jedna z głównych postaci misternie zaplanowanego świata, stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmini zarabiają na życie zabijaniem niebezpiecznych potworów. Ich profesja niesie ze sobą wiele zagrożeń, ale Geralt na szczęście jest bardzo dobry w swoim fachu. Oczywiście, jego życie wcale nie jest proste – wręcz przeciwnie, losy Geralta są skomplikowane, a na jego drodze staje mnóstwo przygód, które często przeżywa ze swoim wiernym kompanem, bardem Jaskrem. Nie napiszemy nic więcej – dowiedz się sam(a) sięgając po książki, które zdecydowanie pobudzą Twoją wyobraźnię. Kolejne części historii Wiedźmina to precyzyjnie utkana sieć wydarzeń, która niesamowicie wciąga, dlatego najlepiej od razu zarezerwuj sobie więcej czasu na przeczytanie wszystkich książek, jakie zostały wydane. Kolejność czytania Wiedźmina nie jest skomplikowana, ale jeśli chcesz mieć pewność, że czytasz wszystkie pozycje książkowe w odpowiedniej sekwencji, możesz zanotować sobie ją na kartce. Książki o Wiedźminie idealnie nadają się na dłuższą podróż lub wakacje, kiedy masz pewność, że jedna książka na pewno Ci nie wystarczy, więc szukasz dłuższej serii, która zaspokoi Twój czytelniczy apetyt. Historia Wiedźmina nie jest jednak zwyczajnym ciągiem wydarzeń i prostą rozrywką, wręcz przeciwnie, w czasie lektury często mogą nachodzić Cię ważne pytania i refleksje na temat ludzkiej natury, dlatego książki warto czytać w skupieniu, bez pośpiechu, pozwalając sobie na rozsmakowanie się w obcowaniu z Geraltem.
Książki o wiedźminie – chronologiczna lista pozycji
No dobrze…czas na konkrety! W jakiej kolejności czytać części Wiedźmina? Jeżeli interesuję Cię chronologia książek o Wiedźminie, swoją przygodę z czytaniem musisz rozpocząć od dwóch tomów opowiadań „Ostatnie życzenie” oraz „Miecz przeznaczenia”. Taka kolejność książek o Wiedźminie pozwoli Ci wejść w świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego, poznać jego bohaterów i lepiej zaznajomić się z postacią samego Geralta. Zbiory opowiadań to świetny przedsmak tego, co czeka Cię dalej, czyli pięciotomowej sagi o Wiedźminie. W tym przypadku już bardzo ważna jest kolejność. Jak powinna wyglądać prawidłowa chronologia czytania sagi o Wiedźminie? Najpierw zacznij od pozycji „Krew Elfów”, żeby potem przejść do książki „Czas pogardy”. Trzecia w kolejności będzie książka „Chrzest ognia”, a na czwartym miejscu planuje się „Wieża jaskółki”. Całą sagę zamyka część piąta, czyli „Pani jeziora”. W książkach poświęconych Wiedźminowi Geraltowi poznasz czarodziejkę Yennefer, dowiesz się kim była Ciri i co znaczyła dla Białego Wilka, niejednokrotnie uronisz łzę wzruszenia, ale nie tylko – historia jest jednocześnie opisana w dowcipny, zręczny sposób, dlatego przygotuj się na odczuwanie całego zbioru różnych emocji. Zdecydowanie polecamy, nawet jeśli wcześniej nie miałaś(eś) do czynienia z podobną literaturą.
Przeczytałaś(eś) wymienione tytułu i zastanawiasz się, co dalej? Wiesz już, jaka jest kolejność książek z sagi o Wiedźminie napisanej przez Sapkowskiego, ale końcem Twojej przygody z tym światem może być powieść „Sezon burz”. Nie licz jednak na to, że będzie to kontynuacja sagi, a Ty dowiesz się, co stało się po wydarzeniach opisanych w „Pani jeziora”. To całkiem oddzielna opowieść. Jakie jeszcze książki, których bohaterem jest Wiedźmin Geralt muszą się znaleźć na Twojej liście „do przeczytania”? Koniecznie sięgnij również po opowiadanie „Coś się kończy, coś się zaczyna” – jego treść może Cię zaskoczyć! Ale…podobnie jak w przypadku „Sezonu burz”, nie traktuj jako kontynuacji „Pani Jeziora”. Dla dopełnienia, przeczytaj również odpowiadanie „Droga, z której się nie wraca”. Jak widać, książek jest całkiem sporo, dlatego jeśli już raz wejdziesz do świata Geralta, szybko z niego nie wyjdziesz, zobaczysz.
Wszystkie książki z serii o wiedźminie: świetny pomysł na prezent!
Czytane po kolei książki o Wiedźminie Geraltcie to niesamowita czytelnicza przygoda. Jednocześnie, kupno książek może stać się doskonałym pomysłem na prezent, nie tylko dla wielbicieli Białego Wilka, ale również dla osób, które dotychczas nie miały żadnej styczności z jego historią. Jeżeli szukasz starszych wydań, koniecznie zajrzyj do antykwariatów, przejrzyj aukcje internetowe oraz aktualną ofertę SkupSzopu – może znajdziesz wydanie, które najbardziej Cię interesuję.
Pamiętaj przy okazji, że Andrzej Sapkowski to nie tylko Wiedźmin. Wręcz przeciwnie – pisarz ma na swoim koncie równie dobre książki, które zdecydowanie warto poznać. Koniecznie zacznij od Trylogii Husyckiej. Trylogia składa się w trzech części: „Narrenturm”, „Boży bojownicy” oraz „Lux perpetua” – zabawna i wciągająca będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zacząć poznawać prozę Andrzeja Sapkowskiego. Andrzej Sapkowski ma na swoim koncie jeszcze wiele interesujących opowiadań, dlatego jeżeli rozsmakujesz się w książkach o Wiedźminie, nie kończ na tym swojej przygody z jego twórczością.
PODSUMUJMY: chcesz poznać historię Wiedźmina Geralta? W takim razie pamiętaj, że sama saga o Wiedźminie składa się z pięciu książek:
- Krew elfów
- Czas pogardy
- Chrzest ognia
- Wieża jaskółki
- Pani jeziora
Poza tym, Geralt jest również bohaterem dwóch tomów opowiadań: „Ostatnie życzenie” oraz „Miecz przeznaczenia”. Dodatkowo, oddzielną powieścią jest „Sezon burz”, jednak pamiętaj, że nie stanowi on kontynuacji „Pani jeziora”. Chcąc przeczytać wszystkie treści, w których Andrzej Sapkowski nawiązuje do postaci Wiedźmina, musisz sięgnąć również pod dwa opowiadania: „Coś się kończy, coś się zaczyna” oraz „Droga, z której się nie wraca”. Historia Geralta jest niejednoznaczna. Miejscami zabawna, miejsca smutna, niekiedy zmuszająca do refleksji i chyba właśnie w tym tkwi sekret popularności opowieści o Białym Wilku.
Również warte przeczytania
Sprzedaj książki
Wypłaciliśmy już 29 882 798 zł za sprzedane książki w Skupszop.pl
Polecamy sprawdzić
Korzystaj wygodnie z naszej aplikacji
Powiązane wpisy
7 września 2020
17 kwietnia 2020
12 października 2021
22 marca 2021
15 lutego 2022
24 marca 2023
Komentarze
Brak komentarzy...
Dodaj komentarz
Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość komentowania. Przejdź do strony logowania.