Później

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Później

Później

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Jamie Conklin dorasta na Manhattanie i wydaje się być normalnym dziewięcioletnim chłopcem. Nigdy nie poznał swojego ojca, ale jest bardzo zżyty z matką Tią. Obydwoje mają pewien sekret: Jamie od najmłodszych lat widzi duchy niedawno zmarłych, a nawet z nimi rozmawia. I muszą one odpowiadać na wszystkie jego pytania zgodnie z prawdą. Tia właśnie wydostała się z wielkich finansowych tarapatów, gdy umiera jej najbardziej dochodowy autor. Długo oczekiwany ostatni tom jego wielkiej bestsellerowej sagi pozostaje niestety niedokończony - gdyby nie prezent od Jamiego ... Razem rozpoczynają serię nieprzewidywalnych wydarzeń, a w końcu jest to kwestia, życia i śmierci.

Cena rynkowa: 42.90 zł

Wybierz stan zużycia:

WIĘCEJ O SKALI

Jamie Conklin dorasta na Manhattanie i wydaje się być normalnym dziewięcioletnim chłopcem. Nigdy nie poznał swojego ojca, ale jest bardzo zżyty z matką Tią. Obydwoje mają pewien sekret: Jamie od najmłodszych lat widzi duchy niedawno zmarłych, a nawet z nimi rozmawia. I muszą one odpowiadać na wszystkie jego pytania zgodnie z prawdą. Tia właśnie wydostała się z wielkich finansowych tarapatów, gdy umiera jej najbardziej dochodowy autor. Długo oczekiwany ostatni tom jego wielkiej bestsellerowej sagi pozostaje niestety niedokończony - gdyby nie prezent od Jamiego ... Razem rozpoczynają serię nieprzewidywalnych wydarzeń, a w końcu jest to kwestia, życia i śmierci.

Szczegóły

Opinie

Inne książki tego autora

Książki z tej samej kategorii

Dostawa i płatność

Szczegóły

Okładka: Miękka

Ilość stron: 384

Rok wydania: 2021

Rozmiar: 145 x 205 mm

ID: 9788382153613

Autorzy: Stephen King

Wydawnictwo: Albatros

Inne książki: Stephen King

Twarda , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana
Stephen King
Twarda , 72h wysyłka
Nowa
Miękka ze... , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 10.02 zł 34.74 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 4.75 zł 43.00 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 8.56 zł 49.90 zł

Inne książki: Horror

72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 3.85 zł 45.00 zł

Oprawa twa... , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 19.01 zł 69.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 4.73 zł 26.90 zł

Twarda , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 3.74 zł 49.00 zł

Opinie użytkowników
4.7
10 recenzji
Dodana przez Maria w dniu 02-06-2022
Szukacie napięcia z gęsią skórką, ale nie macie czasu na kingowską epopeję? "Później" daje to wszystko w zaledwie 300 stronach, które przykuwają uwagę.

W "Później" czytelnicy doświadczają grozy codzienności oczami niewinnego dziecka o imieniu Jamie Conklin. Nadprzyrodzone moce Jamiego pozwalają mu widzieć to, czego inni nie widzą. Jamie może połączyć się z niedawno zmarłymi. Chłopiec nie potrafi długo zachować swoich zdolności dla siebie i wkrótce okazuje się, że musi ich używać dla celów innych. Na przykład, zostaje poproszony o nawiązanie kontaktu z martwym seryjnym mordercą, aby zapobiec zapowiedzianemu atakowi bombowemu.

Kontakt ze zmarłymi wystawia na próbę poczucie dobra i zła Jamiego. W końcu, czy dar Jamiego to błogosławieństwo czy przekleństwo? I czy uda mu się zachować dziecięcą niewinność?

Stephen King uważany jest za mistrza grozy i strachu. Jednak pisarz chce stworzyć coś więcej niż tylko wysokie napięcie emocjonalnej jazdy rollercoasterem. King chce bawić widzów i jednocześnie manipulować nimi tak, aby jego prace na długo pozostały w ich pamięci.

Nie jest więc przypadkiem, że najchętniej pisze o tym, co niesamowite, o psychopatach i potworach. Potwory i złoczyńcy Stephena Kinga wyrastają z ludzkich lęków i słabości. To właśnie groza codzienności wydaje się go inspirować. King wykorzystuje strach, by połączyć rzeczywistość z tym, co nadprzyrodzone - co nagle wydaje się przerażająco realne.
Dodana przez Aneta w dniu 02-06-2022
Niestety, historia nie do końca spełniła moje oczekiwania, po prostu spodziewałam się więcej. Pomysł jest naprawdę świetny i podoba mi się Jamie jako postać, ale poza tym naprawdę po prostu brakowało mi napięcia. Tak naprawdę nie czułam potrzeby czytania dalej i równie dobrze mogłam odłożyć książkę w dowolnym momencie. Nie bardzo mnie to ujęło. Dodatkowo Jamie, który w międzyczasie dorósł, opowiada nam swoją historię, zaczynając od wieku przedszkolnego. On ciągle mówi o tym jako o horrorze, ale to też nie było straszne. Choć muszę przyznać, że dla głównego bohatera, przecież jako dziecko(!) to musiał być miejscami czysty horror! To po prostu nie do końca trafiło w sedno. Jakby bohater patrzył na całość i opowiadał z dużym dystansem. Chciałabym być bliżej bohatera, aby móc naprawdę doświadczyć tego z pierwszej ręki.

Na początku, w połowie książki, miałam wrażenie, że teraz naprawdę coś się dzieje, że cała ta drugoplanowa historia się skończyła i teraz nadchodzi ta nerwowa, ekscytująca opowieść, ale niestety okazało się to fałszywym alarmem i tak musiałam sobie radzić do końca, aż znowu będzie bardziej ekscytująco. Niestety, ta scena również mogła dotrzeć do mnie tylko we fragmentach. To zawsze pozostawało odległe, nigdy do mnie nie docierało i nie było w stanie sprawić, bym kibicowała dalej. Nigdy nie byłem w centrum wydarzeń i teraz jestem przekonany, że to przez sposób, w jaki historia została opowiedziana. Z jednej strony, tylko dlatego, że bohater opowiada to jako dorosły, wiesz, że to nie może się źle skończyć, co odbiera sporo napięcia, nawet jeśli na końcu są niespodzianki. Z drugiej strony, zawsze jest pewien dystans, którego po prostu nie mogłem pokonać. Po prostu nie potrafiłem się wciągnąć w to, co się dzieje, a szkoda. Spodziewałam się znacznie więcej, ale uczucia nie do końca do mnie dotarły.

Jest to historia, która nie do końca spełnia oczekiwania, ale nie jest zła i jestem pewien, że spodoba się tym, którzy nie szukają przyprawiającego o dreszcze horroru. Dla mnie jednak absolutnie nie dorównuje "Instytutowi" Kinga, notka wydawnicza przypomniała mi o nim i przez to zdecydowałem się przeczytać. Choćby ze względu na wątek uzdolnionego dziecka.
Dodana przez Katarzyna w dniu 02-06-2022
Jamie Conklin dorasta z matką w Nowym Jorku. Jest on właściwie normalnym dzieckiem - z wyjątkiem tego, że widzi zmarłych ludzi i rozmawia z nimi. Przyjaciółka jego matki, policjantka Liz Dutton, wykorzystuje ten fakt, by ratować swoją karierę. Ona prowadzi go do martwego seryjnego zamachowca Therriault, ale on nie jest zwykłym trupem. On już nie znika, a Jamie jest w poważnym niebezpieczeństwie....

"Później", najnowsze dzieło Stephena Kinga, to bardziej horror z gatunku tych spokojnych. Choć niektórzy zmarli przerażają swoimi obrażeniami, które mistrz grozy świetnie opisuje, to inni, jak na przykład sąsiadka, są ujmujący i wzruszający. Tylko Therriault jest naprawdę przerażający. I to bardziej na gruncie psychologicznym. Jego ciągłe pojawianie się budzi w czytelniku wspomnienia z dzieciństwa, bo któż z nas nie bał się potwora w szafie czy pod łóżkiem tak samo jak Jamie? King dość sprytnie bawi się tymi obawami. Było mi przykro z powodu Jamiego. Matka go chroni, ale podprogowo można dostrzec jego tęsknotę za tym, by dowiedzieć się, kto jest jego ojcem. Do tego dochodzi jeszcze jego ambiwalentny związek z Liz. Lubi ją, ale jednocześnie jest zazdrosny i nie ufa jej, co jak się później okazuje jest całkowicie uzasadnione. Współczujesz Jamiemu, przeżywasz jego lęki i tęsknoty. Stephen King ma bardzo szczególny sposób zniewalania czytelnika. Kiedy już zaczniesz, nie będziesz mógł odłożyć książki. Niestety, oznacza to, że książkę czyta się szybko, bo długość nie jest taka, do jakiej przyzwyczaił nas mistrz. Nie jest to tomiszcze w stylu "To", a raczej nieco większe opowiadanie jak na jego standardy. Ale i tu się to potwierdza: Nie trzeba wiele, żeby się dobrze bawić. Ta książka nie jest sztucznie rozdmuchana - długość jest jak najbardziej w porządku i dzięki temu zachowuje swoje tempo i napięcie.

"Później" nie jest wielkim objawieniem, ale zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę!
Dodana przez Michał w dniu 02-06-2022
Opis

Jamie Conklin od najmłodszych lat widzi i rozmawia z duchami zmarłych ludzi, zanim ci stopniowo odejdą. Bardzo blisko związany ze swoją samotną matką Tią, Jamie jest jedyną osobą, która wie o jego darze i dobrze utrzymuje ten sekret. Ale kiedy kryzys finansowy sprawia, że Tii jest w niebezpieczeństwie, a wszystkie jej nadzieje spoczywają na ostatnim tomie sagi jej najbardziej dochodowego autora, ten umiera nie dokończywszy książki. Tia wtajemnicza w sekret swoją partnerkę Liz Dutton, która pracuje dla NYPD i razem z Jamiem udaje im się poznać szczegóły tej historii, bo duchy zawsze muszą szczerze odpowiadać na pytania Jamiego. Chociaż Jamie i Tia teraz uniknęli ruiny finansowej, "później" ujawnienie daru Jamiego przyniesie nieoczekiwane wydarzenia....

Moja opinia

Nowa powieść "Później" legendarnego pisarza Stephena Kinga jest jednym z jego cieńszych dzieł, liczącym zaledwie trzysta stron i sprawia wrażenie nowoczesnej mieszanki klasycznej powieści gotyckiej i trzymającego w napięciu thrillera. Historia opowiedziana jest z perspektywy dziewięcioletniego Jamiego Conklina, który dodaje jej szczególnego uroku swoim luźnym, młodzieżowym językiem.

Opowieść o chłopcu, który widzi duchy i z nimi rozmawia, nie jest sama w sobie niczym zasadniczo nowym i od razu przypomniała mi udany thriller psychologiczny "Szósty zmysł" z 1999 r. Ale Stephen King nie byłby Stephenem Kingiem, gdyby nie przelał na papier swojej własnej, szalonej tajemniczej historii.

Wielką gwiazdą "Później" w moich oczach jest nieporównywalny styl narracji, ponieważ sprawia, że czujesz się jakbyś był w skórze młodego głównego bohatera. To po prostu straszne, jak Kingowi zawsze udaje się stworzyć tak autentyczne postacie i postawić się na ich miejscu, bo nawet w stylu narracji można zauważyć, że pierwszoosobowy narrator się starzeje.

Groza "Później" składa się z subtelnych wskazówek i szokujących wydarzeń, przy czym King nie szczędzi brutalnych szczegółów, na przykład gdy Jamie zostaje zmuszony przez Liz do rozmowy z martwym zamachowcem, aby poznać lokalizację jego ostatniego zdeponowanego ładunku wybuchowego. Choć na pierwszy rzut oka incydent ten ma szlachetny cel ratowania życia, motywy, które za nim stoją, są kształtowane przez ludzkie obawy i lęki.

Bliska relacja Jamiego i jego matki jest kluczowa, gdyż jestem pewna, że bez jej silnego wsparcia chłopiec nie poradziłby sobie tak pewnie ze swoim darem i brutalnym rozwojem fabuły. Stało się to więc czymś naturalnym, z czym można sobie poradzić bez obaw, aż do momentu, gdy duch nagle staje się czymś więcej....

Z pewnością King mógł wyciągnąć z tej historii o wiele więcej i z przyjemnością spędziłbym kolejne sto stron u boku sympatycznego chłopca, który potrafi rozmawiać ze zmarłymi, ale nawet w tej zwięzłości autor po raz kolejny poruszył tematy, które dają do myślenia nawet po zakończeniu lektury. Na przykład, jakie prawo mają ludzie do wykorzystywania kogoś do własnych celów i gdzie leży granica? Ponadto, jest doskonale pokazane, że nadużywanie alkoholu i narkotyków nigdy nie może być rozwiązaniem.

Wniosek

Solidna powieść Kinga, która stanowi porywającą rozrywkę, ale mogłaby być nieco bardziej rozbudowana.
Dodana przez Marta w dniu 02-06-2022
Świetna książka, którą czyta się super szybko i płynnie! Jest to idealny wstęp do czytania książek grozy, książka trzymająca w napięciu, ale nie tak straszna jak inne książki Stephena Kinga. Opowieść o chłopcu, który widzi duchy jest naprawdę wciągająca i absolutnie godna polecenia!
Dodana przez Marta w dniu 02-06-2022
O treści:
Jamie jest młodym chłopcem o szczególnych zdolnościach. Potrafi widzieć zmarłych ludzi, a nawet z nimi rozmawiać, zaraz po ich śmierci. Dzieje się tak dlatego, że po pewnym czasie duchy stają się coraz cichsze i słabsze, a gdy ich czas się kończy, rozpływają się całkowicie. Do tego czasu, Jamie może zadawać im pytania, na które są zmuszeni zawsze odpowiadać zgodnie z prawdą. Tylko matka Jamiego, Tia, wie o darze syna i musi z niego korzystać w potrzebie finansowej. Jest ona bowiem wydawcą, a jej jedyny autor, który odniósł sukces, nagle odchodzi nie dokończywszy swojej ostatniej książki. Dla Tii i Jamiego jest to szansa na ostatnią rozmowę z osobą zmarłą. Ale to przedsięwzięcie wprowadza w ruch złowieszcze i groźne rzeczy....

Moje doświadczenie czytelnicze:
Czytałam już sporo Stephena Kinga, ale zawsze intrygują mnie jego nowe pomysły i sposób opowiadania. "Później" pisane jest z punktu widzenia małego Jamiego, którego losy śledzimy aż do dorosłości. W związku z tym, narracja jest utrzymana w prostocie i ma typowy dla Stephena Kinga charakter. King potrafi po prostu pisać o wszystkim i o niczym, nie nudząc przy tym czytelnika.

W porównaniu z innymi jego powieściami "Potem" jest dość krótkie. To, że jest to opowieść grozy, jak podkreśla główny bohater, zauważalne jest dopiero od połowy książki, nie oznacza to, że później robi się strasznie czy brutalnie. Mimo to napięcie jest obecne od samego początku. King po prostu wie, jak porwać czytelnika. To, co zaczyna się spokojnie, potem gwałtownie nabiera tempa i zmierza do spektakularnego finału. Nie jest to klasyczna opowieść o duchach, którą koniecznie chciałoby się czytać w nocy. King raczej znów bawi się ludzkimi lękami i myślami "co by było gdyby", tak że jeszcze długo po skończeniu książki zastanawiasz się nad tym czy tamtym. Szczególnie podobała mi się główny bohater i jego rozwój. Jamie jest sympatyczny i absolutnie autentyczny dzięki swojemu językowi i sposobowi bycia.

Mimo to na końcu czułam pewien niedosyt, bo przyjemność z czytania była krótkotrwała. Czy "Później" ma być preludium do serialu o Jamim i jego darze? Tego nie wiem, ale biorąc pod uwagę potencjał tej historii, byłoby to bardzo pożądane. Zwłaszcza, że nie było prawdziwego rozwiązania historii. Być może właśnie ten fakt pozostawił we mnie pewien niedosyt. Oczekiwałam więcej wyjaśnień na temat tego "czegoś", co zawładnęło zmarłą osobą.

Z drugiej strony, nie mogę zaprzeczyć, że również mnie urzekła ta książka Stephena Kinga i przeczytałam ją za jednym zamachem. Dlatego nie powinno go zabraknąć w żadnej kolekcji Kinga.

Wnioski:
"Później" nie jest klasyczną opowieścią grozy, ale stanowi absolutnie wciągającą lekturę na długie godziny, pełną napięcia i rozrywki. Książka, o której będziesz myśleć jeszcze długo po jej skończeniu. Dlatego zdecydowanie warto przeczytać!
Dodana przez Mateusz w dniu 02-06-2022
Trochę z "Szóstego zmysłu" i dużo Stephena Kinga - straszne.

Jamie może więc zobaczyć niedawno zmarłych ludzi i porozmawiać z nimi. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że zawsze muszą odpowiedzieć mu zgodnie z prawdą, więc nie mogą kłamać. Fakt ten dostarczył mi kilku śmiechów podczas pierwszego "kontaktu śmierciowego" ze zmarłym starszym sąsiadem. Jamie przyjmuje jego prezent - cóż innego może zrobić. Przecież nie widuje codziennie martwych ludzi, bo inaczej by mu grozili. Ponieważ widzi ich w takiej postaci, w jakiej zginęli, może to oczywiście prowadzić do koszmarów u młodego chłopca. Ale jakoś sobie z tym radzi. Aż w pewnym momencie coś idzie nie tak i zmarły nie rozpływa się po około tygodniu, jak to zwykle bywa, i nie znika w kolejnym poziomie lub gdzieś indziej. Nawiedza Jamiego, prześladuje go, przeraża. Jamie zwierza się swojemu dawnemu sąsiadowi, staremu profesorowi Burkettowi (wdowcowi po zmarłym sąsiedzie, o którym była mowa na początku). Czy będzie w stanie mu pomóc?

Historia napisana jest z punktu widzenia Jamiego. Tutaj praktycznie spisuje swoją własną historię. To, co z początku bardzo przypomina "Szósty zmysł" (o którym zresztą też jest bezpośrednio mowa w książce), przeradza się w trzymającą w napięciu historię. Styl pisania Kinga jest tak typowy dla Kinga, że od pierwszej strony byłem w samym środku. Postacie są opisane obrazowo, sceny również. Wszystko jest tak typowo Kingowe, że po prostu przeleciałam przez kolejne strony - praktycznie przeczytałam książkę za jednym tchem. Co jakiś czas pojawia się kilka wskazówek, co wydarzy się "później" i oczywiście, jako czytelnik, z niecierpliwością czekasz właśnie na to. To, co wynika z oryginalnego pomysłu, zrodzonego z konieczności (aby reszta książki była praktycznie podyktowana przez niedawno zmarłego autora) na serię dość paskudnych rzeczy, od samego początku jest zbudowane wspaniale. Napięcie jest stale budowane. Choć nie jest to straszny horror, po którym nie można zasnąć, to jednak ma swoje momenty, w których można dostać gęsiej skórki. Wszystko jest zawsze doprawione szczyptą humoru. W międzyczasie chciałabym wziąć Jamiego w ramiona, pocieszyć go i zdjąć z niego ciężar. Ale koniec końców robi naprawdę dobrą robotę - jest całkiem inteligentnym, empatycznym i w jakiś sposób realistycznym chłopcem.

Uważam, że jest to świetna historia i mogę ją polecić każdemu, kto kocha trochę przerażającego, upiornego paranormalu i lubi typowy styl pisania Kinga, zawsze okraszony odpowiednim, czasem kąśliwym humorem. Naprawdę dobry King!
Dodana przez Marek w dniu 02-06-2022
Jamie ma dwadzieścia dwa lata i opowiada nam swoją historię. Opowieść o tym, jak to się dzieje, że widzi martwych ludzi.
Jamie widzi duchy zmarłych ludzi, a oni muszą odpowiedzieć na wszystkie jego pytania zgodnie z prawdą. Każdy może sobie wyobrazić, że może to być niezwykle przerażające, zwłaszcza dla dziecka. Nie każdy nieboszczyk umiera spokojnie w swoim łóżku, a duchy są wiernym odwzorowaniem jego zwłok. Jak czytamy w zapowiedzi, "całość (...) to chyba horror".

Po tym jak ostatnia książka autora mnie rozczarowała, tym razem obyłam się bez większych zaskoczeń. A przy 304 stronach spodziewałam się raczej krótkiego opowiadania niż pasjonującej historii. Jakże się myliłem! Mistrz powrócił, niech żyje mistrz! Duchy, niewyjaśnione zjawiska i dziecko w środku. Kiedy już zaczęłam, przeczytałem książkę za jednym zamachem. Jedyny zarzut: uważam, że jest zdecydowanie za krótka! Mogła być dwa razy dłuższa. Daję jej 5 gwiazdek i wielkie oczekiwanie na kolejną książkę, która ma się ukazać w sierpniu tego roku. Tym razem z przyjemną ilością 720 stron. Yay i hurra, to będzie uczta!
Dodana przez Monika w dniu 02-06-2022
Tym razem podróż rozpoczyna się w Nowym Jorku, a dokładniej na Manhattanie.
Główny bohater, Jamie Conklin, jest właściwie zupełnie normalnym chłopcem. Właściwie, gdyby nie mógł widzieć duchów niedawno zmarłych, a nawet z nimi rozmawiać.
Stephen King znów zdołał mnie porwać od pierwszej do ostatniej strony, choć tym razem nie potrafił mnie tak porwać jak w innych swoich arcydziełach. Prawdę mówiąc, bez względu na to, jak dobry jest autor, nikomu nie udaje się za każdym razem przelać na papier arcydzieła.
Książka jest dobrą, solidną rozrywką, która w przerwach między lekturą staje się tak ekscytująca, że może nawet przestraszyć nieśmiałych czytelników.
Osobiście brakowało mi trochę tego ekstrawaganckiego stylu pisania, który, jak na mój gust, tak bardzo wyróżnia Stephena Kinga. Mimo to, łatwo rozpoznać, kto jest autorem tej książki.
Główny bohater, Jamie Conklin, jest doskonale przedstawiony, ale wszystkie inne postacie są tylko zarysowane i dlatego nie wydają się ożywać. Brakuje na przykład mi typowego dla Kinga rozwlekłego pisania. Mimo że w jego książkach niektóre postacie mają krótszy okres trwania, jako czytelnik wiesz o nich więcej i wydają się bardziej żywe.
Ogólnie rzecz biorąc, była to ponownie bardzo dobra rozrywka i mogę dać książce bardzo dobre 4 na 5 gwiazdek i jak zawsze, również rekomendację do czytania.
Dodana przez Katarzyna w dniu 02-06-2022
Zaczęłam czytać "Później" rano, nie mogłam się oderwać i skończyłam wieczorem. Powieść opowiada o chłopcu, Jamie, który posiada szczególny dar widzenia i rozmawiania ze zmarłymi ludźmi przez krótki czas po ich śmierci. Mieszka sam z matką i nie ma kontaktu z ojcem. Powieść, opowiadana w perspektywie pierwszoosobowej, przez 300 stron stopniowo buduje napięcie i wprowadza coraz więcej fantastycznych elementów grozy, ale nigdy nie jest natrętna. Styl pisania Kinga jest, jak zawsze, świetny i niepowtarzalny! Bardzo podobało mi się "Później" i przypomniało mi o jego wcześniejszych dziełach. Daję więc wyraźną rekomendacje czytelnicą dla tej mieszanki tajemnicy, zbrodni i horroru!

Sposoby dostawy

Płatne z góry

InPost Paczkomaty 24/7

InPost Paczkomaty 24/7

13.99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

ORLEN Paczka

ORLEN Paczka

11.99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier GLS

Kurier GLS

12.99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier DPD

Kurier DPD

13.99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Pocztex Kurier

Pocztex Kurier

12.99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier GLS - kraje UE

Kurier GLS - kraje UE

69.00 zł

Odbiór osobisty (Dębica)

Odbiór osobisty (Dębica)

3.00 zł

Płatne przy odbiorze

Kurier GLS pobranie Kurier GLS pobranie

23.99 zł

Sposoby płatności

Płatność z góry

Przedpłata

platnosc

Zwykły przelew info