Outsider

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Outsider

Outsider

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Przerażająca zbrodnia. Zagmatwane śledztwo. W czasach, gdy pozycja Stephena Kinga nigdy nie była tak silna, napisał on jedną ze swoich najbardziej niepokojących i niezwykle wciągających historii.

W miejskim parku zostają znalezione brutalnie potraktowane zwłoki jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców wskazują jednoznacznie na jednego z najpopularniejszych mieszkańców Flint City. Jest nim Terry Maitland, trener Małej Ligi, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch dziewczynek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna trenował kiedyś Maitland, zarządza szybkie i publiczne aresztowanie. Maitland ma alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce dodają dowody DNA do odcisków palców i świadków. Sprawa wydaje się jasna.

W miarę jak śledztwo się rozwija i zaczynają pojawiać się przerażające informacje, dynamiczna historia Kinga wrzuca wysoki bieg, generując silne napięcie i niemal nieznośną niepewność.

Terry Maitland wydaje się miłym facetem, ale czy ma drugie oblicze? Kiedy nadejdzie odpowiedź, zaszokuje cię ona tak, jak tylko Stephen King potrafi.

Cena katalogowa: 48.00 zł

Wybierz stan zużycia:

WIĘCEJ O SKALI

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.
W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.
Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.
W serialu na podstawie bestsellerowej powieści mistrza grozy występują m.in. Ben Mendelsohn, Cynthia Erivo oraz Bill Camp. Premiera 13 stycznia w HBO.
Stephen King (ur. 1947 w Portland) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: "Miasteczko Salem", "Misery", "Dallas '63" czy "Lśnienie". Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King

Szczegóły

Dostawa i płatność

Szczegóły

Okładka: twarda

Ilość stron: 640

Rok wydania: 2020

Rozmiar: 14,7x20,8 cm

ID: 9788381690805

Wydawnictwo: Prószyński Media

Opinie użytkowników
4.6
4 recenzje
Dodana przez Wiki w dniu 29.09.2021
Pierwsza połowa tej książki podobała mi się tak bardzo, że prawie nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. Chciałam czytać w każdej minucie dnia. Nie zrozumcie mnie źle, druga połowa była dobra, tylko nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia. Nie będę rozpisywać się na temat fabuły, są już setki recenzji, które to robią. Przedstawię tylko kilka moich przemyśleń i wrażeń. Pierwsza ćwiartka tej książki była wybitna. Przypomniała mi o wszystkich powodach, dla których kocham Kinga. Potem druga ćwiartka? To było jeszcze lepsze! Wiem, że moje usta były otwarte z zaskoczenia podczas czytania. Kto nie kocha być zaskoczony? Trzeci kwartał przynosi nam panią Holly Gibney, (która była prawdopodobnie moją ulubioną bohaterką), ale tempo zaczęło zwalniać. Czwarty kwartał po prostu się przeciągał i chciałam już tylko dojść do końca. Ogólnie rzecz biorąc większa część stron tej powieści to czysta przyjemność płynąca z ich czytania. Niesmak pozostawia sama końcówka. Może to dlatego, że tak wiele oczekuję od Kinga i nie jest możliwe, by ktokolwiek, nawet on, sprostał moim oczekiwaniom? Pomimo końcówki polecam Outsidera Stephena Kinga, ale nie mogę dać jej najwyższej oceny. Mimo to, 4-gwiazdkowa książka Kinga jest warta więcej niż 5-gwiazdkowa książek innych autorów, więc i tak powinniście ją przeczytać! Mam nadzieję, że się wam spodoba.
Dodana przez Iza w dniu 29.09.2021
Pomimo swojej nazwy, Flint City zawsze było raczej małym miasteczkiem, gdzie wszyscy wzajemnie się znają. Miastem wstrząsa brutalne pogwałcenie i zamordowanie 11-letniego Franka Petersona, a wszyscy chcą, by sprawiedliwość została wymierzona szybko. Policja ma odciski palców i zeznania naocznych świadków, których potrzebuje, by dokonać aresztowania. Szokujące jest to, że wszystko wskazuje na Terry'ego Maitlanda, nauczyciela angielskiego, męża i ojca. Policja dokonuje publicznego aresztowania swojego podejrzanego - w ciągu kilku ostatnich machnięć w decydującym meczu Małej Ligi, gdzie trenerem jest podejrzany Maitland. Nikt nie może uwierzyć, że "Trener T" jest winny tak okropnej zbrodni, ale po usłyszeniu informacji o jego aresztowaniu wszyscy szybko zaczynają szkalować człowieka, który lubił trenować i uczyć młodzież. Maitland nie tylko upiera się, że jest niewinny, ale dostarcza istotnych dowodów na wzmocnienie swojego alibi, wystarczających, by policja zaczęła się zastanawiać, czy nie popełniła błędu aresztując go. Kiedy dowody DNA potwierdzają podejrzenia policja nie wie co o tym myśleć. Jak Maitland mógł być w dwóch miejscach naraz? Czy po prostu stworzył sobie alibi, bo jego zbrodnia była zaplanowana, czy ktoś próbuje go wrobić, czy może jest coś (lub ktoś) innego? Po serii tragedii, policja musi dowiedzieć się, co dokładnie stało się z Frankiem Petersonem i czy Terry Maitland jest za to odpowiedzialny czy nie. Potrzebując pomocy, zwracają się do Holly Gibney (postać z trylogii "Pan Mercedes" Kinga) o pomoc w śledztwie. Ale to, co ona i policja zaczynają odkrywać, jest czymś o wiele bardziej niepokojącym, niż mogliby sobie wyobrazić. Czy Maitland był niewinnym człowiekiem, za którego się podawał? Czy oszukał wszystkich, łącznie z najbliższymi mu osobami? A może jest coś więcej, czego należy się obawiać? Stephen King pokazuje swój ogromny kunszt w Outsider, wykorzystując swój ogromny talent do obrazowania wielowymiarowych postaci. Nie byłam pewna, co wydarzy się w tej książce, choć miałam swoje podejrzenia. Nic nie było do końca takie, jakie się wydawało, co sprawiło, że ta historia była tak wciągająca. Jedynym problemem, jaki miałam z niektórymi książkami Kinga w przeszłości, było to, że stawały się słabsze wraz z końcem. To niestety wydarzyło się również w przypadku Outsidera, jednak książka i tak zasługuje na ogromne słowa uznania. Jestem wielką fanką twórczości Stephena Kinga od lat 80-tych i nie wierzę, że to się zmieni w najbliższym czasie. Jeśli lubisz jego pisarstwo, powinieneś polubić Outsidera.
Dodana przez Rafał w dniu 29.09.2021
Dość nowa książka Stephena Kinga, okładka bardzo ujmująca, a sama historia wyglądała bardzo intrygująco. Będąc wielkim fanem samego pana Stephena Kinga liczyłem, iż ta książka przeskoczy na przód kolejki moich ulubionych książek autora. Główny wątek tej wciągającej historii jest dość prosty. Młody chłopiec został brutalnie zamordowany w przerażający sposób i dowody ( zeznania kilku świadków, którzy znali oskarżonego oraz badania DNA) wskazują na trenera popularnej małej ligi Terry'ego Maitlanda. Ten jednak dysponuje alibi. W czasie morderstwa był z kolegami w hotelu oddalonym o 70 mil. Istnieją nawet dowody wideo, które twierdzą o jego niewinności. Detektyw Ralph Anderson (szczególnie rozwścieczony, ponieważ Maitland również trenował syna Andersona) publicznie aresztuje Maitlanda na meczu baseballowym. Prokurator okręgowy Bill Samuels, jest zdeterminowany, aby zakończyć śledztwo przeciwko Maitland, ale nawet sam Anderson zaczyna mieć wątpliwości. Prywatny detektyw Holly Gibney pozwala im dowiedzieć się więcej. Miał miejsce podobny przypadek, w którym 2 dziewczyny zostały brutalnie zamordowane (oskarżony pozornie był w dwóch miejscach na raz), oznacza, że mogą mieć do czynienia z czymś niespotykanym. Dla mnie to była fantastyczna lektura. Część mnie chciała wiedzieć, jak to się skończy, a część mnie nie chciała, aby książka się skończyła. Postać Holly Gibney swoją determinacją i urokiem dodała niezwykle wiele do jakości powieści. Książka zdecydowanie warta polecenia.
Dodana przez Paweł w dniu 29.09.2021
Jedenastoletni chłopiec zostaje znaleziony okaleczony i pogwałcony w lesie przy pobliskim parku. Głównym podejrzanym jest znany mieszkaniec Terry Maitland - trener Małej Ligi, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zgłaszają się naoczni świadkowie. Znaleziono odciski palców i przeanalizowano DNA. Sprawa ma solidne podstawy, które mogą zakończyć życie Terry'ego w więzieniu ale czy ktoś nosi twarz Terry'ego? Fabuła była intrygująca, inteligentna i nawiązywała do legend i folkloru Meksyku i Europy. Jest to jedna z tych historii, w których czytelnik musi zwracać bardzo dużą uwagę na szczegóły. Jeśli tego nie zrobisz, umkną Ci ważne aspekty historii. Postacie były bardzo dobrze przemyślane, zwłaszcza ofiary i sprawca. Detektywi wydawali się wystarczająco realni, jednak niektórzy z nich sprawiali wrażenie nieco nadludzkich. Lubię myśleć, że może King zastosował odrobinę fantazji do tego elementu opowieści. Niemniej jednak, byli oni dobrze wykreowani. Stephen King pisze opowieść o szaleństwie i wątpliwej tożsamości z przerażającym podtekstem, tak jak tylko on potrafi. Outsider napisany jest błyskotliwym i wyrazistym językiem, a występującym dialogom nie brakowało sensu. Najbardziej podobał mi się element nadprzyrodzony. Lubię być przerażony przez świadomość, że istnieje coś jeszcze prócz człowieka i jego rozumu. Podobało mi się również, że uczynił kobietę bardzo silną postacią w tej książce.
Napisz opinię o książce
Twoja ocena to:
wybierz ocenę
Treść musi mieć więcej niż 1500 znaków

Sposoby dostawy

Płatne z góry

InPost Paczkomaty 24/7

info

11,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

ORLEN Paczka

info

8,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

NAJTAŃSZA FORMA DOSTAWY

Kurier GLS

info

12,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier DPD

info

12,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Pocztex Kurier48

info

10,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Płatne przy odbiorze

Kurier GLS pobranie

info

23,99 zł

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty (Dębica)

info

0,00 zł

Sposoby płatności

Płatność z góry

Przedpłata

info

Zwykły przelew info