Wydawnictwo Egmont powstało w 1878 roku, kiedy to Egmont H. Petersen założył niewielką drukarnię. Kilkanaście lat ciężkiej pracy zaowocowało awansem na nadwornego drukarza książek. Co ciekawe, wydawnictwo Egmont jako pierwsze na świecie wydało zbiór bajek Hansa Chrystiana Andersena. W 1990 roku Wydawnictwo Egmont rozpoczęło działalność na polskim rynku wydawniczym.
Wydawnictwo Egmont za swoją misję przyjęło sobie szczepienie miłości do literatury już od najmłodszych lat. Dlatego też oficyna w swojej ofercie posiada nie tylko pozycje dla najmłodszych, ale również dla dorosłych.
Z inicjatywy oficyny wydawniczej Egmont powstał Klub Świata Komiksów. Warto podkreślić, że pozycje i książki wydawane nakładem oficyny Egmont od lat cieszą się ogromnym uznaniem krytyków, a także dużą popularnością wśród dzieci oraz ich rodziców. Oficyna jest szczególnie przyjazna najmłodszym czytelnika, dbając o ich komiksową edukację: komiksy dla dzieci promuje między innymi seria “Komiksy są super!”.

Oferta wydawnicza oficyny Egmont

Na początku swojej działalności oficyna specjalizowała się w publikacji kultowych komiksów z Kaczorem Donaldem. Niemniej jednak z czasem oficyna stała się jedną z wiodących firm, która wydawała książki, komiksy, czasopisma oraz gry planszowe dla dzieci oraz młodzieży.
Wydawnictwo ma w swojej ofercie zarówno pozycję współczesnych autorów, ale również klasyków literatury. Dlatego też w ofercie oficyny nie mogło zabraknąć baśni braci Grimm oraz Bajek Andersena, które nie tylko bawią, ale również uczą wrażliwości najmłodszych. Chcąc być na bieżąco z aktualnymi publikacjami, warto śledzić zapowiedzi oficyny.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner