Książka - Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

„Nikt nie musi wiedzieć” to czwarta w kolejności powieść po „Sprawie Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią” oraz „Florystce”, przedstawiająca zawodowe i osobiste perypetie najlepszego w Polsce profilera policyjnego. Huber Meyer doskonale potrafi odczytywać zawiłości ludzkiej psychiki i motywacje sprawców najcięższych przestępstw, mniej skutecznie radzi sobie z życiem prywatnym i kobietami.   

Hubert Meyer spędził ostatnie kilkanaście dni zamknięty w swoim mieszkaniu, oglądając telewizję i pijąc na umór meksykańską tequilę. Mężczyzna wciąż rozpamiętuje niedawne wydarzenia i pragnie spędzić urlop z dala od innych, tak aby poukładać sobie w głowie sprawy natury zawodowej i osobistej. Plan się nie powiódł, ponieważ w jego drzwiach pojawiła się dobrze znana mu kobieta, prokurator Weronika Rudy. Nie jest jednak sama, towarzyszy jej policjant, który pół roku wcześniej zastrzelił gangstera o pseudonimie „Japa”. Śledztwo w sprawie toczy się leniwym tempem, a prokurator Rudy kieruje wobec Meyera niezwykłą prośbę. Policyjny profiler ma podjąć się sprawy zabójstwa gangstera, sfabrykować dowody i skierować śledztwo na „lewe” tory, celem ochrony policjanta przed wyrokiem skazującym.

Meyer wkrótce spotyka również swoją miłość z dawnych lat i słyszy od kobiety szokujące informacje na temat ich wspólnej przeszłości. Jej zdaniem, przed laty kobieta doczekała się dziecka, choć sam Meyer nigdy miał się o tym nie dowiedzieć. Dziecko zmarło w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego matka prosi Meyera o pomoc w odszukaniu sprawcy domniemanej zbrodni. Nie tak wyobrażał sobie swój urlop policyjny profiler – Katowice i bliskie okolice zamku w Mosznej staną się jego nowym domem. Odkryte przez Huberta Meyera  dowody sprawią, że będzie musiał zdecydować, komu wierzy i komu ufa. Wcześniej jednak podda wątpliwość wszystko, co do tej pory uważał w swoim życiu za pewne i oczywiste.  

Katarzyna Bonda przyszła na świat 26 sierpnia 1977 roku w Białymstoku w głęboko religijnej rodzinie o białoruskim rodowodzie. W wieku czterech lat przeniosła się wraz z rodzicami do Hajnówki, małej wsi położonej na Podlasiu, która stała się tłem dla pierwszej powieści Bondy z serii o policyjnym profilerze, Hubercie Meyerze. W przeszłości pracowała przez 12 lat w mediach głównego nurtu, pisząc artykuły dla takich czasopism jak „Newsweek”, „Wprost”, „Miesięcznika Zdrowie”, „Naj”, czy „Expressu Wieczornego”.  

Katarzyna Bonda otwarcie wspominała w licznych wywiadach, że zanim odniosła spektakularny sukces pisarki, przeżyła kilka trudnych lat, nie mając często pieniędzy na podstawowe wydatki. Wierzyła jednak w swój talent i pożyczała pieniądze, aby studiować i brać udział w warsztatach pisarskich. Jak sama wspomina, jednym z najtrudniejszych momentów w jej życiu było wydarzenie z 2005 roku. Krótko po śmierci ojca kierowała samochodem, który śmiertelnie potrącił  człowieka. Zdecydowała się na terapię i leki, jednak to literatura pozwoliła jej znów stanąć na nogi. Sukces, jaki przyniosły jej książki „Sprawa Niny Frank” oraz „Polskie morderczynie”, znów pozwolił Katarzynie Bondzie uwierzyć, że jest potrzebna światu.  

Wybierz stan zużycia:

WIĘCEJ O SKALI