Wydawnictwo: Muza - wszystkie książki

Oficyna wydawnicza Muza SA to warszawskie wydawnictwo literackie, którego początki sięgają 1991, wówczas zaistniało ono na rynku. Oficyna powstała z udziałem kapitałowym spółki Transakcja, która była własnością PZPR. Współwłaścicielem wydawnictwa Muza SA jest Włodzimierz Czarzasty deklarujący swoje zaangażowanie w sprawy wydawnictwa od 1990 roku, czyli przed momentem formalnej rejestracji oficyny wydawniczej. Warto również wskazać, że Włodzimierz Czarzasty jako współwłaściciel był jednocześnie inicjatorem podjęcia przez oficynę publikacji książkowych. Przedtem bowiem zajmowało się ono wydawaniem i dystrybucją na polskim rynku niemieckiego czasopisma „Burda”. Co ciekawe, od roku 1998 wydawnictwo jest spółką akcyjną, która widnieje na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wydawnictwo Muza SA jest jednym z większych oficyn na polskim rynku. Od początku swojej działalności oficyna wydawnicza wydała ponad 5000 tytułów, a w tym 2580 pierwszych wydań, które zostały sprzedane w łącznym nakładzie ponad 25 milionów egzemplarzy. Należy podkreślić, że w skład oficyny wydawniczej wchodzą trzy redakcje, a mianowicie: Sport i Turystyka, która wydaje albumy i przewodniki, Edukacja i Książka Kolorowa wydająca encyklopedie, literaturę dla dzieci i młodzieży, a także Warszawskie Wydawnictwo Literackie zajmująca się wydawaniem literatury pięknej.

Oferta wydawnicza oficyny Muza SA

Oficyna wydawnicza Muza SA oferuje swoim czytelnikom bogaty asortyment pozycji. W asortymencie wydawnictwa znajdują się książki dla dzieci i młodzieży, poradniki i leksykony. Co więcej, zgodnie z profilem wydawniczym wydawnictwo publikuje przewodniki turystyczne, albumy, słowniki, encyklopedie i leksykony. W ofercie nie brakuje również pozycji należących do literatury pięknej. Co więcej, od stycznia 2013 roku działalność rozpoczął imprint wydawnictwa Muza SA, pod szyldem którego publikowane są książki z gatunku literatury popularnej, a wśród nich thrillery, kryminały, science fiction, literatura erotyczna, a także współczesne proza polska.
Wydawnictwo Muza SA wydaje książki takich autorów jak Carlos Ruiz Zafon, Ernest Hemingway, Gabriel Garcia Marquez, Julio Cortazar, Brian Tracy, Haruki Murakami, Antoine de Saint-Exupery, Isabel Allende, czy Michaił Bułhakow.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner