Stan książek
Nasze książki są dokładnie sprawdzone i jasno określamy stan każdej z nich.
Nowa
Książka nowa.
Używany - jak nowa
Niezauważalne lub prawie niezauważalne ślady używania. Książkę ciężko odróżnić od nowej pozycji.
Używany - dobry
Normalne ślady używania wynikające z kartkowania podczas czytania, brak większych uszkodzeń lub zagięć.
Używany - widoczne ślady użytkowania
zagięte rogi, przyniszczona okładka, książka posiada wszystkie strony.
Krwawe ślady. Gwałty, mordy i grabieże Armii Czerwonej na Polakach
Masz tę lub inne książki?
Sprzedaj je u nas
Przerażająca prawda o zbrodniach sowieckich na Polakach jest znacznie bardziej brutalna niż często się przypuszcza, a temat ten wciąż pozostaje bardziej tajemniczy niż dobrze zbadany. Już w 1920 roku pierwsze masakry ujawniły bolszewicką brutalność. Powrót Armii Czerwonej do Polski podczas II wojny światowej tylko uwypuklił, że jej okrucieństwa nie zmniejszyły się z czasem. Książka skupia się na ludziach - zarówno zbrodniarzach, jak i ofiarach, które dzielą się swoimi doświadczeniami poprzez relacje, wspomnienia i listy. Te opowieści odsłaniają mechanizmy działania Sowietów, a jednocześnie składają hołd ofiarom. Zamiast bezdusznych statystyk, te historie ukazują prawdziwe dramaty, jakie kryją się za liczbami, które często są niedoszacowane. Choć książka przedstawia jedynie fragment prawdy o bestialstwie Armii Czerwonej, istnieje przypuszczenie, że więcej informacji znajduje się w niedostępnych archiwach moskiewskich. Pamięć o tych wydarzeniach jest jednak bezcenna, niosąc przestrogi, które są istotne nie tylko w kontekście przeszłości.
Wybierz stan zużycia:
WIĘCEJ O SKALI
Przerażająca prawda o zbrodniach sowieckich na Polakach jest znacznie bardziej brutalna niż często się przypuszcza, a temat ten wciąż pozostaje bardziej tajemniczy niż dobrze zbadany. Już w 1920 roku pierwsze masakry ujawniły bolszewicką brutalność. Powrót Armii Czerwonej do Polski podczas II wojny światowej tylko uwypuklił, że jej okrucieństwa nie zmniejszyły się z czasem. Książka skupia się na ludziach - zarówno zbrodniarzach, jak i ofiarach, które dzielą się swoimi doświadczeniami poprzez relacje, wspomnienia i listy. Te opowieści odsłaniają mechanizmy działania Sowietów, a jednocześnie składają hołd ofiarom. Zamiast bezdusznych statystyk, te historie ukazują prawdziwe dramaty, jakie kryją się za liczbami, które często są niedoszacowane. Choć książka przedstawia jedynie fragment prawdy o bestialstwie Armii Czerwonej, istnieje przypuszczenie, że więcej informacji znajduje się w niedostępnych archiwach moskiewskich. Pamięć o tych wydarzeniach jest jednak bezcenna, niosąc przestrogi, które są istotne nie tylko w kontekście przeszłości.
