Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Odkłamywanie marihuany - Bogdan Jot

Wyd. MMJ Jot Bogdan

Opinie Polaków dotyczące marihuany opierają się na szeregu przekłamań i półprawd, funkcjonujących w społecznej świadomości od dziesięcioleci. Podobnie jest w większości innych...

Cena rynkowa: 41,64 zł

Nasza cena: 18,95 zł

-54%

Stan: używana - dobry

Dobry Dobry Dobry Dobry Dobry

Wysyłka

Twoje zamówienie zostanie wysłane w poniedziałek

Wysyłka w ciągu 24h już od 3,90 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Opis książki

Opinie Polaków dotyczące marihuany opierają się na szeregu przekłamań i półprawd, funkcjonujących w społecznej świadomości od dziesięcioleci. Podobnie jest w większości innych krajów. Co gorsza, również represyjne prawo obowiązujące prawie na całym świecie jest uzasadniane tymi właśnie przekonaniami. Odkłamywanie marihuany jest próbą analizy tego, co współczesna nauka mówi o dotyczących marihuany mitach. Prawda czy mit? „Traktowanie marihuany jako lekarstwa jest błędem, bo nie przeszła ona wszystkich badań niezbędnych do tego, żeby móc ją oficjalnie uznać za lekarstwo. Taki zarzut często pojawia się w dyskusjach na temat medycznych zastosowań marihuany. Leczniczym jej właściwościom zaprzeczyć się już nie da, za dużo jest dowodów naukowych, za dużo jest zadowolonych chorych, za dużo jest krajów czy stanów, w których została dopuszczona do obrotu. U nas jednak w najlepsze funkcjonuje ten argument formalny, urzędniczy. Bo dla urzędnika lekiem nie jest to, co leczy, lecz to, co zostało zatwierdzone jako lek.” Fragment książki „Światowa Organizacja Zdrowia WHO co jakiś czas publikuje swoje raporty dotyczące różnych, widzianych globalnie aspektów stanu zdrowia ludzi.

Jednym z obserwowanych zjawisk jest przyjmowanie narkotyków i używek. W latach 90. pojawiła się potrzeba sporządzenia raportu dotyczącego marihuany: od poprzedniego, opublikowanego w 1982 roku, minęło już kilkanaście lat, a dodatkowo, co ważniejsze, pojawiły się zupełnie nowe fakty naukowe związane z wpływem marihuany na ludzki organizm, z drugiej strony znacznie wzrosło spożycie i nabrały siły ruchy legalizacyjne. … Autorzy jednego z zamówionych tekstów porównali zdrowotne i społeczne konsekwencje używania marihuany ze skutkami używania innych substancji psychoaktywnych: alkoholu, nikotyny i opiatów. Po przeprowadzeniu stosownych badań i analiz naukowcy doszli do wniosku, że rozmiar większości z (…) zagrożeń (związanych z marihuaną) jest mały do umiarkowanego. Mało jest prawdopodobne, żeby spowodowały problemy zdrowia publicznego o skali porównywalnej z tymi, które obecnie są powodowane przez alkohol i tytoń”

Rok wydania

2014

Ilość stron

272

Okładka

Miękka

Rozmiar

14.5x20.5cm

ISBN

9788393981014

Recenzje użytkowników

Brak
recenzji

Dodaj swoją recenzję jako pierwszą!

Dodaj recenzje i odbierz rabat

z

Twoja ocena:

Dodaj opinie i odbierz rabat

Dowiedz się wiecej

Opinie naszych klientów

Bardzo dobry kontakt,szybka przesyłka -polecam.
Ania
ZOBACZ WSZYSTKIE
Wyróżnienie w zestawieniu
Ranking Sklepów
Internetowych 2016

NAPISALI O NAS:

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: info@skupszop.pl

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA